Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

hmhmhmh oktobar 2015 pise na kantici, mislim da je ok dok se ne otvori...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

OK je, na ovoj sto sam kupio iz 2016, nalepnica uvoznika Total, pise najbolje upotrebiti u roku od 3 godine od datuma proizvodnje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

...I pise da je proizvedeno u Rumuniji....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleksabgd

Ja sam uzeo Elf u Wint u, isto je iz Rumunije.  Koje Total ulje je ekvivalentno elf 5w 40 sxr i gde njega pune?

Andrix

Rekao bih u istoj fabrici. Jer je to jedna te ista firma.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Nije ista firma. Isti je vlasnik.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

#501
Danas uzeo 3l za sledeću zamenu koja me uskoro očekuje, prvi put sipaću ulje koje nije ELF, cena 583 din litar, sa onim NIS bodovima koje skupljam izašlo me 497 din, datum proizvodnje 15.05.2016, ima RN 0700/0710 kakvo će biti videćemo :ne:

Aleksabgd

Koje total ulje ima RN 0700/0710 specifikaciju?

Zoran

 Total Quarc Energy 9000  0w 30
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Citat: jasho poslato 05.09.2016. - 22:11
Danas uzeo 3l za sledeću zamenu koja me uskoro očekuje, prvi put sipaću ulje koje nije ELF, cena 583 din litar, sa onim NIS bodovima koje skupljam izašlo me 497 din, datum proizvodnje 15.05.2016, ima RN 0700/0710 kakvo će biti videćemo :ne:
A ja mislio da prodaju samo domace...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

#505
Uvaženi profesor je pisao na blogu o njima i NIS politici prodaje ulja i kome je šta namenjeno http://motornaulja.blogspot.rs/search?q=g+energy
 
CitatG-Energy je serija premium klase namenjena Evropi (generalno) naročito južnoj i jugoistočnoj pri čemu Srbija sa okolinom (Balkan šire gledano, od Bugarske i Rumunije do Hrvatske na zapadu) pripada posebnom regionu gde će (zbog i preko NIS-a) ova ulja ići paralelno sa Nisotec serijom koja pripada srednjoj klasi te ove serije nisu konkurentne već komplementarne.

Mada su spustili cenu sad je razlika između NIS ulja 5w40  i ovog nekih 50 din po litru, mislim da su krenuli drugom taktikom osvajanja tržišta veći kvalitet za manje para.



speedo

Oko 4 eur za litar takvog ulja je, rekao bih, odlična cijena. Ja se ne bih dvoumio.

Zoran

Nisotec je počeo proizvodnju ulja za Reno i Daciu (AUTOLINE RN 5w40) i ima odobrenje za upotrebu RN O7OO/O71O
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

O tom ulju je bilo reči pre nekoliko godina,a bio je prikaz na sajtu.Međutim,iako sam čest gost na NIS-ovim pumpama,nikad ga nisam video na rafovima.Nisotec 5/40 i G-Energy mislim da 100% odgovaraju i rade dobro isto kao i ELF 5/40,SXR ili NF,svejedno.Uostalom,i ako nisu vrh vrhova,to sigurno nije ni ELF.

Zoran

Sinoć sam kupio ulje Nisotec Autoline sint 5w 40 (4 +1l gratis) za 26 KM, na Gaspromovoj pumpi u Sarajevu. Piše da ispunjava normu A3 (što se traži po servisnoj).
Sam svoj gazda - vazda.