4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

zveki66

Ma da je sve kao podloska, preterase ga sa filterima, ulje ispade najjeftinije.....

Keka

Ulje je samo 50% skuplje nego u prodavnici  :Smiley:
Filter klime 70% skuplji.
Podloska je 100% skuplja.
Filter ulja 160% skuplji.
Filter vazduha 200% skuplji.

Rad skuplji bar 100%.

Ali si zato dobio rucicu  :hihi1:


Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

 :cekicem:  Pa kad vi hocete garanciju, onda ce te da platite u garantnom roku: generalnu motora, set kvacila,generalnu menjaca....kroz redovne servise......   Neko voli i to...  :Smiley: :crazy:

Loganovac

Znači budala je svako ko uplati kasko, pomoć na putu, putno ili životno osiguranje???  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

#124
Citat: Keka poslato 21.03.2015. - 21:52
Rad skuplji bar 100%.
Ovoliko i meni traže u neovlašćenom servisu za ruke.Tj ovih 100 i kusur dinara jeftinije ili okruglo 2000.Doduše kod mene ima zezanja oko zamene filtera goriva jer je dci u pitanju.
P.S. Moram da primetim da Žac nije u pravu.Imam sve račune iz ovl.servisa i za te pare sve  navedeno ili  makar deo od navedenog ne može da se uradi.A ne daj bože da se  desilo nešto u garantnom roku ,da ja nisam išao kod njih...mogu da zamislim  cifre.....

zac

Pa koliko kostaju delovi za generalnu motora?  Koliko si do sada dao na servie i koliko jos ces dati do isteka garancije...:zloca:

zveki66

Ja sam zakljucno sa ovim cetvrtim servisom dao oko 31000. Nije jeftino to je sigurno. Prvi i jedini kvar je bio na rucici koja je zamenjena u okviru garancije. S obzirom koja je njena cena da sam je kupio u radnji i platio ruke da se zameni smatram da su se te pare pa skoro isplatile. Prvi put u zivotu sam kupio nov auto jer sam hteo da bar neko vreme samo sipam gorivo i vozim, da ne razmisljam sta cu ako mi auto stane negde na putu a u kolima jos zena i dete......
Svako ima neku svoju racunicu, odlazak u ovl. servis je sigurno najskuplja racunica jer se kod velike vecine vozila za prvih 3-5 god. koliko traje garancija ne desi nista, ali to je kao i kasko, ne placas ga zato sto znas da ce se nesto desiti vec da te manje kosta ako se nesto desi.

kiconix

Upravo tako, svako ima svoju racunicu.
Svaka debata po tom pitanju je uzaludna.

ex-user

#128
Urađen 4-i servis, poslednji u petogodišnjoj garanciji. Ne verujem da ću sledeći raditi u ovlašćenom servisu, jednostavno zbog cene. Ovaj poslednji je urađen u AK Kompresoru, 11500 din, i mislim da je to dosta više nego prethodni put (ne sećam se tačno, ali mislim da je bilo oko 9000). Sećam se da sam prvi ili drugi servis u Reno Sava platio 5500 din, to je bila neka akcija. Kilometraža svega 28000.
U Kompresoru mi rekoše da za vozila van garancije imaju neki veći popust na rad, do 20%, i sipaju Motrio ulje umesto ELF. Ali mislim da će opet biti skuplji nego jedan servis blizu mene koji sipa ELF i za Sandero ima paket cenu malog servisa od 7000 din. Ako neko ima predlog za održavanje u Beogradu.... hvala.
bla bla bla

Keka

Realno, sve preko 4000 je papreno skupo, posto za mali servis treba ulje (maksimalno 3x550=1650din), filteri ulja i vazduha (maksimalno 500+500=1000din) i ruke majstoru. Filter klime mozes da zamenis sam, ako ga imas.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ex-user

Filter klime menjam sam ako ga ne promene na servisu. Pitanje je gde da nadjem kvalitetan, pouzdan servis za tih 4000 din u Beogradu?
bla bla bla

Keka

Sta je pouzdano u zameni ulja i filtera? Svaki priucen majstor to treba da zna da uradi, a delove kupis sam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

#132
Urađen četvrti servis u autocentru Beganović u Zenici, 3,3 litra ulja Motrio 5w40, filter ulja i filter zraka takođe Motrio. Ceh 107,8 KM ili oko 55,15 eur. Cijene pojedinačno navedene u rubrikama predviđenim za to na forumu, usluga ilitiga "ruke" 23,4 KM ili malo ispod 12 eur. Osim servisa izvršen pregled automobila i sve ok. Malo su ostavili (prosuli) koju kap ulja po izduvnoj granici (tj. njenoj zaštiti, ako ne griješim), ali ništa neoprostivo i što krpa ne može obrisati. Uslugom i brzinom rada sam solidno zadovoljan, a naredne godine kada planiram veliki servis da radim ostaje da vidimo, ali ipak mislim da ću zaobići ovlaštene servise...

Kraguj

Tražio sam ponudu u Jugosportu (novom ovlascenom servisu u Kragujevcu) za veliki servis i dobio ponudu na 43.000 i to sa popustom od 25% za "program 5+".
Onda sam isto to tražio od firme Sanel, koja  je distributer Bosch-a i dobio sve od Boscha za 24.000 (od toga ruke 7900). "Sanel" ima filijale u Bg, Novom Sadu i Nišu.
Probajte.

saša61beograd

Koliko sam video na raznim forumima Bosch i nije nešto cenjen kad su u pitanju delovi za veliki servis.Ono što je od Bosch-a za prvu ugradnju je verovatno prva liga,kasnije,njihovi aftermarket delovi su skoro pa krš!Možda grešim i preterano generalizujem,ali od Bosch-a bih možda kupio sijalice i ništa više (akumulator,recimo,nikad !).