Kuka za vuču

prethodna tema - sledeća tema

krle


remus

ako nekom treba ova kuka nek mi se javi na pp

dcimilan

evo prodje tri dana ovde i ne saznah kako da povezem struju od euro kuke na mom loganu dci.

u setu sam dobio neke plave zabice,ali boje zica od kuke se ne slazu sa bojama zica u svertlosnim grupama na Loganu.

bio sam ubedjen da se zice seku,ali vidim na ovom linku da ima nekih priljucaka u okviru zadnjih svetla ili se varam(ne znam francuski)

ako moze neki savet,unapred hvala!

milan

dovla

#3
Zabice cu za povezivanje/kacenje na postojecu instalaciju od vozila.
Mozes i da "izblankujes" malo zicu spojis i izolujes.
Naravno boje nisu uvek iste kao na vozilu. Procitaj uputstvo, ako si dobio sa konektorom.

1 – levi pokazivač pravca (žuta)
2 – svetlo za maglu (plava)3 – masa (bela)
4 – desni pokazivač pravca (zelena)
5 – desno poziciono svetlo (smeđa ili siva)
6 – stop svetlo – kočnica (crvena)
7 – levo poziciono svetlo (crna)


krle

#4
  Sa  linka za MCV  vidi se da postoji fabrički kit koji sadrži dva snopa provodnika sa po dva konektora. Prema tome,prvo se odspajaju konektori sa zadnjih svetlosnih grupa, onda se isti konektori spajaju sa odgovarajućim konektorima kit-a.

dcimilan

Citat: krle poslato 15.04.2010. - 15:13
 Sa  linka za MCV  vidi se da postoji fabrički kit koji sadrži dva snopa provodnika sa po dva konektora. Prema tome,prvo se odspajaju konektori sa zadnjih svetlosnih grupa, onda se isti konektori spajaju sa odgovarajućim konektorima kit-a.
da to sam i ja primetio,pitanje je da li je tako i u loganu limuzini?

niko od vas nije ugradjivao kuku?
valjda ce se neko javiti da nam precizira gde se povezuju zice na loganu :to:

dovla

Ako ne mozes da nabavis fabricke konektore za spajanje (sto ja nisam nigde video uzivo)
jedostavno se prikacis na postojecu instalaciju, ne brini zbog razlicitosti boja zica.
Uzmes ispitivac 12V da utvrdis (budes 100% siguran) koja je zica od migavaca, pozicije, stop svetlo, mase ...
I jednostavno se nakacis, po uputstvu za konektor, na postojecu instalaciju gde ti je to najzgodnije i dobro sve izolujes.

Ako si nesiguran da to uradis trazi pomoc autoelektricara ili sl.


Ne treba se zezati da ne bude.

Deda

...mozda off za ovu temu ali me interesuje koliko kosta kuka za Logana ??

Vihor

Ovlasceni servis sa montazom 300 evrija     :ranting:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dovla


wvojin

#11
Citat: Vihor poslato 17.04.2010. - 10:12
Ovlasceni servis sa montazom 300 evrija     :ranting:

Posto se moj otac raspitivao za kuku, u ovlascenom servisu (u Vrnjackoj Banji) i kod nekog privatnika u BGD je 26.000 rsd, sa ugradnjom. I dalje mnogo para!!  :ljut:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Zare82

Citat: Vihor poslato 17.04.2010. - 10:12
Ovlasceni servis sa montazom 300 evrija     :ranting:
kuka za logana u selu kovacica 50 km od Bgda,evro kuka sa atestom,je oko 100evrica,bosalove kuke...ja idem prvu platu tamo da ugradim...

Vihor

a Garancija za nas nove?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Milorad

Ima li iko ili zna gde ima polovna ili najjeftinija nova kuka za vucu prikolice za logan standard 1.5dci 2006?