Čep za karter

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Nisam, imao sam ovakvu i sad imam takvu. Ali priznajem da nisam obraćao pažnju na Kekine informacije o podloškama u Delovima - jbg nije postavio fotku, vizualno se lakše pamti...  :c:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

E da, to je ta bakarna , suplja, mislim da su te zamenske.. bar iz iskustva pricam, na svima koji su imali fabricku bila je sa gumicom...doduse ne mora da znaci da nisu stavljali i te bakarne..uostalom nema nikakve razlike, cak je bakarna i sigurnija..gumica se moze pocepati prilikom stezanja i prokapati.

Zoran

Ta sa gumicom je višekratna. Kome god je na servisu naplaćena , taj je zakinut?
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

Meni su na obe Dacie bile fabricki bakarne okrugle kao sto je loganovac predtavio,  i dalje koristim takve,  par puta sam ih kupio za 20-25 dinara,  a zadnji put sam dobio 5 komada gratis kada sam kupovao filtere. Nikada nisu procurele i ne treba da se jako stezu.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

lovac

Zašto se to menja prilikom svake promene ulja?

Andrix

#50
Citat: Keka poslato 08.01.2016. - 16:42
Podloska cepa kartera, bakarna, bez gumice
40 din komad

Renault Boutique, Novi Sad, Kisacka 52

Prvi put cujem ovo sa gumicom, koliko znam i video, kad se zavrce cep podloska se zgnjavi, kako onda dihtuje gumica...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

#51
 :offtopic:
Ta sa gumicom je puna podloška od Al sa nanesenim slojem gume preko nje (imaju negde na forumu slike).
Bakarna je prstenasta, šuplja u sredini. Prilikom pritezanja se deformiše prema šrafu i karteru.

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

maestral5747

na limeni karter ide šuplja bakarna, a na aluminijski ta sa gumom koja se može koristiti više puta

supercuber



Ja za moje potrebe , preturpijao imbus (šestak) 10mm na 8x8 (kvadrat).