Dezinfekcija klima uređaja

prethodna tema - sledeća tema

david

Jel moze objasnjenje, aktiviraš "kapislu" . Da li je to potrebno sad kod novih kola ili da sacekam jesen pa da to odradim?

Loganovac

Ma samo aktiviraš sprej, on tada počinje da ispušta sadržaj. Sve će ti biti jasno kad ga vidiš uživo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

A mozda i nece.

Kod nas nema Lidl  :(
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Citat: Loganovac poslato 16.07.2010. - 17:02
moj kolega je pre neki mesec kupio ovakav sprej na OMV pumpi.


Cena?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Nisam uspeo da stupim s njim u kontakt, ali imam informaciju (opet od prijatelja) da u prodavnicama auto delova imaju Loctite sprej http://www.loctite.lt/ltl/content_data/78227_Hygiene_Spray_Leaflet.pdf
Cena oko 650 dinara.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

#20
Ovaj moj sprej radi na identičan način kao i ovaj Loctite. Kad ga pritisneš on ostaje aktiviran sve dok sav sadržaj ne iziđe iz boce (oko 2 minute) a u uputuma baš stoji da ga se ne stavlja ispred otvora za ventilaciju nego negdje na sredinu vozila. Ja sam ga stavio na pod ispred zadnjeg sjedala a proizvođač preporučuje ovakve tretmane  klimatizacije obaviti dva puta godišnje.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle

#21
 




Loganovac

A šta je to SMV? I na koji način bi bio oštećen sredstvom za dezinfekciju da je takav način dezinfekcije strogo zabranjen? I koje je to "posebno" sredstvo?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

#23
SMV(GMV na Francuskom i Rumunskom) =Sklop  Motor  Ventilator. U ovom slučaju odnosi se na elektromotor kabinskog ventilatora.

Oštećenje izazvano kratkim spojem.

Posebno sredstvo = Sredstvo za dezinfekciju u spreju 77 01 410 170

Loganovac

#24
Hvala Krle. A pretpostavljam da sredstvo niko nema osim ovlašćenih...
Sad, po čemu li je to Renoov ventilator manje otporan na ovakve sprejeve od drugih, s obzirom da ozbiljne firme tipa Loctite prave ove sprejeve baš za tu namenu? Ja ću rizikovati. Dalje, sumnjiva mi je logika da se ventilator pusti u rad minimalnom brzinom - rekao bih da će tada koncentracija neželjenih hemikalija u vazduhu koji "ispira" SMV biti maksimalna, jer je protok vazduha minimalan? I treće, da samo znate šta je sve progutala moja kuhinjska napa za ovih devet godina - od čega li su njeni SMV-ovi?

Znači,  :bullshit:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

 :Smiley:

-Ma može se koristiti antibakterijski sprej bilo kog proizvođača. Zbog toga i nisam pominjao kataloški broj iz uputstva, ali s obzirom da si pitao...

-Što se tiče mogućih oštećenja na elektromotoru ventilatora mislim da  svi proizvođači  antibakterijskih sprejeva upozoravaju da se sprej ne raspršuje
u  usisni deo ventilacije.

-Bolje da ne pominjem šta moja supruga koristi za kuhinjsku napu.

Loganovac

Sprej se i ne raspršuje direktno u ventilacione otvore, nego se otvori i ostavi što dalje od njih, preporuka je na podu ispred zadnjih sedišta, tako piše u uputstvu. Na taj način vrši se denzifekcija ne samo klima uređaja nego i cele kabine. A pri tome ventilacija na maksimum, uključena klima i uključena recirkulacija.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

#27
Očigledno da pričamo o dva različita tipa spreja prema načinu upotrebe.

Ti pričaš o ovome:



Ovaj tip spreja se raspršuje   u vidu aerosola, a ventilator ga cirkuliše kroz kanale i isparivač.

Ja pričam o ovome:


Ovaj tip spreja se ubrizgava pomoću sonde direktno na isparivač. 

U svakom slučaju treba poštovati uputstvo koje je dao proizvođač spreja.



Keka

Ovaj drugi sprej se (koliko se secam) ubrizgava kroz otvor za oticanje kondenzata, tako da je malo verovatno da moze da dospe do ventilatora, osim ako se neko bas ne zanese u guranju creva.

Jedina potencijalna opasnost koju ja vidim je moguce ostecenje isparivaca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

ovaj drugi spreja se ubrizgava u ventilacione otvore što dublje i pravi bogatu penu koja se ostavi da
odstoji petnestak minuta a zatim se uključi ventilator. verovatno moze da se ubrizga i kroz otvor za
kondenz
nemoj na silu uzmi veci cekic