2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Pozdrav,

Zanima  me jel ko bio na drugom servisu, šta se radi i koliko he-he? I neka iskustva da ne bi bilo  :doh:! Treba da idem uskoro!

krle

#1
Pa piše ti u servisnoj knjižici.

Kod Logana 1.4 radi se sledeće:
-zamena svećica
-zamena filtera goriva
-zamena filtera vazduha
-zamena filtera ulja
-zamena ulja

Pojedini modeli Sandera nemaju filter goriva, ali imaju filter u sklopu benzinske pumpe koji se čisti na 120000km.  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=247.msg23779#msg23779

jasho

Ma kući mi je servisna knjižica, a ja se saposla javljam! Vidiš ovo za svećice nisam znao da idu!

krle

Pošao sam od pretpostavke da servis radiš svakih 15000km, pa sam dao ono što se radi na 30000km.

Ako servis radiš ranije onda ne moraš da menjaš svećice već sačekaš 30000km i onda  zameniš samo njih . 

Loganovac

 :doh: Bilo mi je čudno kako to da dosada nismo pisali o drugom servisu, pa sam malo potražio. Piali smo, ali u temi Treći servis, recimo http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=303.msg22571#msg22571 - ja se zabrojao, valjda sam nulti brojao kao prvi, šta li, a nisam jedini...  :banghead: :gun: :cekicem: Možda moderatori mogu nešto da urade...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

#5
Biće pređenih 27450 km kad mu dođe treći, menjati svećice ili ne, meni je ,,loganičnije'' :D da to uradim tada???

Mala ispravka ja sam izgleda danas malo  :fiju:, pogrešio , sad mu je kilometraža 26500, tako da na drugom, odnosno na 27450 treba da mu menjam svećice!

A za ,,loganičnije'' ostaje  :too:

krle

#6
 
Precizan proračun, nema šta. :dobro:


Loganično . :aplause:  


Mislim da je najbolje da se ova tema briše jer je, kao što  je admin primetio (  :to: :aplause:) , već imamo obrađenu.  

jasho

Novi momenat, u servisu (AKK) mi rekoše da se svećice menjaju na 60000 km, osim ako auto nije na TNG u kom slučaju ide na 30000, a servisnoj knjižici piše na 30000 i u slučaju benzina!  Vi dugoprugaši kad menjate svećice , na koliko?

Keka

U servisnoj pise 30k, koristim TNG i menjam na 30k.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Darcone

i ja voyim na TNG i menjam na 30k

msegovic

U mojoj knjizici odrzavanja pise: "Svecice paljenja - Svakih 60 000 km ili 4 godine".
Vozilo sam inace preuzeo krajem maja 2010.

jasho

Moj je decembar 2008 preuzet, a napravljen u augustu iste godine i u servisnoj knjižici koja je na ,,hrvatskom'' stoji da se menjaju na 30000 km, e sad jel oni mogu da menjau uslove održavanja mimo onoga što piše u servisnoj knjižici???? :palica:

scepo

Da li je neko skoro radio II servis , koliko otprilike ga je kostao ? Dal se na drugom mijenjaju svi filteri  :ces:.

Vihor

Ja radio pre 15-20 dana, menjali su mi sve filtere, provera rashladne tecnosti, papiri su mi u kolima, sutra u detalje.  :cool:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Vihor

Dobro, ja kao sto sam i obecao sa danom zakasnjenja    

DRUGI SERVIS:

1. Zamena ulja total quartz 9000 5w40  = 4020din
2. Zamena svih filtera  = 935+910+3650 =5495 din
3. Ugradnja filtera za kabinu = 1690
4. Kontrola svih ulja i tecnosti bez dolivanja za brisace
5. Kontrola jacine i nivoa antifriza
6. Kontrola signalizacije i pritiska u gumama
7. Podloska kartera


Eto to uradesmo na II servisu, sve ukupno sa jos nekom sijalicom kod upaljaca, 12.730,03

sve u svemu, zadovoljan  

Servis odradjen u Francuz - Jagodina  (ne menjam)

:hat:

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.