5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Deki

Uradjen mali servis (ne znam koji po redu) kod Reno Save:

1. Ulje ELF Evolution 900 5w40 - 3250,00
2. Filter za ulje - 1299,00
3. Filter za vazduh - 730,00
4. Filter klime - 1000,00
5. Filter za gorivo - 2800,00
6. Pomoć na putu + Akcija do 2018. - 990,00
-------------------------------------------
Ukupno = 10.100,00

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Turbo

Pretpostavljam da su filteri oridjinale.
Mada mi ovaj za gorivo nesto mnogo jeftin.

Keka

Klima i gorivo sigurno nije original, cak je malo verovatno da je Motrio za te novce.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deki

Ne znam da li su pomenuti delovi originalni ali pretpostavljam da jesu jer su kutije od delova koje su bile spakovane u gepeku bile karakteristično Reno pakovanje kao i ostatak Elf ulja.
Moguće je da su cene takve kakve jesu zbog popusta na delove i rad a i za Elf je bila neka akcija. Sve u svemu zadovoljann sam cenom jer sam očekivao bar 50% više.

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Turbo


Uradjen mali servis(13-ti po redu).
6.500 din.(bez filtera goriva),ruke gratis,pivo Zajecarsko.

Daniel

#110
Mali servis na Scenic-u, motor dCi kao na Dačijama, doduše 106HP, nakon nepunih 20.000km (dođe mu neki 6-ti po servisnoj istoriji)
5l sxr5w40
Filter ulja
Filter vazduha
7.400
Reno Sava
Filter goriva ostavljam za sledeći servis, pošto je stavljen u januaru oriđiđi.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Turbo

Mali servis (14-ti po redu).
Zamenjeni filteri i ulje.Ovoga puta sipano Fusch titan gt1 5w40.
Takodje zamenjeno i ulje u menjacu.Ruke dzaba,caj rtanjski.

Pobeda

Radio sam mali servis 14.12.2014 na 84.000 i za ovih godinu dana prešao tek 6.500 km (imam i službeni auto pa zato).
Da li da radim ponovo servis sredinom decembra?

kiconix

Preporuka je da se servis radi jednom godisnje ili na odredjenoj km pa sta pre istekne.
Sta ces ti sa svojim kolima da radis to je tvoj izbor.

miki-bgd

Pa u principu nece nista da se desi za mesec-dva, ali imaj u vidu da je poslednjih godina od neke sredine januara pa do kraja februara kriticno sa snegom i hladnocom, pa je mozda bolje zato da odradis u decembru, ako treba jos nesto da se doradi. Da te ne iznenadi kad ne treba. I da proveris akumulator u kakvom je stanju  :wave:


Pobeda

Citat: Pobeda poslato 29.11.2015. - 17:02
Radio sam mali servis 14.12.2014 na 84.000 i za ovih godinu dana prešao tek 6.500 km (imam i službeni auto pa zato).
Da li da radim ponovo servis sredinom decembra?
Најпре да се захвалим свима на одговорима.

Сачекао сам ипак мало и данас урадио мали сервис (на непуних 8.000 пређених километара).
По савету мајстора заменио ми је и крај споне и носач мотора.

Рачун је у прилогу. чисто због поређења ако неког занима. (Заменили су ми и сијалицу на контролној табли, једну позициону и на регистрацији, нису ми наплатили)


Keka

Bez naziva servisa racun nam ne znaci mnogo (osim da su vrlo korektni sa cenama).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar


Pobeda

Рекох да не помислите да је можда рекламирање, нисам знао како се форум односи према томе  :)


http://www.011info.com/auto-elektronika-beograd/petit-renault-i-dacia-servis

Качио сам и раније рачуне, исто су били коментари да су цене коректне. Отишао први пут на препоруку комшије а онда и наставио да идем код њега.

Veterinar

Za reklame imamo posebnu rubriku, ali u temama o servisima rado delimo svoje pozitivne utiske.  :wave: