Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Kao i keka,  jednom sam kupio trayal,  mislim da su imale oznaku T-100 ili tako nesto.  Za 5000km sve cetiri dobile jaje sa strane i zavrsile u smece,  nikada vise.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ivan

Tačno, bežite od Trajala,  i ja sam se jednom zez... pa sam ih kupio, vozio sam tada vw pasat, mislio sam da mu je otišao neki ležaj u menjaču ili na prednjem točku, odem kod majstora da ustanovi šta se to čuje. Majstor proveri sve i sve je ok, kaže mora da su gume. Zamenim gume stavim gudjerke mislim da su bile gt2, kad ono kao da vozim drugi auto hučanje i šumovi su se jednostavno izgubili. Trajalke su bile kao da su od plastike, bacio sam ih i ako je šara bila dobra. I da, te Trajalke su prešle ne punih 10000km i nisu bile stare, kupljene nove u radnji.

kiconix

Ljudi cekajte, Trayal vise ne postoji, dok se ne javi jos neko sa iskustvom ovog Mentora nema potrebe zaviti je u crno.

Keka

Kico, nemaju ni web sajt, o cemu onda pricamo  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Te sam kupio....vrte se nazad i ja stvarno za sada  nemam primedbi ....inace imao sam trayal t400 ranije uzasna guma dok trayal t200 dog je bila nova po snegu se lepo pokazala ali po kisi i ledu  :bonk:
pozdrav iz St.Pazove

kiconix

Razumem ja cemu tolika sumnja ali ja sam vozio 4 sezone letnje gume made in china, nikad bolje na kolima nisam imao.
Dok je na auto putu cekala kolona od par km kinezi jedino isli bez problema i to sa 100km/h +.
Nekima ni wintera ne valja a ja se sa njima vozam godinama i nemam nikakvih primedbi.
Jednostavno, to nije vise trayal.
Evo Samsung ih ima i ne zali se a on je jedini probao proizvod, vreme ce pokazati a ja se nadam da ce losa reputacija trayala otici u zaborav.

Keka

Posto je Mentor (ex Trayal) u vlasnistvu Cooper tyres, koji se po testovima kotira pri samom dnu, bice potrebno mnogo da me neko ubedi da ta guma nesto vredi.

Na ADAC sajtu ima interesantno objasnjenje o nacinu testiranja, http://www.adac.de/_mmm/pdf/So%20testet%20der%20ADAC%20Reifen%20Stand%202-2015_198601.pdf

Jedan od delova se odnosi na testiranje gume pri kocenju i nacin tumacenja tih rezultata. Npr, razlika u zaustavnom putu je 10 m, sto nije ni malo ni mnogo. Medjutim, kad se napravi grafikon, dolazimo do podatka da vozilo za duzim zaustavnim putem jos uvek ide brzinom od 45 km/h u momentu kad se vozilo sa kracim zaustavnim putem zaustavilo.

Da ne tupim mnogo, svako ce kupiti sta zeli; nedavno sam doziveo i preziveo situaciju gde su mi gume spasile glavu, i nije mi zao ni jednog jedinog dinara koji sam dao za premium proizvod.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Apsolutno se slazem, da meni nije prokleti dinar problem znam i ja sta bih kupio.

Zee

Nikome ne bi bilo zao dinara, samo da ih imaju.  :(

saša61beograd

Citat: kiconix poslato 28.03.2015. - 08:43
Ljudi cekajte, Trayal vise ne postoji
Kad sam 2003.godine kupio novu Zastavu 101 odmah sam primetio da se na jednoj gumi (Trajal) pojavio klobuk.Odem u Zastavu da reklamiram,oni mi uzmu telefon i kažu da čekam,da će mi se javiti predstavnik Trajala.Ja od tada strpljivo čekam,ali počinjem da sumnjam da sam prevaren.Da li je to moguće?

Loganovac

Što si toliko nervozan? Tek je tuce godina prošlo...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

 :lol1:

Sto se tice guma, slazem se da nikada na gumi ne treba stedeti..ali kada se nema kupuje se bilo sta..Pamet u  glavu  i laka noga na gasu i svaka guma ce vas odvesti od tacke A do B..  :ziveli:

Loganovac

Ako nastavimo sa razvojem ove filozofske misli, možda od tačke A do tačke B može da se stigne i bez guma. Čemu služe gume - da manje trucka i da ne ubiVamo felne, čist luksuz...  :lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ja mislim da je na narodni auto (Daciu) koja je imitacija Renoa nije racionalno stavljati neke poznate gume.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.