5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Verovatno Motrio polusintetika. Izem ti akciju.

U sopstvenoj reziji, 4 litre Elf sintetickog ulja po 500 din i filter Purflux oko 500 din i ruke oko 500 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

A u mojoj režiji 3x530 din elf 5w40 profaco + filter ulja 500-600 din= 2100/2200  :friends: Di beste :too:

nenad28

Pre dva dana odradjen redovan servis na 150.000 km. U AK Tref ulje, filter ulja, filter vazduha, filter goriva i ruke 7.500 dinara.

pjovan

prosle subote oderadzen godisni servis ulje elf 10w40, filter ulja, filter vazduh, dopuna antifriz ANTIFREEZE ELF-REFROID YELLOW. - GREEN (1L) -35 C UNIVERSAL + ruka oko 50e

Turbo

Kupljeni filteri za mali servis.
Filter ulja       Mann-900 din.
Filter nafte     Mahle-3000 din.
Filter vazduha Asam-630 din.
Filter klime      Asam-420 din.
Filteri klime i vazduha izgledaju u skladu sa cenom.Dal sam se zahebo,videcemo.
Ako ih nadjem u njihovim kucistima posle 10 000km bice sve uredu. :)
Ulje ce najverovatnije biti Mobil 3000 ima neki popust u metrou 4L.-3100 din.

zac

ELF-ovo ulje 5W40 imas kod generalnog uvoznika po ceni od 2100 din. za kanticu od 4. litre!!!!

Dragan.vi

Potvrdjujem Zacovu repliku jer imam racun  :D :friends:

Turbo

Znam za Elf dosad sam ga koristio ali ovaj Mobil je sintetika
a Elf prodaju kao sintetiku a ustvari je HC ulje.

kiconix

A sta te briga. Sa Elfom Reno radi sto godina, i dan danas ga preporucuju sa novim kolima. Jos nisam cuo da je neki motor crkao zbog tog ulja. Opusteno, pre ces prodati auto nego raditi generalnu, verovatno ce i sledeci vlasnik prodati pre nego otvarati motor.

zac

I to, sto kaze Kica, a i originalnost ulja..  Profaco je zastupnik za ELF..a Mobil...gde si-kod koga si kupio??

Turbo

Nisam jos kupio tek treba u Metrou.
Slazem se sa vama ali racunam ipak je sintetika bolja
a moj motor radi u malo surovijim uslovima nego vasi.

zac

Da ako je ulje u Metrou originalno???

Ja sam do pretposlednje zamene sipao iskljucivo Castrol..i vraticu mu se ako finansije dozvole, kupovao sam ga na proverenom i sigurnom mestu...tako sad i ELF kupujem...samo provereno sa garancijom..

Turbo

Bem li ga racunam da metro neprodaje divcu,mada sam cuo da ga sad prave u turskoj(mobil).
Opet sa druge strane na kantici elfa iz profaco-a  stoji proizvodjac E.U. sto me jos vise iritira.

mladja73

Moje iskustvo sa Metroom i Mobilom je pozitivno. Svojevremeno sam sipao sintetiku pod pod nazivom Mobil1 Special X. To je posebno ulje koje Mobil radi samo za Metro. Naleteo sam na njega samo dva puta. Kada sam ga trazio na drugim mestima, prodavci su me uveravali da je to neka budzevina. Nakon tih uveravanja, uputio sam mail gospodi u Metro i uvozniku Mobila, nekoj firmi iz cini mi se Backe Palanke, i dobio sam isti odgovor sa oba mesta.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

@ Turbo
Što se mene tiče sipaj u svoj auto i vodu, ja sam samo pokušao da pojasnim činjenicu da Reno radi sa Elfom 100 godina i da fabrika preporučuje Elf ulja za svoje motore.
Ako hoćeš da sipaš Mobil, nećeš pogrešti ali mislim  da ništa nećeš dobiti.
Samo će te koštati tih 1000 din više, nekako bih bio sigurniji da kupim ulje kod direktnog uvoznika.