dnevna svetla - LED DRL

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

Preskupo, kratka gotovo bez cutoffa, zasljepljuju grozno

Keka

Kriminalno. Uostalom, sta fali klasicnim sijalicama?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


lovac

Pa, u principu ne fali ništa - ali čovek uvek teži nečem boljem: od LED se očekuje duži radni vek, samim tim da su jeftinije. Zatim, bolja osvetljenost, posebno mokrog kolovoza (kada je sve crno oko tebe).
Manja potrošnja nema neki poseban značaj, možda na duže staze: manje grejanje instalacije i samog kućišta fara...

Ovo što sam video na prethodnom tutorijalu: konverzija očito zadovoljava kod dugih svetala, međutim, kod kratkih svetala raspršivanje je previše. Ispada skoro isto kao kad voziš sa dugim svetlima.
Nisam shvatio koliko ta konverzija košta. Verovatno ga kinezi nude na aliexpress!

Keka

Cisto sumnjam da ce PRC LED da traje duze od OSram Longlife; bolja osvetljenost kad snop nije fokusiran kako treba-ma da, sigurno; manje grejanje instalacije i fara-sta ce mu onda onaj ventilator, i na kraju da napomenemo da je protivzakonito  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Ventilator, po mom skromnom poznavanju LED materije, je upotebljen kako bi radna temeratura LED bila sto niza => duzi radni vek

Loganovac

Jašta, ali šta ćemo sa prašinom koju će takođe da uduva?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

maestral5747

H1 za dugo bi rado isprobao

ppejic

@Loganovac

Neeeem pojma, verovatno je to sve zatvorenao pa ne moze uci u far. Bilo bi glupo da je drugacije.

Daniel

Kaže Cristi da i ako se čini tako, da ne zaslepljuju vozila iz suprotnog smera. Ko će ga znati
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

LED zaslepljujuce svetli kada pogledas drektno, a malo osvetljava... problem je u tackastom izvoru svetlosti.

staracstol

Update na dnevna svetla:  Svetla su potpuno odlepila pa ne sijaju neke diode ali stanje nije staticno vec nekad ove, nekad one bez pravila. Kad dam kontakt svetle jedne, kad auto zavergla i prekine napajanje na upaljacu, pale se neke druge i u drugom broju. Plastika nije pozutela ali se vidi da nije od ni pribliznog kvaliteta ko fabricki delovi. Jeftina su al nevrede ni toliko. Slike su negde ranije u postu.
Prvo je bilo smesno, pa tuzno, pa je doso Kusta pa sam se zdao u resavanje. Izbor je pao na ove. Aluminijumsko kuciste, debela plastika, izgledaju nekako "u paru" sa fabrickim pozicijama kad stavis led sijalicu. Videcu kako ce se pokazati al na izgled ulivaju poverenje, nisu skupe (1.800) i ima ih okolo u prodaji. Postoji i verzija koja menja boju u zuto da glumi zmigavac al 3.200 za istu stvar plus zuta, hmmmmm, najo fala lepo.


lovac

Kako ovo uklopiti u masku od stepwaya, a da ne izgleda kao neka bezvezna budževina?

miki-bgd

@lovac
Mozda nesto ovako:



Za desnu sliku evo link, vidi se na kraju snimka kako izgleda kad su ugasena svetla (mada je tutorijal za nesto drugo)  http://www.dragtimes.com/video-viewer.php?v=Tt0-FNfOjD0&feature

lovac

Deluje dosta ubedljivo - ali se bojim kako bi to prošlo na tehničkom pregledu.
Kod nas traže dlaku u jajetu.

Keka

Kamo srece da  i ovde to rade.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!