indikator pritiska u gumama

prethodna tema - sledeća tema

vasilov

Elem kao sto znamo auto iz salona dobijamo da prepumpanim gumama. Odem na pumpu proverim 2.7.
Ok smanjim na 2.2 kao sto pise, sednem za volan kad ono upali se indikator da su mi gume ispumpane tj nedovoljni pritisak.
Odem na jos jednu pupmu proverim pritisak isto 2.2 znaci niej valjda da su oba manometra na isti nacin losa...
Sad nisam pametan koliko to naduvati gume da se lapica iskljuci  :banghead: i da li uopste dodavati (nesto mi se ideja ne svidja) ili voziti sa deklarisanim pritiskom?

miki-bgd

Sta pise na vratima, koliko treba naduvati gume?

Do sada je bilo 2.2. pozadi, 2.0 napred, ili obrnuto. Kod nekih je bila jedna varijanta, kod drugih druga.

Keka

#2
Lukoil pumpe imaju nove manometre u stubu, sa sve markicom od bazdarenja.

Kod mene je propisan pritisak 1,9 napred i 2,1 pozadi, ali sam i pozadi spustio na 1,9.

Na 2,1 kad je prazan skace kao jarac i oseti svaki kamencic. Kakav je tek osecaj za filing na 2,2+  :bonk:

Nego, od kada Logan ima merac pritiska u gumama?  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Keka poslato 07.06.2015. - 17:22

Nego, od kada Logan ima merac pritiska u gumama?  :conf:

I ja sam iznenadjen...ali super ako je tako.  :lux:

DarioGTI

Citat: Keka poslato 07.06.2015. - 17:22
Nego, od kada Logan ima merac pritiska u gumama?  :conf:

To je postalo obavezna oprema za sva nova vozila. Mislim da je to uvedeno negdje oko oktobra prošle godine.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

dovla

Pokazuje samo lampicu na tabli ili ima i posebno za svaku gumu?



vasilov

Mnogo bi bilo da ima za svaku gumu  :whistling: pokazuje samo lapmpicu  :dobro:

saša61beograd

Ne delim oduševljenje oko ovoga.Mislim da je ovo još jedna u nizu budalaština bez praktične vrednosti,a po normama i shvatanjima morona iz EU (ovo pod uslovom da je ovo zaista obavezan deo opreme).Uostalom u prvom postu teme je pokazano da ne radi kako treba-ako je pritisak normalan (2,2) lampica gori,a ako je nenormakan (2,7) ona ne gori.Nešto tu ne valja,a auto je nov,vozi onda nov auto u servis i tamo uživaj u glupim savetima i pretpostavkama onih stručnjaka.
Ako su zaista hteli nešto korisno,onda je merač trebalo da pokazuje jedan uzan optimalan interval,zatim da uzima u odzir temperaturu vazduha,površine puta i gume,da obračunava opterećenje,brzinu...Tada bi to nešto značilo.Ovako još jedna šarena igračka (lampica) koja kida živce i nema nikakvu praktičnu vrednost.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ja i dalje ne razumem o kakvom je indikatoru rec, posto na zvanicnom sajtu nema pomena o indikatoru pritiska u gumama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


astmario

#10
Imas na britanskom dacia sajtu, nasi kao i u svemu kasne debelo sa osvezavanjem informacija.
Inace evo i senzora koji ide u Dacia automobile, a moze se pazariti kod brace kineza:\
http://www.aliexpress.com/item/OEM-407009322R-40700-9322R-40700-9322R-TPMS-tire-pressure-sensor-tire-monitoring-sensor-433MHZ-Case-for/32244249520.html
E sad, na bord kompjuteru bi trebalo da imas opciju da resetujes tu gresku sam, znaci pritiskas dugme za setanje po ekranima bord kompjutera, kada naidjes set TP ili TPMS ili nesto slicno drzis reset dugme, kao za kilometrazu, time postavljas novu podrazumevanu vrednost za pritisak guma.
Naravno, ako su ispravni, zalili se ranije ljudi da na Lagunama pravi velike probleme, cak ih i lomili pri zameni guma...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Normalno da su ih lomili, ko da objasni srpskom vulkanizeru šta je to 1.4Nm...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

astmario

I ko da plati slep kada ne moze da odsrafi tocak fabrickim kljucem jer su ga stegli jace "da ne otpadne" :-)

zac

Srafic na senzoru se srafi silom 1.4 Nm , tocak se zavrce na mnooogo vecu silu od tih 1.4 Nm  :wave: