Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Sava S3 Eskimo, kupljene krajem 2010., presle bas malo za ovih 5 zima, ne bih rekao da su otvrdnule, onaj prvi sneg proslog vikenda savladjuju sasvim solidno, mada zaista ima dosta i do vozaca, svega sam se nagledao u tu nedelju.

Ipak, mogao bih da zamislim bolje gume od Save, samo ko zna koliko bi kostale.

Takodje, potpuno mi je jasno cemu sluzi 4x4 i sta bih ja sa jednim Dusterom i npr. istim ovim Eskimom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Jelenko

Ovde kod nas u Bosni slobodno mogu reci da 80% automobila voze na tigar gumama,pretezno auta srednje klase,mada vidjao sam i BMW i Mercedese sa tim gumama.
Mislim da je cijena presudni faktor sto je tako,ali za te pare su vise nego dobre.Ja sam sa njima prezadovoljan   :dobro:
Uvijek ima bolje od boljeg,samo sve zavisi ko ima koliko dubok dzep... :crazy:

kiconix

Vidjam ja po gradu i Austrijske tablice sa winterama.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Nije...bio je u Nisu za Novu..ali je otisao pre Bozica....

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

bugi

trebalo bi da dobijes dustera na univerzalnim gumama, tako da mislim da ti ne trebaju :)

Vihor

ma ok, samo pitam zbog marke, sve su 215/65/r16  od 17-10.000 din a ove 6079    :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Aleksabgd


Lazar@

Citat: Vihor poslato 10.01.2016. - 12:11
http://www.agrohim.rs/Agrohim-KemoImpex/180/21565-R16-98H-WH200.shtml/artikal=27609&partnerId=20709&magacinId=1108


duster, samo gledam, kakve li su?   :ces:
citaj stranu nazad a imas i moj klip

ja na stepveju imam starfire w200(205-55-r16) i prezadovoljan sam...preksinoc izasao na lovcen u 12 sati uvece po najvecem ledu i snijegu na 1657m nadmorske visine  :lux:
malo su losije po kisi ali su milion puta bolje od tigra i save(znam jer imam winteru i eskimo s3 na druga 2 auta)


i nisu trajalke,proizvodi ih Cooper tires,a moje su iz fabrike iz Krusevca  :hihi1:

lovac

Citat: Lazar@ poslato 10.01.2016. - 14:54

i nisu trajalke,proizvodi ih Cooper tires,a moje su iz fabrike iz Krusevca  :hihi1:

Zar Trajal nije iz Kruševca?

Samo su u tranziciji promenili ime - odnosno, kupio ih je neko izvana.

kiconix

Kupila ih Cooper fabrika guma iz USA. Doneli nove masine itd, od kada se prodaju pod njihovim vlasnistvom nisam cuo ni jednu losu ocenu.

bind

#1692
Evo moje iskustvo za  15-ice  Miselin Alpin 4 kupljene pred zimu 2011 stavljene tada na na celicne felne .
Koriscene za 3 zimske sezone.
Gume su savrsene  po snegu ,ledu,kisi,blatu.Svuda sam prosao sa njima bez problema .Auto je sa njima mnogo startniji nego sa letnjim  16-cama Continental ,osecaj je kao da vozis drugi auto.
Manja potrosnja goriva sa zimskim nego sa letnjim gumama.
Nisam merio dubinu sare jer mi deluju kao nove .
Sve ovo gore je  za pohvalau.

Jedina mana zbog koje i pisem ovaj post je da bi drugima na forumu ukazao na problem koji sam imao sa Miselinkama i da dobro razmisle pre kupovine .

Mana zbog koje nikad vise necu kupiti  Miselin je sto sam pre 2 dana  nagazio na plasticni cep od flasice za vodu i cep je pukao i deo cepa u obliku trougla od 9 mm  se zabio izmedju 2 sare na otprilike najtanjem mestu na gumi ,gazeci deo , uslo  oko 5 mm  u gumu  a 4 mm ostalo napolju i probusilo gumu .

Mozda gresim ali po  meni to ne bi smelo da se dogodi , da parce plastike probusi gumu , izgubili su moje poverenje,ipak je to renomirana marka i to nije smelo da se dogodi nikako.




speedo

Plastika može biti izuzetno oštra, ja se ne bih toliko ljutio :ne: Dobre su to gume, popravka nije skupa, možeš da ih voziš još slobodno.

Zoran

Gume bi trebale da imaju metalno pletivo ispod cijelog gazećeg sloja za ovakve slučajeve   :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.