Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

Rimad

Dolazi do određene deformacije. Kada skinem slijedeći put, vidjeću da slikam. Ali opet, za cijenu originalnog, mogu uzeti 2-3 ovakva.

zac

Slazem se da treba da bude original . da dimenzija filtera maksimalno pokriva dimenziju grejaca....ali da originalni dihtuje...ne bih rekao..da bi dihtovao trebao bi imati gumu sa sve cetiri strane a i montaza bi trebala biti drugacija...tako da sam ubedjen da neoreginalni filter, isecen na pravu dimenziju, nista nece slabije "dihtovati" od oreginalnog.

vujanovgoran

Filter AC2243 i AC2530 su sasvim razlicitih dimenzija,  tako da nikakvo isecanje ne dovodi do slicnih dimenzija.  AC2530 i Manov CU22011 su slucnih dimenzuja i isecanjem se dolazi do istih dimenzija.  Pogledacu ovih dana pa cu pronaci filter koji moze da pasuje na Logan I.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

astmario

Citat: bnemanja poslato 20.11.2014. - 22:26
Posle vasih komentara odlucio sam se da ugradim filter klime.
Medjutim sa svojih 115 kg nije bilo bas lako zavuci se i uraditi ovo ali u svakom slucaju vredelo je.

Pre svega nema vise prasine na tabli.

http://www.tutorialelogan.ro/2009/09/montaj-fitru-polen-in-habitaclu-la.html
Odlican video!
Danas sam i ja isekao otvor kod sebe, stime sto je na Sanderu jos gora situacija nego na Loganu, fioka/ostava je nekako niza i vizuelno iz ugla koji je najgozniji preklapa gotovo pola otvora koji treba da se sece, a da ne pominjem sto smeta rukama. Takodje, sama maska koja se sece na dnu ima jednu poprecnu plasticnu precagu kao ojacanje, mislio sam prvobitno da samo do nje treba da secem, pa filter nikako da stane. Kada sam pogledao video jos jednom video sam da te precage na loganu nema, tj. da se sece maska skroz do dna pa je uz jos malo truda sve leglo kako treba :ranting:
Inace sam koliko sam mogao prstima zagrebao po hladnjaku/isparivacu/cemu god sto deluje resetkato i se nalazi sa kabinske strane lezista filtera i izvadio gomilicu samlevenog lisca i slicnog djubreta! Nezgodno je za prici, ali sam razmisljao da mozda kompresorom izduvam ovaj deo? Cak mozda da ga naprskam asepsolom, njega a i sam filter?
Inace sam ugradio Valeo 698753 koji je Keka preporucio.

zac

Ocisti slobodno taj prostor, kompresorom ili usisivacem...asepsol... hmm..odlicna ideja.  :wave:

bnemanja

Ne znam za filtere ali ja sam uradio kao na klipu, otisao u prvu radnju i trazio filter za Logan I i bio je isti kao na klipu i ugradio. Cak su i zabice lepo legle i ne mrda. Da li je kao fabricki .... sigurno nije ..... da li je bolje sigurno jeste i ja sam zadovoljan :D

Keka

#231
Danas sam zamenio carapu na usisu. Bila je u groznom stanju. Usput ocistio slivnike.

Umesto carape sa donje strane plastike sam zalepio sivu fiber mrezicu za komarce. Deluje mnooooogo kulturnije od carape.  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Moze i zelena, moja stoji vec 6 godina...


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

 :aplause: Svidja mi se sto si stavio i oko grla posude za pranje soferke...ja tu nisam, i zeznuo sam se, ipak tuda upadne nesto.

miki-bgd

Istu tu mrezicu sam stavio pre 2 godine. Stoji i dalje  :too:  Skidao sam par puta da operem tu plasticnu resetku, ispod je sve bilo cisto nista se nije provuklo  :lazy:

dovla

Isto tako sam ja napravio.
Pre 4 godine zalepljeno sa "Glue gun-om" stoji, ne pomera se.  :dobro:

Todor

Мolim za savet. pokušavao sam da izvadim filter kabine kako bih video u kakvom je stanju. Odvio dva šrava koji drže neku, meni nepotrebnu plastiku, i iza toga, bi trebalo da je filter kabine (plastika pravougaonog oblika sa isturenim malim plastičnim krilcem. Koji je način da se izvadi filter, da li je potreban poseban alat, pošto rukama i uz pomoć šrafcigera nisam uspeo da bilo šta uradim. Hvala.
Pozdrav

Loganovac

Ne znam koju si to plastiku skidao, jedino ako nije nosač nepostojećeg filtera. Još me je više zbunilo što si odvio dva vijka, filteri se obično fiksiraju jednim vijkom ili se uopšte i ne fiksiraju. Ako iza tog poklopca imaš otvor kroz koji se može videti (snimiš mobilnim recimo) saće kao kod hladnjaka, to je to - na tom mestu bi trebalo da stoji filter. Kupiš novi uložak i postaviš bez problema.

Kako to izgleda postovano je ranije u ovoj temi. Recimo http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=71.msg18006#msg18006
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Todor

Hvala na objašnjenju. Malo mi je jasnije, pa ću pokušati ponovo. Pozdrav