All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Nisam shvatio da tvrde kako su ove gume leti bolje od letnjih a zimi od zimskih. Tvrde samo da su bolje od all-season guma, prevedeno ispada da tvrde kako su napravili do sada najbolju all-season gumu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Nipošto nije all-season,nego CrossClimate.U čemu je razlika,nemam pojma.Zapravo,slutim da je u pitanju zamajavanje,ali to neću da napišem da ne uvredim nekog poštovaoca Mišelina,pa da krene jalova rasprava.
Poštovaocima Mišelina je dovoljna uvreda plasman Energy Savera na ovogodišnjim testiranjima (na mokrom!).

Loganovac

Nije šija nego vrat. Bio sam "poštovalac" Mišelina nekada, sad sam samo korisnik. Energy Saver je oftopik, letnja je guma, nema potrebe da je uvlačimo u ovu priču.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#123
Citat: saša61beograd poslato 14.03.2015. - 11:21
Nipošto nije all-season,nego CrossClimate.

Kako god je nazvali, oni kažu da ima bolje karakteristike od all-season, a pri tome su je certifikovali za zimske uslove i zvanično dobili "pahuljicu u planini sa tri vrha"

koliko će biti pristupačna, videćemo, ali je svakako bolji izbor u odnosu na vožnju zimskih tokom leta u svakom pogledu.

P.S. Sale, ni ja nisam ljubitelj Michelin pneumatika, a nisam nikada ni korisnik bio, nego ova vest se pojavila pre par dana pa rekoh da malo osvežim ovu temu.  :friends:


_______________________________________________________________________________________________________
Pozdrav od Peje!

saša61beograd

U novom Auto magazinu je izašao detaljan prikaz nove Michelin Crossclimate gume.I dalje se ne kaže da je to allseason guma,nego letnja guma koja može da se vozi po snegu!?Mislim da ih je sramota da priznaju da su napravili allseason gumu,a tvrdili su da je to nemoguće.Sada kada u 50% Evrope zimske gume postaju suvišne zbog promene klime,sami su sebi opalili šamar i legli na rudu,da bi uzeli i oni deo profita koji već odavno uzimaju GoodYear i gomila drugih proizvođača.
Prilikom testiranja uporedili su svoju novu gumu sa letnjom i zimskom MIchelin i sa allseason gumom nepoznatog proizvođača.Bilo bi pošteno da su rekli sa kojom allseason gumom,jer ima ih raznih.
Cena novog Michelina biće oko 10% veća od letnjeg Michelina,što znači da jeftina neće biti,biće tu negde kao GoodYear vectror4season,ili čak skuplja.Svo ovo testiranje obavio je Michelin (pa su rezultati sjajni,naravno),jedva čekam neko neutralno testiranje pa da vidimo šta su stvarno napravili.

gromovnik

Je l' ima neko iskustva sa Toyo gumama? Čini mi se da je japanska firma, a nisu u I klasi proizvođača već neka sredina.

Keka

Ima ih na ADAC testu, nisu se bas proslavili.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gromovnik

Video sam rezultate za letnje gume i nisu nešto. Dvoumim se između njih i Sava Adapto, tu su negde sa cenama.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

koliko nadjoh razlika u odnosu na savu adapto oko 2000 d po kom....Za savu znam koliko se trosi leti ali za Goodyear, moze li mi neko reci...?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

lovac

Vrtio sam po netu cenovnik za Sava adapto, ali nikako da nađem cenu za dimenziju 205/55 R16.

Može li pomoć?

gromovnik

#131
Citat: Keka poslato 29.03.2015. - 10:19
Uzmes Goodyear Vector 4Seasons i ne razmisljas.

http://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2014-185-60-r-15-5312876.html
Našao sam sa indeksom brzine T (dovoljno za mojih 130 kmh) za 8.670,00 RSD. Verovatno ću uzeti kroz koji mesec. Hvala :)

@Lovac
imaš za indeks brzine H u Kemoinpexu za 8.486,00 RSD

lovac

Hvala Gromovnik za informacije.

Ne znam da li ovaj video smem ovde postaviti?

https://youtu.be/KU-UWbu4ThY

Loganovac

Obična reklama, milsim da joj nije mesto ovde. Pored toga, ne pominju se testovi u letnjim uslovima (vrućina, kiša)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

NA testu Autobilda je u rangu sa GY all season gumom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!