Koliko laže vaš brzinomer? moj pokazuje 7km/h više

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Kod mene je na 130 pokazivala navigacija 123,  7 km/h.

DarioGTI

Čini mi se da je i na mom Loganu oko 7kmh više, mjereno po onim "semaforima" što pokazuju brzinu kraj ceste, a i po GPS-u je tu negdje.

Supernova je pokazivala oko 10kmh više kad je zapravo po GPS-u bilo 175, neki će posvjedočit  :D


Transit je bio skoro pa savršen po tom pitanju, pokazivao je možda 2-3kmh više na 50kmh.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

zac

Citat: kiconix poslato 15.04.2015. - 19:50
Kod mene je na 130 pokazivala navigacija 123,  7 km/h.


To je to, tu je negde bilo i kod mene..ali dobro to se moze podesiti pomeranjem skazaljke (tako sam ga ja namestio na manju gresku)...nego mene vise brine razlika u kilometrazi, sto rece Keka....da li je jos neko primetio da mu odbrojava vise ili manje od realnog...  :ces:

kiconix

Beograd-Polihrono se poklapalo po navigaciji.

zac

Dobro je, provericu i ja svoj nekako... posto mi ono na 300 m. suvise malo za preciznu proveru.
Keka, proveri ti to na drugom putu..pa javi.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


trajce

Takodje proveravao GPS-om pre dve godine, pokazuje negde oko 10% vise. Onda sam pomerao kazaljku da pokazuje tacno, al onomad sam platio kaznu zbog prekoracenja brzine od 8km/h. Da nisam dirao bio bih ispod 50km/h i proslo bi sve bez problema, ovako  :bonk:

zac

Joj Trajce, ja se iskreno toga bojim...kao srecan sam sto mi brzinomer minimalno laze..a sa druge strane nemam vise "rezervu"...


Citat: Keka poslato 15.04.2015. - 21:28
Cim nadjem bazdaren put  :wave:
...ako to uopste postoji kod nas..  :doh:

trajce

#53
Ovako je kod mene, al kao sto sam rekao, podesavao sam kazaljku prema GPS-u. Na slici se vidi merac brzine na putu, koji upozorava kad se vozi preko ogranicenja i pokazuje brzinu kretanja.

vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

trajce