Dezinfekcija klima uređaja

prethodna tema - sledeća tema

zac

Super, ali kako, opisi nacin kako to radis.  :ne:

Vladimir

Pa, po uputstvu...
Ukljucim auto, zatvorim prozore, pustim recirkulaciju vazduha i klimu ukljucim na cetvorku, sedista preklopim i povucem napred, a sprej aktiviram i stavim iza sedista i ostavim tako 15 minuta.
Nakon toga, ugasim klimu i spustim sve prozore da se provetri.

zac

Hvala, mislio sam da je komplikovanije...da nekako cistis kanale.  :bonk:

Rimad

#48
Planiram uskoro, dezinfikovati klimu. Pokušaću sa najjeftinijom varijantom - asepsol.
Imam nekoliko pitanja:

pomoću čega špricate asepsol - imam osjećaj da to treba raditi pomoću spreja (a ne pomoću špricalica koje se koriste kod deterdženata za staklo), da bi se dobile sitnije/lakše kapljice koje bi mogle putovati kroz klimu.  :hm:

2° kako postići efekat spreja - ima više opcija:
            * kod lakirera koji pune sprej limenke (pretpostavljam da nije dobra opcija, ako se želi uštediti);
            * kupovina limenke koju možete sami puniti (npr: https://www.google.ba/search?q=rechargeable+spray+can&biw=1366&bih=603&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=D1QjU5OKJKjw4QT4sYHYBg&ved=0CCoQsAQ) - vrlo skupa opcija, ako se naručuje preko interneta, pošto, koliko vidim, ovoga nema kod
             nas;
           * da li bi kombinacija jeftini kompresor (koji se može uključiti u autu) i jeftini pištolj dali efekat spreja?

gdje se nalaze hladnjak i isparivač - mnogi govore da je ovo najbitnije za dezinfekciju.

u kojem omjeru mješate asepsol - na uputstvu sam vidio da se miješa u omjeru 1:25 do 1:50. Da li bi bilo prejako 1:10 - da ga poštenski dezinfikujem ?

Keka

Ima da se kupi asepsol u maloj boci (~200 ml) sa pumpicom. Ne treba da se razredjuje, samo dobro naspricas kroz otvor za filter.

Ako nepravilno koristis klimu, nece ti pomoci ni jedno sredstvo, a ako je pravilno koristis, dezinfekcija nije ni potrebna (ali nece da skodi).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


pjovan

uzmi klima doktor k2 pro ja ga koristim za domacu klimu jako dobro i efikasno i cisti i dezinfikuje

Andrix

Vidjao sam K2 proizvode ali nisam znao da su poljski
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Jovanovicdra

Neko moje iskustvo.

Asepsol 5% resava sve probleme. Ubacuje se rasprsivanjem na usisniku. Dobro je ako neko ima poracistac koji moze za ovo da iskoristi.
Postupak traje oko 10 minuta sa pomeranjem svih izduva. Naravno ako imate polen filter (vecina ga nema) izbacite ga napolje i ubacite novi.

Tchitcha

Neko je gore pitao gde se nalaze hladnjak klime i isparivač, ali ne vidim odgovor. Da li neko zna?
Mislim da je bolje doći do svakog mogućeg dela sistema i očistiti ga u odnosu na prskanje spreja kroz ventilacione kanale.
Tchitcha