1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Highlander

Kod nas u CG je ovakva situacija :



Kao što vidite, "ruke" su i kod nas besplatne na prvom servisu.

Iznenadio sam se da po defaultu daju Motrio ulje. Tražio sam Elf. "Može Elf, ali je Elf dva eura skuplje po litri !". "I, znate, Elf možete kupiti u prodavnicama auto-dijelova, a Motrio ne možete kupiti nigdje, u cijeloj CG samo ga imamo mi."  :ha: :huh: Hoću Elf ! Dopisao mi je na radni nalog da insistiram na Elf-u. "I, zašto ste poranili ovoliko ? Piše u servisnoj knjizici da je prvi servis na godinu dana ili na 15.000 km, to vam je za više od tri i po mjeseca, a prešli ste tek 10.295 km ..." Znam, sinko, ali je auto voženo više od 80% na relaciji Njeguši-Kotor-Njeguši, gdje se ne prelazi preko 60 km/h, a po broju radnih sati motora, kontam da je to sve tu negdje. Ne želim da rizikujem novo auto zbog mjesec-dva ili 1.000 km gore-dolje... !"
Momak se nasmijao : "Gospodine, trebali biste se zaposliti ovdje kod nas da nekim ljudima objasnite neke stvari !" :ziveli: :dobro:

Inače, Dacia Duster 1.6 16V 4x4, novembar, 2014., prešla do tog momenta pomenutih 10.295 km.


Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

speedo

Ako sam dobro razumio sa računa litar Elfa 5w40 je 9,35 eura? Kod nas je malo preko 6 eura... Ostalo korektno (za ovl. servis), pa i popust za ruke.

zac

Tih 16.75 e. su ustvari ruke...samo ne kao posebna stavka vec uz ulje...pa da ispadne kako su ruke dzaba....ma idi begaj..  :bonk:

hobbista

Podlošku za ove novce u Srbiji ne možeš dobiti u ovlašćenim servisima  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dekiv68

Po danas prikuplenim informacijama iz Hit auta i jučerašnjim iz AK Kompresor 1. sevis na 0.9 TCe LPG se radi na 20.000 km (ili godinu dana) i košta, 14.000+ din.

Mislim da je eksploatacioni resurs od 20k km korektan. Cena malo višlja za 5 godina garancije (najmanje 4 servisa u ovlašćenom).

kolika je cena istog u razvlašćenim servisima  :ces:

Keka

Ko da ~10.000 evra za nov auto sa egzoticnim motorom i jos egzoticnijim delovima, nece i ne treba da sibicari i gubi garanciju zbog simbolicne ustede.

Kome je redovno odrzavanje u garanciji skupo, neka vozi Zastavu kod komsije na servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Slazem sa ovim, ali ljudi buni sto imaju Daciju koju mogu odvesti kod komisije na servis za male pare (npr. moja Base verzija) a postoji i Dacija koja ima ovaj egzotican motor... Izgleda da nismo navikli na takvu Daciju  :glare:

dekiv68

Citat: Keka poslato 16.03.2016. - 10:30
Ko da ~10.000 evra za nov auto

Kako košta 8.790 evra pre bih rekao ~9.000

mdbokic

Meni se blizi prvi redovni servis, prilikom kupovine sam dobio premium paket odrzavanja tj prva tri redovna servis za dž ali kontaktirao sam AK Sekulic u Veterniku, kažu da se servis za plinski uređaj naplaćuje!!!!  I to 6200din!!!
Da li je neko išao na servis sa 0.9 LPG??

Veterinar

Motor je motor. Servis je na 20000km. Ako održavanje TNG uređaja spada u redovno održavanja na 20000 km, a spada, juri ih do Francuske ako treba.

mdbokic

I mislim da isteram to na čisto, čitao sam ugovor koji sam dobio za taj paket, nigde se ne spominje da ne vazi za plin! Mada pise da "podrazumeva prva tri redovna servisa po servisnoj knjizici odrzavanja za konkretno vozilo" ! A u knjizici nigde nema rubrika za lpg....

cika mili

Ganjaj ih. Ja sam kupio nov auto 2011. Prodavac mi je tada saopštio da je u toku sjamska akcija, te da dobijam produženu garanciju ( 5 godina). Na trećem malom servisu u ovlašćenoj mreži saznam da je moj auto od druge godine van garancije.  :agr: Pošaljem mejl RNS, koji odgovara da nisam u njihovoj bazi podataka, tj. da nemam produženu. Pitaju me da li imam poseban ugovor o produženoj garanciji. Naravno da ga nemam. Provjeravam na netu, nalazim da je 2011.  u sjamskoj akciji obezbeđena 5 godišnja garancija, ali lice iz RNS to ne prihvata uz "žaljenje". Pišem im da provjere kad je auto prodato/kupljeno, te da je tada u toku bila akcija. Uz "žaljenje" me upućuju na auto kuću. Odlazim u auto kuću u kojoj sam auto kupio, opet ista priča: "znate taj prodavac koji vam je prodao automobil više ne radi za nas, trebali ste dobiti poseban ugovor o produženoj, proverićemo sa RNS"... "Rade" me samo tako. Nakon 2-3 nedjelje nerviranja, primjetim  na dnu stranice o ponudi za kupovinu automobila ( sa sve mojim imenom, standardnim generalijama o vozilu) sitnijim slovima napisano "vozilo se prodaje u akciji "SAJ11" (sajam 2011.). Skeniram i pošaljem RNS-u, zaputim se u auto kuću i tras. Nakon par dana me zovu iz auto kuće, i dobijam mejl od iste osobe iz RNS-a koje me je prethodno ladila, "kako je učinjena greška ne od RNS-a, već ovlašćene auto kuće, da ja nemam pravo na produženu, ali će se RNS u duhu poslovne etike  smilovati i upisati me naknadno u listu produžene, sa sve pozdravima... "Mučka đubrad" što bi rekao Đorđe Čvarkov.  :too:

mdbokic

Bio na prvom redovnom servisu!!!!  Servis plina platio 6200, ni fiskalnog, ni nikakvog računa nisam dobio a u knjizicu je rukom upisano da je servisiran i plinski uređaj!!!
Upalila mi se prekjuče i lampica check engine i trzao na plinu, to mi nisu uradili jer imaju direktivu iz BG da za svaki problem sa LPG uređajem mora da se kontaktira njihova tehnička podrška  a oni ne rade subotom!!!   :bonk:
Da dođem radnim danom da to reše....

Koliko onda košta ceo servis ako je za plin 6000??

taksista

#613
Ja zakazao prvi servis za iduću nedelju. Javljam cenu kad dobijem račun. Rekao mi čovek koji vozi identičan auto da je u Požarevcu platio 16000 din, kontam da je svuda isto ili bar slično. A ovo što vam naplaćuju servis plinskog uređaja je čist bezobrazluk. Ako je besplatno onda je sve besplatno.
Čekaj mdbokic?!!  Auto ti pravio problem na plinu, oni servisirali i naplatili (ono što je besplatno) a auto i dalje pravi problem? I još kažu da problem treba da reši neko drugi, ako sam dobro razumeo?

mdbokic

Trazio bi ja račun da sam skontao da ga nije dao, dao mi je papir sa kontrolnog pregleda, ja mislio račun....
Baš me zanima koliko šta tu košta u tih 6000, po knjižici se menja samo filter gasne faze...