5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Pobeda

U pitanju je servis Petit na Zrenjaninskom putu, otišao sam na preporuku komšije koji takođe ima Logana.
http://www.011info.com/auto-elektronika-beograd/petit-renault-i-dacia-servis

Pošto mi je i crevo za vetrobrane curilo, na savet jednog člana foruma sam kupio crevo za akvarijume koje sam im odneo a oni kao što vidite zamenu nisu ni naplatili. I ja sam bio pozitivno iznenađen.

Preporučio mi je da uskoro zamenim i diskove(5.000), leve i desne šipke spone(3.400) i levu kuglu točka(1.500). U zagradi sam stavio cene delove koje mi je on rekao okvirno iz glave. Da li su to korektne cene?

bnemanja

Ja sam pre mesec dana pazario Ferodo diskove u Euro07 u Zemunu i platio sam ih 5000 rsd

zac


Pobeda

Citat: Pobeda poslato 16.12.2014. - 21:07
Preporučio mi je da uskoro zamenim i diskove(5.000), leve i desne šipke spone(3.400) i levu kuglu točka(1.500). U zagradi sam stavio cene delove koje mi je on rekao okvirno iz glave. Da li su to korektne cene?
Danas sam uradio ovo što mi je preporučio, ostaje mi da uradim centriranje trapa. Da li je neko radio kod Tadića u Višnjičkoj, on mi odgovara zbog radnog vremena, rade do 19 časova.

Elem, račun je u prilogu, kako vam se čine cene, da li me je "odrao"?  :ces:

Antifriz sam možda još mogao da guram stari ali nisam hteo da rizikujem jer nisam siguran kada ga je prethodni vlasnik menjao.

hobbista

Dobro su radili centriranje u servisu kod Pionira. Ne znam naziv firme - kada iz Mije Kovačevića skreneš ka Pioniru (Čarli Čaplina ulica) prvi sa leve strane. Citroen servis je odmah do njih ili dele halu - ne sećam se  :c:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho

Cene delova su ok, tako se kreću gore dole za koji dinar. Ruke, ne znam koliko je vremenski sve radio, radni sat je u proseku od 1500-2000 din :ne:

ziki_the

Danas uradjen mali servis.
Cene:

  • Ulje Elf nf 5w40 3l--1800din
  • Filter ulja --400din(podloska uz njega ide)
  • Filter vazduha --700din
  • Filter kabine --870din
za sad 3770din
Svi filteri Meca kupljeno u RenoAuto Panta Pancevo.
  • Kljuc za filter ulja--700din
sad 4470din
  • Sitan alat,cebe za ledja,limenka Jelen za ispiranje grla...
  • Ruke su moje, tako da sad imam kljuc za filter
Ukupno 4470din
:hihi: :hihi: :hihi:

vujanovgoran

Nije mi bas jasno,  menjao si diskove,  a nisi plocice...
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

silent

Za mesec dana mi dolazi vreme za 5. redovni servis. Auto je prešao oko 42.000 km, a na 3. servisu (na oko 23.000km) je pored redovnih zamena ulja i filtera promenjena i rashladna i kočiona tečnost.

Da li pored ulja i filtera da menjam kaiševe i vodenu pumpu? Vodim se mišlju da to uradim sledeće godine, na oko 50-52.000 km. Čini mi se da je 42.000 ipak mala kilometraža za ovaj zahvat?



Zoran

Da je moj auto u pitanju pogledao bi u kakvom je stanju zupčasti. Na 42 000 km nebi mjenjao niti zupčasti niti vodenu ako izgleda ok.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

#100
Evo ponude Reno Sava za zamenu vodene pumpe i kaiševa.



Usluga 5+ je neki Reno program koji traje do kraja 2017. i omogućava, između ostalog, i popuste na rezervne delove i ugradnju.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Meni su dali istu takvu ponudu, u istom servisu pre nedelju dana ali cifra za 1000 din veća  :to:

Inače imam ponudu za istu stvar od AS Krstevski za  oko 20.000 din manju, koju ću verovatno i prihvatiti kad uskoro bude vreme... :kava:

silent

Urađen 5. (mali) servis, u servisu Krstevski.

Delovi i ulje su moji.

4L Elf Evolution SXR 5w40 ulja - 4 * 600 din. (iskorišćeno 3.3L)
Filter ulja Purflux LS932 - 498 din.
Filter vazduha Purflux A1278 - 888 din.
Filter kabine Purflux AH207 - 965
Podloška čepa kartera, bakarna - 21 din.

U servisu plaćen čistač kočnica u spreju, odmašćivač - 150 din.

Očišćeni doboši i paknovi, konačno nema više cviljenja i škripanja :)

Ruke 1.5 sat - 1500 din.

Ukupno - 6422 din.

:)

mladja73

Uradjen mali (ne znam koji po redu) servis:

1.Ulje motorno Mobil1 10W40 pakovanje 4 litre 2230 din
2.Filteri Fitron (made in Poland) :
- vazduha 530 din
-goriva 720 din
-ulja 250 din
3. Cuvena podloska j----nih 120 din

Ukupno 3850 din + nekoliko piva za ruke....

Sve kupljeno u Kit komercu.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.