Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

zac

@Loganovac..... Isto tako, kako pricas, se i kod mene desavalo posle zamene plocica... posle nekog vremena dobro kocile, nisu skripale, sve OK... e onda mi se ono odlepila jedna obloga..pa sam zahvaljujuci tome pregledao diskove..i video da ipak plocice nisu legle, to jest , korozija ih turpija...
Moj savet za Loganovca i Mikija...prekontrolisite stanje sa unutrasnje strane diskova...tu se vise zapljuskuje vodom...mozda imate smanjenu kocionu povrsinu...

Pogledaj sliku..


Turbo

Kod mene se isto desava kao kod Mikija,samo sto nema skripanja vec neko brundanje.
Plocice zamenio pre 10000km diskove nisam obradjivao.

miki-bgd

@zac
Odradio sam odokativnu dijagnostiku, tj provukao sam ruku kroz felnu (alu felna je u pitanju, pa ima velike rupe), rezultati sledeci:
- kociona povrsina diska je dobra, na spoljnim stranama ima par mm uz obod, na unutrasnjim je isto stanje
- imam utisak da su spoljne strane blize centru malo deblje, i da onda iduci ka spolja postaju malcice tanje, oseti se pod prstima kao blagi brezuljak, nijanse su u pitanju
- sa unutrasnje strane mi deluje da su povrsine ravne, ali mogu da napipam po 2, 3 isturene brazde, veoma tanke

U svakom slucaju kad se ukaze prilika bih proverio stanje, da znam na cemu sam.

peras

Što više čitam o pločicama sve sam više u dilemi koje da kupim. Trenutno na satu 58500 km, pločice imaju oko 4 mm ako  izdrže do 60.000km biće super, a onda zamena. U Rumuniji su originalne Renault 26 €.

miki-bgd

@peras
Cisto informativno, kad sam pre par meseci menjao plocice, u Reno Sava u Pancevu cene su bile ovako: neke zamenske 1600, motrio (njih sam uzeo) 2500, i ako se secam rekose mi renoove oko 5500. Plus 1000 din za zamenu.

peras

Onda ove plocice imaju super cenu http://market-pieseauto.ro/index.php?route=product/product&product_id=72
proverio sam to je oko 25e tj 3000 din. Da li je stvarno original to ne mogu znati.

Loganovac

Te iste od 3000 da kupiš kod ovlašćenih, taman izlaze na 5.500...  :cekicem:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Citat: miki-bgd poslato 28.04.2015. - 17:08
motrio (njih sam uzeo) 2500.
Ne znam kako su ti ugradili pločice koje nisu originalne ako si tada bio u garanciji  sa vozilom.Meni u Reno Sava ,u BGD-u ,pre godinu ipo nisu hteli da ugrade motrio jer mi je auto u garanciji i morao sam original reno pločice da platim tih 5500 din.Ili je udarila kriza ili su se neki servisni parametri promenili.Malo mi ovo nije baš najjasnije.Eventualno ako me nisu izvaćarili ,a ja se nisam nešto preterano ni busao ni bunio.

miki-bgd

@ivan-bgd
Nemam pojma. Dosao je lik sa saltera, rekao da majstor kaze da treba da se menjaju i ponudio te 3 vrste. Sad, tad sam bio na malom servisu pa je vrsen pregled, niko nije potezao pitanje oko garancije pa je decko mozda prevideo. S druge strane, mozda imaju bolji dil sa Motrio proizvodima, vidis da ih reklamiraju na sav glas  :ne:

ivan-bgd

Shvatam za motrio ,ali motrio se ugrađuje u vozila koja nisu u garanciji.Tako da su oni to izgleda na svoju ruku.....ili kao što rekoh ,kriza, pa se promenila poslovna politika.

Veterinar

Hm, ali... da li će ugradnja "neReno" pločica dovesti do gubitka garancije na motor? Menjač? Limariju?   Da li će u slučaju potrebe da se zameni letva volana u garantnom roku, neki majstor reći: "Gospodine, uvidom u stanje Vaših pločica utvrdili smo da su one Motrio!" 

Opustite se malo, bar u tom pogledu. (Napomena - lični stav je u pitanju, ne morate se obratiti lekaru ili farmaceutu.)  :ziveli: :friends:

ivan-bgd

Pitah tada i ja slično pitanje ali kažu ako se nešto desi gubi se garancija...htedoh da uštedim ali ne dadoše....

Veterinar


vladimiris

U servisu Krstevski zamenili su na loganu kočione pločice marke VECTOR, pa me zanima da li je neko cuo za njih i kakva su iskustva.Inace sa starim pločicama sam presao oko 60.000 km i prilicno su potrošene, pri tome su i prilicno škripale u poslednje vreme

glavonja3

Zagledao sam kocione plocice danas i kada sam vracao celjust na mesto, sa jedne plocice otpadne metalni znak sa tekstom Renault itd. Plocice su originalne iz fabricke ugradnje. Vozio sam danas i cini mi se nikakvih problema nema (pre prvog kretanja sam vise puta pritiskao papupicu za kocenje). Elem, sada na tri plocice ima ovog metalnog znaka, a na jednoj ne. Znak se nalazio sa spoljne strane plocice tj. strane suprotne od diska. Kao da je bio zalepnjen... Hocu li imati nekakvih problema kasnije?