"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

ljutikrilo

yep, that's mine   :to:


i reci mi, jel šuseterisao nešto ralf fajns?   :)


kiconix

@Peja
Ja sipam 130k samo 5w-30, sta je tu problem?

ppejic


LeNgenda

Pejicu, Pejicu, jel Vi znate nesto sto mi ne znamo?  :ces:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ppejic

Ma ne, nesto sam utripovao da treba biti 5W40....

Keka

#65
U mojoj servisnoj knjizici (te podatke treba uzeti sa rezervom zato to postoji vise razlicith verzija kao npr kod Zorana, na slici dole nije moja servisna) preporuceno je polusinteticko ulje 10W40 ili sinteticko ulje 5W40 u klasi kvaliteta ACEA A3, a u cilju ustede goriva preporuceno je ulje 5W30 u klasi kvaliteta ACEA A5.


5W30 u odnosu na 5W40 je redje i pravi tanju uljni film. Zato motor lakse radi, manje trosi, ali je i zastita slabija. Ostaje diskutabilno na koliko stotina hiljada kilometara ce se pokazati razlika.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Citat: ljutikrilo poslato 06.02.2011. - 00:48
yep, that's mine   :to:


i reci mi, jel šuseterisao nešto ralf fajns?   :)



Dok sam ja tamo bio sve je bilo OK.

silent

Bio danas kod njih na prvom servisu, odabrao sam ih citajuci preporuke na ovom forumu :) Zakazao dan ranije, pojavio se pola sata pre zakazanog termina, auto primljen odmah. Ljubazni su i korektni, moze da se stoji pored auta i razgovara sa serviserom. Jedina zamerka sa moje strane je sto je prilaz servisu sa puta prilicno strm i prostora za manevrisanje je malo, sve je tesno.

jasho

 

Bio danas kod Žive i jedva se vratio kući zbog protesta traktorista :D, uradio treći servis, cena 5700 din, dijagnostifikovan kvar na poluosovini (HK). Prilikom plaćanja računa na prijemnom, dečko zadužen za prijem mi kaže, da nema potrebe da čekam, nego će oni da naruče obe poluosovine, pa kad stignu, zvaće me da se promene dok je auto pod garancijom! Tako da svaka pohvala na prijemno odeljenje kod Žive, a i majstori su bili jako korektni!    :aplause:

zac

Dali neko ima broj Auto renoa Ziva u Pancevu? unapred zahvalan

krle


zac

Puno hvala , trba da menjam soferku zvekno neko na parkingu,pa trazim original sa logom. Srecom osigurana   

zac

#72
     Danas bio kod Zive , zamenili su mi soferku originalnom , zadovoljan sam uslugom i kvalitetom radova. Cena soferke sa PDV-om 13500 din + ugradnja 4050 din. Placa osiguranje AS-Nbgd.    :woo-hoo:   
@Krle . Hvala na pomoci.   :friends:

Keka

Proveri posle kise da ne pusta negde.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Opran auto, puskom i temeljno zalivan crevom, dobro je ne curi pored soferke.   :too:    :lux: