Dačija u Srbiji - način poslovanja

prethodna tema - sledeća tema

Dragan Logan

Ajde da ponovim Logan 2    0,9TCE lauerate sa puno dodatne opreme me je trebao koštati 12620 Evra
A isti Logan 2  samo je motor promenjen 12970 Evra
Znači koštalo me je 350 e više

Ayrton

Izvini što si morao opet da napišeš koliko te je auto koštao.  :c:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Veterinar

Koliko se sećam, nisu te iz salona obavestili da LPG verzija neće biti dostupna, nego si ih pitao šta se dešava. Ako sam u pravu, pitanje je koliko bi se vremenski čekalo...

Boqy

Šta ima sve od dodatne opreme za tih ~2000+ eur?

Dragan Logan

@ veterinar
Prvo  sam naručio auto , pa sam se posle učlavio na ovaj sajt. Onda sam ovde saznao da ima problema sa LPG motorima ( odnosno ne sa motorima jer na benzin oni rade sasvim uredu) nego sa LPG uređajem. Naručio sam auto Logan jer mi se više sviđa od sandera. Mada mu je prednja strana tako reći ista , motori isti , a poznajem neku osobu koja ima sandera sa 0,9Tce motorom ali samo benzinsku verziju. Vozio sam se u njemu i vozne osobine su jako dobre ( ubrzanje ) u odnosu na logana dci koji sam dobio . Vozio sam do sada skoro svaki auto koji sam imao na gas pa sam se zato odlučio na fabrički ugrađen gas.


Tu si u pravu na dacijinom sajtu sam neznam ni sam zašto pogledao cenovnik i video da nema više u prodaji Logana sa LPG verzijom,
a pre toga sam na sajtu čitao o problemima sa tim motoru. I onda sam otišao da se raspitam šta se dešava ,zašto je povučen iz prodaje LPG verzija i šta će biti pošto sam ga ja već naručio pre mesec dana. Prvo su mi nudili benzinsku verziju a oprema ostaje ista, a razliku će da mi vrate pare, nisam pristao , pa su mi ponudili dizel verziju oprema ista ali da doplatim 350E.


Ali sada kad bolje razmislim, ovako sam bolje prošao,

Veterinar


slavko_bgd

Citat: Dragan Logan poslato 21.08.2017. - 14:41
...
Prvo  sam naručio auto , pa sam se posle učlavio na ovaj sajt. Onda sam ovde saznao da ima problema sa LPG motorima ( odnosno ne sa motorima jer na benzin oni rade sasvim uredu) nego sa LPG uređajem. ...

...odnosno ne sa lpg uređajem već sa lpg-om koji je ( bio a i sada je u pojedinim slučajevima) prepun prljavštine sa kojim lpg uređaj za EUR6B motor ne može da radi. I iste masovne probleme, u istom periodu i samo u Srbiji imali su Fiat i Opel sa lpg uređajima istog proizvođača. Više o tome u temi "Kvalitet i cene tng-a".

Treba da se zna da nije problem u Srbiji bio ni do vozila ni do uređaja već samo i isključivo do plina kao goriva.
Trenutno tih problema sa tng-om i u tom obimu kao što je bilo u periodu jesen-zima 2016/2017 nema ni približno. Desi se poneki sporadičan slučaj, tu i tamo, sa identičnim simptomima: ili zalepi ventil u isparivaču ili zalepe dizne za tng od "onoga" u plinu. Mnogo je jednostavnije osposobiti uređaj pranjem/čišćenjem "toga" nego se boriti sa vetrenjačama i zmajevima. Koliko znam, trošak otklanjanja kvarova plinskih uređaja koji su pod garancijom Dačija još uvek ne naplaćuje vlasnicima vozila?  Ako grešim, molim Vas da me ispravite. Meni lično (kao nekome ko mašta da uskoro  kupi novi Logan 0.9tCe sa lpg-om)  je sasvim logična odluka o zabrani prodaje modela sa lpg-om u Srbiji. U smislu: zašto bi proizvođač čuvao svoje ime na nekom tržištu plaćajući debelo posledice nečega u čemu niti ima krivice niti ima uticaja?  Nadam se da će se, kao što se najavljuje odavno, tng staviti pod monitoring Tržišne inspekcije i da će suvi ostatak nakon isparavanja biti manji od 20ppm-a kao što je u zemljama oko nas. A ne 215ppm-a ili 275ppm-a kao što su svojevremeno neki izmerili u nekim analizama...

@ Dragan Logan: dobra kupovina je i taj dCi, slatko ćeš se voziti s njim, veruj mi. I dobio si ga ekstra povoljno, tako da mislim da je Proizvođač i tu bio fer. Želim ti srećnu vožnju i million bezbrižnih kilometara  :to:


dekiv68

Bez obzira na probleme opet bih kupio TCe 90 sa LPG, kada bi se prodavao.

Veterinar

+1 , ali sačekaću sa definitivnim stavom kada prođe još nekoliko zima.  :ziveli:

Elektro

Drago mi je što dosta ljudi ima veoma pozitivno mišljenje o 0.9 tce motoru pošto sam sve bliži kupovini istog. Onaj 1.0 mi ne uliva poverenje, ne bi ni ovaj 0.9, ali ipak ima turbinu tako da...

Inače, pošto sam ja započeo ovu temu sa kritikama i pritužbama, hteo sam da se javim i sa pozitivnim informacijama. Drugar koji održava svoju Dačiju u Pančevu (ne znam kako se zove predstavnik, ali mislim da je jedini) kaže da za njih ima samo reči hvale i prezadovoljan je kako sa njihovom uslugom tako i sa svojim Loganom. Moj ćale (o kome je bilo reči u prvom postu) je imao neku intervenciju u Hit-u i dočekali su ga extra, odradili sve vrlo brzo... Izgleda da ipak nema pravila nego zavisi od situacije. Ako naletiš na nekog nadrndanog K*etena, kraj, ali već sledećeg momenta možeš naleteti na nekog cool lika. Generalno smatram da ne bi smelo da se desi da nečije trenutno raspoloženje utiče na odnos prema kupcima/korisnicima, ali sam i takođe svestan da je to jako teško postići...

miki-bgd

U Pancevu je ovlasceni servis Reno Sava (koga ima i na mirijevskom bulevaru).
Bio sam kod njih nekoliko godina, radio male servise i neke intervencije u okviru garancije. I po meni su skroz korektni i profesionalni, jedino sto su malo jaci sa cenama (al takvi su svi ovlasceni  :ne: ).