Kragujevac-"Jezero doo" tj "Beton doo" tj "Marko trans cargo doo"...

prethodna tema - sledeća tema

markonikolic83

Samo ime govori koliko su ozbiljni.Kada sam kupio auto u junu 2008 zvali su se "Jezero doo",zatim na prvom servisu u junu 2009 ime im je bilo "Beton doo",pa u junu 2010 ime im je "Marko trans cargo doo".Jeste da imam i vezu u servisu,ali dzabe kad su susteri.Preporuka za sve clanove da ga zaobidju u sirokom luku.Prilikom preuzimanja auta,posle par dana pri naglom kocenju,auto je slabo kocio.Reklamiram,kazu sve je ok.Odmah posle toga odem kod prijatelja na tehnicki,sila kocenja zadnjih tockova 0(nula).Zadnji tockovi ne koce uopste(korektor nije podesen).Hteli su da mi to oni nameste na tehnickom,ali nisam hteo iz principa,odem u servis i napravim haos.Naravno to nameste,uz izvinjenje.
3-4 puta sam isao u vezi curenja ulja(samo jednom mi dali radni nalog),na servisu pri zameni filtera za ulje prospu ulje iz filtera po bloku i po sus plehu,na drugom redovnom servisu(na 30kkm) nisu imali svecice da zamene,a za curenje ulja mi na kraju rekli da idem u Jagodinu,zato sto,citiram:"Mi ne mozemo to da uradimo,a i nismo toliko strucni.A kazi kad odes u Jagodinu da ti oni zamene svecice".Prijavio sam ih Reno-Nissan Srbiji,rekli su mi da su jedno vreme ostali bez licence,pa je ponovo dobili,ali da opet imaju prituzbe na njih,pa je pitanje i sta ce biti.Sto se tice prodaje vozila,ok su,ali servis......bruka,iako na oko deluje kao neki zapadnoevropski servis.
Elem,problem sa 2 crtice.Rekoh nema veze.Medjutim kad je malo zahladnelo imam 2 crtice ali grejanje bas slabo,auto dosta duze postize i te 2 crte.Termostat.Odem do servisa,zakazem.Odem u zakazano vreme,uterase auto,posle 45 min dolaze i kazu jeste termostat,ali mi ga nemamo na stanju(video sam da imaju na stanju neke majce,pamucne,obicne,oko 2500 din komad,pise Renault na njima).Sacekam nedelju dana,niko me ne zove.Odem do servisa,kazu stigao im deo,i zakazu mi za sutra dan servis.Sutra dan odem konacno da mi to zamene.Uterase auto,i posle pola sata,donesose mi nalog da potpisem.Potpisem,ali nisam ni video sta pise na njemu.Opet cekam jos pola sata,kad dolaze i kazu mi da problem i dalje postoji,da je problem do filtera rashladne tecnosti,on je delimicno zapusio,smanjio se protok,pa zato ne pokazuje 4 crtice????Onako u cudu pitam gde je taj filter i odvode me do auta.Otvaraju haubu.Prizor sledeci.Rashladna tecnost ispod minimuma,skoro i da nema u posudi.Desna strana motornog odeljenja mokra skroz.Onako u soku gledam,ne mogu da verujem.Kad,da mi pokazu koji filter je u pitanju,i da moram da idem u servis koji mi je ugradio gas,da oni to rese,posto je to do njih,........pokazuju mi filter gasa na ulazu u isparivac. :doh: :doh: :doh:   Vidim da imam posla sa "Ekremom Jevricem",samo zatvorim haubu,upalim auto i odem kuci.Naravno kad sam dosao kuci,dolijem tecnost,ocistim motorni prostor,ozracim sistem i pozovem ponovo Reno Nisan i prijavim ih.Ovde je stavljena tacka o prici o ovom servisu.
.
Moj savet svima.Svaki problem sa bilo kojim servisom,prijavite.Na moju prijavu ne ocekujem da reaguju,ali vec na par prijava,verujte mi,reaguju i to veoma neprijatno po servise.Broj za prijave,pohvale(Pohvala za AK Francuz u  Jagodini,nisam ja bauk) je 0800 20 80 10 ,poziv je besplatan.Prilikom razgovora traze broj vin-a,ime i broj telefona.Slobodno ispricajte sve sto imate,jer ako mislite da ucinimo nesto,ovo je jedan od nazalost jedinih mogucih nacina da pomognemo sebi,ali i indirektno i drugima.

wvojin

Zao mi je sto si morao da prolazis kroz sve to. Slazem se da jedino na taj nacin, mi, kao potrosaci i mali gradjani, mozemo da ih nateramo da promene odnos prema nama. Jedan po jedan kad im sedimo nad glavom, tesko da moze nesto da se uradi, ali kad im veliki brat zakuca na vrata onda je to druga prica...
Iscrpan izvestaj i sve pohvale na tome :aplause:

P.S.Kada opet promene ime i ako opet dobiju naknadno licencu, ako je pre toga izgube, zaobilazi ih u sirokom luku  :Smiley:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

bracakg

Ja vise kod njih ne idem.Ma nisu to susteri nego dunsteri.nemaju pojma da sam procitao ovo gore pre nego sam otisao,ali reko sta tu ima das se radi ulje i filter...
Na moje primedbe da se dolije antifriz kaze dobro, dolicemo posle pogledam kuci nisu dolili ja se vratim kaze nee tio tako treba, pa kazem da mi desni zvucnik prekida nekad radi nekad ne, on kaze to mora da ostavim kola na nekoliko sati pa da oni vide itd.Iako u knizici pise da se menja filter kabine oni to nisu uradili ja pitam sto  pa kao te knjizice su stampane za evropu i itd. nesto ga tupi  a kod nas u Srbiji se menja na dve godine ili na 30000km.
NENAM SAMO DALI MORAM I SLEDECI SERVIS KOD NJIH ILI MOGU NA DRUGOM MESTU?

ppejic

Prvo pozovi Call centar RNS i zali se na njih.

Automobil mozes servisirati u bilo kom OVLASCENOM servisu RNS bilo gde.

bracakg

Hvala!Tako cu uraditi idem sledece godine kod Francuza u Jagodinu.