All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

sinnet

Pitanjce. Danas u kemoimpexu htedoh da pazarim gume 185x70x14 , medjutim strucnjak koji montira mi kaze da ta
dimenzija nije dobra zamena jer je siroka pa ce da kaci, struze...naravno da me je pokolebao pa sam odustao dok ne proverim.
Vidim da su mnogi od vas koristili ovaj profil ali nisam nasao da je neko imao problema sa "kacenjem".
Ako ima nesto sto bi trebalo da saznam na ovu temu ...

Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

Veterinar

 :ne: Bez problema Logani nose i 205.

sinnet

Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

zac

Ja imam 185/70 R14  ..i ta guma je idealna zamena za fabricke 165/80 R14.... najpriblizniji obim, te kilometar sat najmanje laze u odnosu na fabricke..
I meni je vulkanizer takodje pricao slicnu stvar, ali vise verujem kalkulatoru za dimenzije guma nego njemu..i rekao sam mu..." Nista se ti burazeru ne sekiraj, ti samo montiraj to sto sam ti rekao..."

Loganovac

Da kači - neće sigurno! Jedino treba proveriti širinu felne, odnosno da li na tu širinu ide guma 185mm (ne znam širinu 14" felni).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Sirina je odgovarajuca..ne secam se sad tacno, ali sam proveravao pred kupovinu guma...sve OK.

bind


Andrix

Michelin CrossClimate / lepo sam procitao da je to letnja guma koja se moze voziti i zimi jer ima pahulju. Radili neke silne testove i ja bih rekao da je za moje poimanje OK.Bice je i kod nas,samo CENA....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Kod Coninga se pojavila Michelin cross climate guma.U dimenziji 185/65/15 cena je 7590 din.Eto prilike za one koji sumnjaju u all-season gume:premijum brend,guma za sve sezone,a nije all-season.Ko razume,shvatiće.Cena jeste solidno jaka,ali i cimanje letnje/zimske kod vulkanizera dva puta godišnje košta.

gromovnik

Još kad bi "trebovali" bar po 4 iz inostranstva, a ne 2 po 2 :) .

gromovnik

U Coningu nisu imali, u Beogumi takođe, pa sam kupio u Autoservisu Adam, Tošin bunar. Bez montaže 8080 po gumi. Montažu i balansiranje sam platio još 1600 din ukupno na drugom mestu.

Ovo su prve gume top kvaliteta na mom Loganu. Krenuo sam sa Montanom, pa Sava Eskimo/ BF Goodrich Ultra grip i sada imam njih.

saša61beograd

Kao veliki pristalica all season guma čestitam ti kupovinu.Cena je solidno jaka,ali mislim da će ti se isplatiti kroz dobru vožnju, dugotrajnost i potrošnju.Verujem da su ove gume vrh (uz GoodYear vector 4 season).Mada mi i dalje smeta što lepo i pošteno nisu rekli all season,nego filozofiraju i smišljaju novu kategoriju,cross climate!

silent

Imate li preporuku za all-season gumu u dimenziji 155 65 R13 ?


Keka

Trenutno nigde nema all-season guma u toj dimenziji na lageru, verovatno ces kupiti one koje se, ako, pojave. Da mogu da biram, uzeo bih Good Year.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Pronađoh u Agrohimu Hankook 155/70 R13 H730 75T za 4.723 din i Sava 155/70 R13 ADAPTO 75T za 4.009 din.

Možda uzmem to.