"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

DDT verovatno moze resiti pojas ako podrzava Duster

hobbista

Unutra je klasican prekidac - kada nije uboden pojas onda je spojeno kolo.
Otvori plastiku i otkaci (i izoluj) jednu zicu  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dadokg

Ne mogu da se setim ali negde sam video da se prodaju samo snale sa kraja pojasa, njih ubodes i nema pistanja a pojas stoji namotan. Mada bezbednosti radi bolje vezuj pojas, nikada se ne zna.

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

nik

Ajd` i ja da ti malo pomognem da malo insistiraš na tome da se onaj koga voziš veže, jer ne ugrožava samo sebe.


Lazar@

Postoji li neki jeftin OBD Trip kompjuter? Imam Stepway 1.5dci 2010 godiste,standardna oprema,imam oba airbag-a naprijed,muziku sa prednjim zvucnicima(bez instalacije za zadnje)...Posto vidim da ste pisali da na neke bazne modele fale neki senzori...Znaci trebalo bi mi nesto sto moze da mjeri trenutnu potrosnju i eventualno prosjecnu...Nasao sam ovo
http://dx.com/p/008-0009-3-2-lcd-vehicle-car-obd-multi-function-trip-computer-diagnostic-tool-alarm-black-223403#.UvYgYGJ5Pao

E sad je pitanje da li 1.5dci ima te senzore za prosjecnu i trenurnu potrosnju ako nemam fabricki bord?

miki-bgd

Prosecna i trenutna potrosnja se citaju direktno iz kompa, vec se preracunavaju preko protoka i predjenog puta. Trenutnu potrosnju cita, npr kao ml/s pa onda dalje preracunava.

Lazar@

pa znaci ovo cudo bi moglo da mi posluzi kao bord?

miki-bgd

Reka bih da moze, uz jedan izuzetak da ono sto sam ispricao je ponasanje dijagnostike uz koriscenje programa Torque na Androidu. Ne vidim zasto ne bi bilo tako i ovde, ali necu da tvrdim. Takodje, ne vidim neke review, mozda da vidis da ih pitas  :ces:

Zee

Jedno pitanjce, da li Torque na androidu, moze da ocita neki podatak o portriosnji sa naseg kopa, tj. da li bi pokazivao prosecnu ili trenutnu potrosnju kao fabricki komp?
:wave:

vkaradzic

Postoji li mogućnost da se iščita temp i pritisak ulja? Da li postoje senzori za to?

Pozdrav

hobbista

Nema davača (senzora) za to  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

lakistrike95

Imam par pitanja, da li jeftina dijagnostika sa ebay-a moze ocitati neke parametre ECU-a, konkretno me zanima kilometraza, posto uglavnom se vraca samo na display-u, ali ne dira se ECU, pa bih to hteo da znam, isto me interesuje da li se moze ocitati tip greske i kada se dogodila, tj. na kom kilometru?

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)