Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Kakva je kvaliteta ovih zamjenskih kućišta za ključeve? Da li su iole pristojni ili se isplati vijati originalno? Dugme za zaključavanje mi je lagano oštećeno...

Aleks

Kolika je razlika u ceni tolika je i u kvalitetu.
Pogledaj na Aliexpress-u, još je jeftinije, par € ako se dobro sećam.

boravirus

750 dinara u Extra autu u Gospodara Vučića u Bgd. Nedavno sam menjao kućište ključa i ne vidim da se nešto posebno razlikuje od originala.

mali.alen

Pozdrav! Imam problem na Loganu. Brava zadnjih desnih vrata mi se ne otključava niti zaključava (znači ne reagira uopće) Onaj pipak na vratima iznutra se malo pomakne (malo kao trzne)  ali vrata ostaju zaključana. već sam skidao tapacirung i gledao one polugice, sve izgleda u redu. jedino do motorića nisam uspio doć (koja ga je budala tamo smjestila). Molio bi ako netko ima nekakav prijedlog ili da vozim kod električara. hvala unaprijed

VaskezNS

Ja sam iglom probušio rebrastu gumu na glavi motorića i kroz nju ubacio cevčicu WD-40, dobro našpricao unutra i od tada nemam problema sa zaglavljivanjem brave (i pipka). Vredi pokušati, pre električara..
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleks

I podmazati mašću polugice kod vođica.

Kraguj

Citat: Kraguj poslato 11.01.2015. - 21:33
Ključ mi ne radi stalno, ali uvek radi kad pada kiša kao večeras  :aplause: Zbog toga milim da nije do ključa. Mada kad ga otvorimi čačnem malo onde dve žičice, proradi na dva dana.
Zvao sam Ovlasceni servis i rekli mi da nabavka novog daljinskog kljuca kosta oko 100 Eura i čeka se 10'ak dana.

Definitivno je u pitanju (bar kod mene) to sto se baterija pomera iz lezista baterije. Kad god otvorim kljuc, baterija nije u lezistu. Vratim je u lezistu i tako radi 2-3 meseca dok ne opet ne ispadne

abc123

Nedavno sam na kineskom Banggod sajtu kupio za bagatelnih 2.5 USD (sa svim troskovima transporta) sasvim solidno kuciste kljuca sa dva dugmeta. Sve lepo pase osim prostora za "mac" samog metalnog dela kljuca. Naime procep mu je nesto uzi pa bi kljuc morao da se neznatno stanji. E sad posto poklopac sa dugmicima lepo pasuje na deo koji nosi "mac" ja sam iskombinovao novi poklopac sa dugmicima-stari nosac kljuca.

Sve je lepo leglo ali onda nastaje magija. Kada se kljuc udalji iz zone delovanja pa se onda pridje kolima centralna brava se moze aktivirati tek kada se pre otkljucavanja pritisne jednom zakljucavanje  :bonk: . A onda bez problema radi i otkljucavanje i zakljucavanje. Kao da u originalnom poklopcu ima zaliven neki dodatni elektronski deo koji obezbedjuje ispravno funkcionisanje kljuca. Neverovatno.

petar313

To je mahanički problem, nema elektronike zalivene u plastici.
I ja sam uzeo isto kućište na kom ne paše zarez za "mač". I takođe sam iskombinovao.
Ja sam čak prethodno proširio otvor za "mač" na novom kućišti ali mislim da plastika nije idealno izlivena, umeo je da gubi kontakt, pa sam (kao privremeno rešenje) iskombinovao sa starim kućištem. I tako gura već skoro godinu dana. Kod mene radi bez problema.
Pretpostavljm da kod tebe gubi kontakt posle otključavanja, pa kad pritisneš zaključavanje, onda se kontakti nameste, da bi posle radilo i otključavanje.

abc123

Moguce. Probacu ponovo. Bas sam studiozno zagledao ono pravougaono ulegnuce naspram kalema, cak i prinosio magnet  :cul: da vidim nema li neki feritni umetak ali zaista se ne moze naslutiti da necega ima zalivenog. U medjuvremenu sam dosao do jos jednog resenja za pokidan "krstic" na dugmetu za zakljucavanje. Pistolj za lepljenje! Prevrnes poklopac na neku tanku foliju, ubrizgas malo vrele plastike (ne previse da ne bi bilo previse kruto) , nabodes otkinuti krstic na iglu i brzo ga umocis u vrelu masu. I kada se ohladi iscupas iglu i...radi bre. Ne znam dokle ali funkcionise. Jos bolje bi bilo da sam nabavio crni patron pa da se manje primecuje ova intervencija ali bitno je da fercera  :dobro:.

Lazar@

Dizem temu iz mrtvih  :bonk:
Otislo mi kuciste a sa njim i prekidac za otkljucavanje  :cekicem:(otpala ona metalna plocica i dugmence)
Da li moram da nosim u servis koji popravlja kljuceve da me oderu ili mogu sam da narucim prekidac i da ponesem kod nekoga ko ima odgovarajucu lemilicu/duvaljku?
I zna li neko koji je ovo tip prekidaca i koja velicina?

A kuciste i bateriju nije problem zamijeniti, ima ih mali milion modela i silikonskih futrola za 4-5e



gio

Meni se itrošila ta guma na prekidačima pre par godina A onda je otpao i deo prekidača pa sam zamenio bas u nekom servisu oba. Odneo sam čoveku i on mi je napisao na cedulji koji je model potreban za zamenu. Na žalost, davno je bilo pa nemam taj papirić ali sigurno bilo koji majstor to može da ti uradi. Evo kako sad izgleda moj daljinski (i tako radi već 2-3 godine.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Citat: speedo poslato 18.08.2016. - 17:32
Kakva je kvaliteta ovih zamjenskih kućišta za ključeve? Da li su iole pristojni ili se isplati vijati originalno? Dugme za zaključavanje mi je lagano oštećeno...

Citiram sam sebe...naručih sa ebaya kućište. Prilično sam zadovoljan kvalitetom kućišta poredeći ga sa originalnim, s obzirom da je koštalo čitavih dolar i 69 centi uz besplatnu dostavu.

http://i.imgur.com/EUvr2Dc.jpg

Ovako na prvu trebalo bi da je identično mom originalnom ključu, i identično onom ključu na Cristijevom tutorialu. Doduše ovaj mač ne odgovara, ali svakako ide moj originalni tu.

Kad nađem vremena narednih dana zamijeniću tu i javljam rezultat. Kapiram i da novu bateriju nabacim. U upustvu od auta navodi se njen rok trajanja od 2 ili 3 godine, ali kod mene je ušla u sedmu godinu i nema problema, ali da se ne zezam za koju godinu zbog baterije samo.

Aleks

Baterija se lako menja, može se kupiti u svakom marketu a i nije skupa.