Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

madridista

pozdrav,
pre jedno godinu dana mozda i malo jace mi rikne sijalica na prednjem desnom faru-fabricka sijalica h4, kupim h4 i zamenim ali ta nova je bila dosta jaca od fabricke tako da sam kupio jos jednu novu i od tad mi bukvalno oborena svetla bacaju snop kao duga svetla i non stop me napusavaju i blicaju...
ovo su sijalice koje imam
NARVA H4 RV 60/55w

Keka

Mozda mislis da si faca, ali nije lepo, a i vrlo je opasno svetlima zaslepljivati ljude koji ti dolaze u susret.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle


Keka

#3
Ja imam ksenone od 35W pa mi niko ne blica, iako su malkice jaci od tvojih Narvi  :cool:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


madridista

mozda ...tj ocigledno nisam bio jasan, ne hvalim se ovde sa sijalicama vec pitam koje su fabricke sijalice da vratim kako bi mi sve bilo kao ranije a ne ovako  :ljut:

Raja

Pokušaj da podesiš svetlostni snop, podešavač se nalazi dole levo ispod volana. Moža si nekad perući auto, ti ili neko drugi, podigao svetlosni snop.

madridista

ma nije ni to.....meni su bukvalno oborena svetla kao duga a duga su siroka kao oborena kao na ovoj slici sto je momak postavio.....skroz dole sam spustio snop i isto je.....neznam videcu na starom sajmistu sta ce da mi kazu u prodavnici ili u servisu

Keka

U svom postu nigde nisi postavio pitanje.
Fabricki idu Osram sijalice koje imaju istu specifikaciju kao Narva koju si ti naveo.
Kod praznog auta farovi su podeseni na najvise, pa se sa opterecenjem zadnjeg dela spusta nagib svetla, ali to nije to, mislim da nisi dobro postavio sijalice u leziste fara kad si menjao i da je zato promenio geometriju snopa svetla.

Parkiraj ispred nekog zida, pa upali svetla, farovi treba da bacaji svetlosnu liniju otprilike ovako ___/ ___/ ako nije tako onda si pogresno postavio sijalice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#8
Kod mene je u desnom faru još uvek fabrička Osram, a u levom sam pre dve godine ugradio Narva i nisam primetio nikakvu razliku. Uostalom prošao sam od tada dva tehnička pregleda, a uskoro me čeka i treći. Moguće je da se nešto desilo sa "motorčićima" za podešavanje farova prilikom ugradnje sijalica.

kovdejan

Kod mene su fabrički ugrađene Narva, bar u desnom faru.

Veterinar

Ne mogu se setiti sta je fabricki kod mene. Ne znam ni koje su sada. Kad sam kupovao znam da mi je bilo bitno samo da su H4 antiUV. Svetla cesto koristim i danju, tako da mi sijalice traju 33000 km. Sa 33000 km mi je uginula prednja desna, zamenio sam je, presao 20 km i "ode" i leva. Pomislio sam kako pocinju problemi sa strujom, nasekirao se i presao bezbrizno narednih 33000. Na nepunih 66000 se OPET PONOVI ISTO!? Od tada sam presao 25000 bez sekiracija i od sijalica zamenio samo jos desnu poziciju. Cekam 99000.  :nami:

Keka

CitatSa 33000 km mi je uginula prednja desna

Sta je profesionalna deformacija  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar


madridista

moguce da sam ja nesto po.ebo jer sam stelovao falove sa onom rucicom iza samog fara kad se digne hauba vidi se.........pa onda bolje da vozim da mi se steluju farovi da to neko profi odradi? zna li neko cenu i gde najbolje?