Označavanje guma

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

To što proizvođači guma sami testiraju svoje proizvide (a ne neko objektivan i neutralan) svakako dovodi u sumnju tačnost testiranja.Ali i sve bitne podatke o automobilu dobijamo od proizvođača istoga (snagu i obrtni moment motora,potrošnju,težinu,dimenzije...).Nikom ne pada na pamet da od neke neutralne komisije traži potvrdu da Logan 1,4 zaista ima 75 ks,nego verujemo proizvođaču i na osnovu toga kupujemo.Zato i izbor guma može da zavisi od ocene proizvođača ili rezultata testa ADAC-a,Autobilda i sličnih.To je teorijski deo.Praksa počinje onog trenutka kad se gume kupe i kad počne vožnja u realnim uslovima.
Mislim da Aleks i szs zapravo misle slično,samo na različim nivoima,teorijskom i praktičnom i ne vidim da su u nekoj koliziji.
Lepo je nekad govorio drug Tito:radimo kao da će 100 godina biti mir,a spremajmo se kao da će sutra rat.Prevedeno na priču o gumama:kupiću najbolje gume koje mogu da platim (po tyre labellingu),a voziću oprezno kao da sam kupio najgore na svetu.

szs

Citat: saša61beograd poslato 24.09.2016. - 19:05
Prevedeno na priču o gumama:kupiću najbolje gume koje mogu da platim (po tyre labellingu),a voziću oprezno kao da sam kupio najgore na svetu.
Slažem se  :to:
Samo bih dodao i po vlastitom iskustvu tj koje mi odgovaraju.

U jednoj reklami (gledanje sa rezervom jer je to ipak reklama) je možda najbolje dato ono što ja želim da pokušam da predupredim sa kupovinom guma koje su bolje prošle na testu na vlažnom asfaltu.
https://www.youtube.com/embed/fh0LcEFj_R4
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

speedo

Citat: saša61beograd poslato 24.09.2016. - 19:05
Prevedeno na priču o gumama:kupiću najbolje gume koje mogu da platim (po tyre labellingu),a voziću oprezno kao da sam kupio najgore na svetu.

Upravo tako! Džaba i gusjenice kad se pretjera sa "akrobacijama" na putu...

nik

Citat: speedo poslato 24.09.2016. - 17:31
...a taj isti ADAC je par puta uhvaćen u falsifikovanju rezultata, ta prevrnuli su Logana u panici!! :40:


Samo mala ispravka, da ne bude širenja dezinformacija.

Logana je prevrnuo Auto Bild, časopis sklon ovakvim stvarima, a posebno veličanju nemačkih proizvoda. Sve u cilju prodaje i zadovoljenja sponzora (kad se samo setim ocena naših Dačija u SAT magazinu na početku dok je radila Integra i malo kasnije kada nije bilo "dogovora"  :peglanje: ), ali to su časopisi.

ADAC je, tako da kažem, nemački AMS (klub sa najviše članova), sa malo više odgovornosti prema potrošačima/članovima kluba koji ga i finansiraju.
Petljanja jeste bilo u ADAC-u, ali ne sa rezultatima testova (zloupotreba fondova i kapaciteta kluba od strane top menadžmenta). Testovi su im, bar koliko je meni poznato do sada, bili korektni.
Normalno, kod testova guma se ne mogu porediti rezultati iz više testova zbog različitih uslova (temperatura, podloga i td), ali u okviru jednog testa nema greške.