Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Citat: sasans poslato 05.04.2011. - 13:54
Pozdrav. Malopre pozvah Master centar u Novom Sadu i rekoše mi da je cena za servis na 60000 km oko 27000 din. U pitanju je 1.4 MPI motor. Nije mi jasno kako je toliko malo u odnosu na ostale cene iz ove teme.

Trazi specifikaciju sta sve rade za te novce, jako je jeftino.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

I traži da vidiš delove u originalnoj ambalaži, mora da ima Renault kataloške brojeve. Ako nema, u pitanju su zamenski delovi, što bi objasnilo ovako nisku cenu. Ne smatram da je to baš nešto strašno, ali bi trebalo da ti se predoči činjenično stanje pa da se odlučiš između opcija A i B.
S obzirom da mi se bliži ovaj servis (sledećeg meseca) ja idem na opciju A2 - originalni delovi, ali za servis nisam siguran, verovatno privatna režija. Garancija je istekla, pregledaću auto zajedno sa majstorom pa ćemo da se dogovorimo. Pored standardnih stvari očekujem i varijantu spone/kugle...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Zamjenski dijelovi znaju biti boljeg kvaliteta od dijelova iz prve ugradnje (mislim na Renoa a pišem iz iskustva). Na novom R 4 kugle nisu izdržale 100 000 km a zamjenske jesu. Na R 5 zamjenske kugle prešle 150 000 km i auto prodat sa kuglama bez zazora. Pa i kugle na Daciji su mi počele škripato oko 50 000 km pa sam im dao injekcije kroz gumu pa još šute. Zamjenske će nadam se biti bolje.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Ne treba mešati delove za prvu ugradnju sa originalnim rezervnim delovima.

A koliko inače podržavam takvu teoriju zavere pokazuje činjenica da još uvek nisam načisto da li da menjam vodenu pumpu - najverovatnije neću. Ipak sam tek na 41.000, bez obzira na strukturu pređenih kilometara - prilično u gradskoj vožnji ili velikom brzinom auto putem, dve godine ga nisam spuštao ispod 160 km/h.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Citat: Loganovac poslato 06.04.2011. - 05:12
...dve godine ga nisam spuštao ispod 160 km/h.
Kako si pri toj brzini išao u WC,ili si trpeo 2god?
Ja pumpu na 41000km ne bih manjao,nismo sigurni ni za 60000.Ipak je to fabrička pumpa.
Meni su na 36000km i tri godine zbog curenja ulja zamenjeni kaiševi,bez zamene pumpe(i španera,predpostavljam).Kad mi je vreme za veliki servis?

Loganovac

Citat: Loganovac poslato 06.04.2011. - 05:12
...velikom brzinom auto putem, dve godine ga nisam spuštao ispod 160 km/h.

Na autoputu retko idem u WC, a gde god krenuo po Srbiji ovom brzinom stižem za par sati. Toliko mogu da trpim.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Drajver

@saša61beograd

Gde ti je to curilo ulje? Obično kada menjaju kaiševe smlate i španere sa sve vodenom pumpom ( ajd da vodenu preskoče zbog male kilometraže i dobrog stanja) ali u praksi retko koji majstor/servis menja samo kaiševe  :ne:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Drajver

Hvala Mlađo sada je već jasnije i potvrđuje moje verovanje da ti tzv. ovlašćeni servisi nisu ništa drugo do gulioci napaćenog naroda. Od kada je sveta i veka sa kaiševima se menjaju i španeri, ako ležaj bregaste zviždi ili pušta ulje ( jedna od većih boljki zastavinih motora npr- digneš haubu a ono slina na kvadrat ) menja se i on. Teoretski bi trebalo zameniti i vodenu pumpu bez obzira na stanje "na oko" ( ne znam kako servis procenjuje može li preći još 1 ili 100k1 kilometar - valjda odokativnom metodom ) što neko reče u onoj temi - "set" i miran si.  :friends:

Zoran

Kada na kaišu uočim znake starenja zamijenit ću njega i španer i vozi miško koliko god to bilo mimo preporuke servisa.
Sam svoj gazda - vazda.

Drajver

Čika "Žika" bi rekao: " kaiš i španer su ti ko nokat i meso" :rtfm:, pa otuda logika da se menjaju zajedno o istom trošku...no 100 gledalo jedno videlo. Kaiš troši španer, španer troši kaiš pa nema logike da zajedno ne idu u smeće.

gio

Danas sam bio u AK Voždovac na onoj besplatnoj kontroli i konstatovali su da su pločice za zamenu. Cena sa popustom je 3200 din. Onda sam ih pitao za servis na 60kkm i reče mi čovek oko 50.000 dinara. Zamena pumpe za vodu uključena je u cenu. Bez pumpe to bi bilo 40-41k dinara.
Pošto je moj Logan star 4ipo godine a prešao je 27000km sad je pitanje šta da radim: da li da odradim komplet taj servis (BEZ pumpe jer mi ne pada na pamet da menjam pumpu za vodu na tako maloj kilometraži) ili samo da menjam ulje, filtere itd. bez kaiševa i španera? Ja iskreno nisam čuo da je iko menjao iz prve ugradnje kaiševe na tako maloj km. Ok, znam, guma menja svojstva itd. protokom vremena ali opet to su ogromni novci.
Kad smo već kod toga, ja pretražih forum i od neovlašćenih servisa u BG je pominjan samo renotref u Zemunu. Ima li još koji pouzdan NEovlašćeni servis?

Aleks

#57
@gio  Ja sam bio u slicnoj situaciji i u servisu su mi rekli da mogu da teram jos godinu-godinu i po. Sada moj logan ima 6.5 godina i 50.000km i ovih dana ću mu raditi kompletan veliki servis. Nemoras da me poslušaš, ali radi filtere+ulje, menjaj antifriz, šteluj ventile i menjaj svećice po knjižici, a kaiševe i pumpu slobodno teraj jos 20.000km ali nemoj duže od max 2godine.Naravno kako vreme  i kilometri budu odmicali vozi sto normalnije i bez preteranog silovanja, paljenja na gurku i sl.
Samo mi nije jasno sta kosta 40.000 din. Pa meni su veliki servis sa pumpm, zamenu plocica i ravnanje diskova procenili na 34.128din, a sa popustom oko 27.300dim. Pa mnogo je brate velika razlika u ceni!!! :fiju:
Tako sam ja postupio, a na tebi je da odlucis, a mozda se javi i jos neko sa savetom. Srecno! :ziveli:

Keka

Citat: gio poslato 09.04.2011. - 15:53
Danas sam bio u AK Voždovac na onoj besplatnoj kontroli i konstatovali su da su pločice za zamenu. Cena sa popustom je 3200 din. Onda sam ih pitao za servis na 60kkm i reče mi čovek oko 50.000 dinara. Zamena pumpe za vodu uključena je u cenu. Bez pumpe to bi bilo 40-41k dinara.
Pošto je moj Logan star 4ipo godine a prešao je 27000km sad je pitanje šta da radim: da li da odradim komplet taj servis (BEZ pumpe jer mi ne pada na pamet da menjam pumpu za vodu na tako maloj kilometraži) ili samo da menjam ulje, filtere itd. bez kaiševa i španera?

Promeni servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mandrak

@gio: Jeste da su ovlašćeni ali što ne pitaš Živu u Pančevu.
Može i Reno Sava; imaju zamenske delove. Kažeš im da ti auto nije u garanciji i pitaš za cenu sa zamenskim delovima.