Kvalitet farbe i problemi sa istom

prethodna tema - sledeća tema

zac

Nicim...zastita nije ostecena..ona je deblja, pogledaj kod tih brezona gde je nema...tu se vidi samo obojen lim...bolje zastiti bas oko tih brezona...ovo drugo ne diraj

Veterinar

OK. Ja sam mislio na obojen lim, vidi se na fotografiji da na tom mestu nema crnog premaza.

zac

Koje je boje taj auto?  U principu mozes premazati i ta mesta sto se bele...ali mislim da je tyo samo boja od farbanje...lak... a ne zastita....a na ta mesta oko ih brezona premazi nekom zastitom...ne smeta..

Veterinar

Siva metalik. Sad sam okrenuo fotografiju i obeležio strelicom mesto koje više nije crno, nego se vidi metalik boja.


zac

Aha...pa mozes prefarbati samo srnom bojom u dva sloja...samo predhodno dobro oprati koseve...ali bas dobro....ne bih ti savetovao zastitu na bazi bitumena, ona vremenom postane kruta i puca, pa kroz pukotine na njoj voda prodre izmedju lima i zastite...pa je efekat jos gori.. kao najlon na mokrom betonu...i na + 40 beton se nece osusiti pod najlonom..  :nami:

Loganovac

Ne verujem da je ovo pravo mesto za nanošenje boje. Lim je već zaštićen bojom, ovo crno je očigledno sredstvo za njenu dodatnu mehaničku zaštitu, pa bih u tom smislu birao zaštitini premaz (neki Body ili slično), čak mislim da i bitumenski premazi odrađuju jer navedenu svrhu ispunjavaju. Voda neće smetati limu sve dok je farbe na njemu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Premazao sam unutrašnjost blatobrana kobitom (Body 930).  :wave:

zac

Ono mesto bez elasticne zastite? Ili ceo kos?

Veterinar

Počeo sam sa tim delom, a onda naneo sloj na sve što je crno, tj. premazano istom ili sličnom materijom.

zac

Jesi sve dobro ocistio i odmastio??? u suprotnom ce se to odlepljivati vremenom i zadrzavati vlagu pod tim Body-jem.

Veterinar

Dobro oprao i dobro osušio. Ostalo je bolje nego što je bilo. Ako budem video da se nešto skida, srediću. Kontam, mnogo se vlage zadržava i u prednjem krilu (tamo gde je Keki nikla biljka) i ispod lajsni pa nema problema, tako da je ovo što sam uradio svakako bolje od ranijeg stanja.


vujanovgoran

Davne 1992 sam  premazao (zastitio) Yugica sa Body 930, i dan danas se nije ni pocelo ljustiti. Mnogi govore da postoje bolji premazi, a da je Body losiji. Iz prakse ne vidim razlog za nekim boljim, a skupljim.
@Veterinar  :too:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

2cv6

Da li moze da mi neko kaze gde u beogradu mogu da nabavim crvenu boju (obicna ne metalik) za Sandero iz  2008. Na zadnjem krilu otpao delic farbe. Hvala.

Rimad

Imaš šifru za farbu kod vozačevih vrata. Ne znam napamet kako izgleda, piše u priručniku. Zapišeš šifru i potražiš, s tim da nema svaki proizvođač svaku šifru. Ja sam svoju šifru našao u Sikkens.