Kvalitet farbe i problemi sa istom

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

Da nije tu bilo možda nekih noćnih akcija u kolima? Tako farba puca samo od jakih vibrrrrracija. :wink:
Kad se mora,sve  je tesko.

david

Stedeli su nema sta cim tako puca...

Veterinar

Ponavljam, obostrano je... Sto se tice nocnih akcija, cuo sam da se sedista rasklimaju, dA se slucajno otkinu rucice sa vrata i sl., ali farba...  :nami:

david

Karavan je za to zakon a leti upalis klimu da ohladi bubrege...  :hihi:

Keka

#19
Citat: hobbista poslato 16.03.2010. - 00:32
A ova slika predstavlja spoj...? (Nisam pazio na času, a i sitni su sati  :whistling:)

Koliko sam ja shvatio, spoj lima na krovu i zadnjeg krila.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vesko78

#20
Pisao sam ja o ovome jos u januaru.  

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=327.60

Inace ja sam to primetio proslog leta, imam utisak da su velike temperature ucinile svoje, zastita koja je na spojevima je radila i dovela do pucanja farbe.
I kao sto rekoh ovo sam video na velikom broju Logana koji su godiste slicno mom.


Keka

Danas sam gledao kod mene te spojeve i nema pucanja farbe. Pu pu pu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dukati

Kako popraviti "fleke " na farbi na haubi, koje sam napravio brisanjem ptičijeg izmeta ali sa sunđerom odnosno onim abrazivnim zelenim donjim delom, pa sam farbu lepo malo očešao, najblaže rečeno ????? :bonk:

Loganovac

Sigurno nisi farbu oštetio na taj način, već lak. Poliranje bez problema uklanja tu vrstu oštećenja, ne brini.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sale_u123

Da li je neko imao iskustvo sa odstranjivačem ogrebotina "FIX IT PRO"?
http://www.teleshop-prodaja.rs/Fix-It-Pro-odstranjivac-ogrebotina/p-498

Gledajuci reklamu na televiziji covek bi pomislio da je svemocan.
Prostim prevlacenjem specijalne olovke preko ogrebotine, ostecenje nestaje nakon susenja na suncu!

DarioGTI

to su koristili decki sa HR Renault Kluba.... ta "olovka" odlicno radi svoj posao, samo je lose sto izbljedi nakon mjesec dana(mozda i manje)....
ja sam vise za opciju poliranja!  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

boban66

na mojoj dačiji Farba je M1 toreador red metalik. Kada god perem auto s perilicom visokog pritiska , valjda od čestica prašine ili sitnih kamenčića u blatu, pojavi se po neki ris na laku. U početku sam  :agr: i hteo sam nekog da  :palica:. Rekoše mi da je to samo lak i da poliranje to sve pokriva. šta ja treba da radim da ga poliram posle svakog pranja? Kad budem imao para , a neću skoro, ima da ga prefarbam. Loš lak, nedopustivo loš! :gun:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Loganovac

Moj auto je ofarban tom istom farbom i ništa mu ne fali (pu, pu, pu!). Sitnih riseva ima kad zagledaš po Suncu, ali se ja pravim da ih ne vidim. A ne da sija... Samo vosak posle svakog pranja i  :wind:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

boban66

Citat: Loganovac poslato 02.03.2011. - 07:13
Moj auto je ofarban tom istom farbom i ništa mu ne fali (pu, pu, pu!). Sitnih riseva ima kad zagledaš po Suncu, ali se ja pravim da ih ne vidim. A ne da sija... Samo vosak posle svakog pranja i  :wind:
Ajde preporuči neki dobar šampon i vosak, ja sam imao jedan odličan šampon s voskom na samom startu ali nisam mogao više da ga nađem pa sam prešao na nekoliko različitih i pošto i nisam nešto zadovoljan a taj prvi sam zaboravio kako se zove, te ako imaš neki predlog  :dobro:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Loganovac

Mada će Keka, normalno, odmah da pomene Sonax, ja sam koristio Turtle šampon sa voskom, i još jedan kome se ne sećam imena. U poslednje vreme perem auto u samouslužnoj perionici gde se vosak nanosi istim pištoljem pod pritiskom, između pranja i ispiranja. Ovo daje mnogo bolji rezulat od ručne upotrebe šampona sa voskom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.