Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Veterinar

Jaooo, polusintetika 920 dinara. Pa to samo  :cekicem: i malo razmisliti :palica:, pa ponoviti  :cekicem:.

Keka

Nije problem sto koriste polusintetiku, nego je problem posto to naplacuju  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

Pomenuo sam vec ranije...ovo mi je 9ta promena ulja i do tada su mi sipali/prodavali oko 6-7 razlicitih ulja...od razlike u gradaciji, sintetike-polusintetike,pa preko razlicitih proizvodjaca:valvolin,elf,castrol,liqui moly....a sve u ovlascenim servisima.

Daniel

Stvarno su paceri. Kod Zive sam radio vec 5 servisa i uvek isti ELF, sintetika.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

@dsit: zašto lepo ne staviš u potpis koji auto imaš, da ne moram da bucam po tvojim ranijim postovima?  :offtopic:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Da, u pravu si. Mada sam iz računa video da gosn Tihi ima Logana  1.4 MPI   :Smiley: zamolio bih ovom prilikom  članove ovog foruma, pa i njega,  da nam na  jasan i uvek vidljiv način stave do znanja koje vozilo imaju. 

dsit

#52
A dacia ima tako siroku paletu  motora da je tesko i pretpostaviti  :laugh1:
Salim se malo....sugestije uvazene  :-)

Puste zelje ostavljam dole u potpisu  :place:

Veterinar

Pa, paleta motora nije mala - 1.2, 1.4, 1.6, 1.6 16v, 1.5 dci 70 ks, 1.5 dci 85 ks. Bice i vise. Svejedno, imam utisak da su tom ulju bas nashibali cenu.

david

Mislim da prvi servis treba odraditi u ovlastenom servisu a ostale neznam jer nemam iskustva a do tada ima vremena, verujem da udaraju po usima i da se ugradjuju ili naci coveka koji radi u ovlastenom servisu kod kuce privatno i da ima svoju radionicu i slicno a mislim da cu da to saznam uskoro...

Veterinar

Davide, posto vidim da cekas logana, ne bih preporucio takvo resenje. Dok je u garanciji svakako mislim da je bolje da si u ovlascenom, a na forumu se moze naci koji se servis hvali, koji kudi i - zasto.

dsit

I to ne bilo koji..."Formulu 9" iz Zrenjanina izbegavati u SIROKOM luku!  Kada sam po isteku garancije dosao da kupim ulje za servis na 30.000km, lik mi ga sipao u onj balon od Bi-vode... :cekicem:
A kad sam usao u servis skroz do garaze......haos. Siblja i trave na sve strane, sve zaraslo, dole blato...ma haos. Ja im ne bi dao ni dozvolu da odrzavaju biciklove a ne automobile...a da ne kazem kad odes kod njih da primedbujes neku nepravilnost dobijes odgovor :to tako treba...
Nisu imali ni uredjaj za dijagnostiku. A na lokalnom tv-u po emisijama zamajavali narod kako su prosli najstroziju obuku renoovih strucnjaka.... :banghead:
Pazi kad auto u servis uteruju preko pesacke staze pa na kapiju,nemaju ni nirmalan ulaz.
Najgore je sto ljudi to ni ne znaju, ostave auto sa druge strane gde je glavni ulaz koji koliko-toliko normalno izgleda, predaju kljuceve i dodju posle po auto kad ima jave da je gotov....sto je najgore nalazili su se (ne znam da li jos uvek) na svim prospektima dacie, u listi ovlascenih servisa na teritoriji srbije...
Odo ja malo u off al morao sam....

Veterinar


dsit

To je bilo kad sam otisao da mi podese ono zakasnelo paljenje tj ne paljenje stop svetla pa sam dobio taj odgovor..

david

Pustio sam odgovor ali nije prosao, ma i ja sam za servise pogotovo za prvi a do drugog ima vremena nego sam hteo da kazem za sitne intervencije i slicno, sto se tice servisa svatko kako vidim ima svoje misljenje, covek odavde ide u Kragujevac na servis, drugi iz Batajnice ide u Pancevo, covek iz Novog Sada ide u Beograd i slicno zato kazem da svatko misli da ovi nisu dobri ili slicno a opet drugi da je dobar... ovo je tako konfuzno...  :ha: