Sapa sistem

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Ja sam na starom Jugu imao Zeder. Isto je postojala blokada paljenja, kao i kod druga Raje... Ne bih se lepo osecao kada bih krenuo, u nekoj guzvi i blokira volan. Neka, ovako je sigurnije...
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Misa

Ja sam na ovom forumi okačio slike kako je izgledao moj logan posle ručnog rada nekih idiota koji su pokušali da ga odvezu.
Iako je imao ugrađenu šapu i nalepnice koje to pokazuju oni su ipak uradili to što su uradili, tako da mislim da ih šapa nije sprečavala da ga odvezu već nešto drugo (code ključ ili je neko naišao). Bilo kako bilo i pored šape meni je auto u garaži.

Jovunalola

U poslednjih par nedelja se čuo čudan zvuk s vremena na vreme kod volana prilikom prelaska preko kocke. A onda je pre dva dana prilikom okretanja volana počeo da se čuje novi zvuk i to je sada konstantno. Provalila sam da verovatno šipka volana (izvinjavam se na nestručnoj terminologiji) pomera šapu. Zanima me da li je to ozbiljno ili može da sačeka redovan servis 22.10.? Meni ne smeta ni zvuk niti imam bilo kakvih problema u vožnji. Ali velim, boljem sprečiti nego lečiti :)
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

hobbista

Dok neko ne pogleda nezahvalno je reci :(
Moze da bude banalan problem, a moze biti i problem...  Bilo bi dobro da se lokalizuje malo preciznije  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Saša

#34
O ovome sam pisao već, ali nadam se da neće biti problem ako ponovim:
Na mom Sanderu je u ACM prilikom nestručne ugradnje, deo zazora između Šape i osovine poništen postavljanjem nekog parčeta gume.
Kada je guma posle nekog vremena ispala, šapa je naprasno počela da se čuje prilikom okretanja volana.
Rešenje je bilo ili ponovo staviti neko parče gume ili reklamirati ugradnju Šape i tražiti novu (popravka nije moguća).
Ja nisam uradio ni jedno ni drugo... :bonk:
Of kors, ovo je samo jedan od mogućih uzroka kod Stepway-a JL.

krle

Možda klin koji vrši zabravljivanje dodiruje (struže) deo koji se ugrađuje na vreteno upravljača  ili je potrebno podmazivanje.

U svakom slučaju najbolje je da glavu lupa onaj ko je vršio ugradnju.  

Jovunalola

Treba li da idem sada to da gledam ili da sačekam redovan servis?
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

krle

Zašto čekati?

miki-bgd

Slucajno sam video da Sapa daje neke akcije, ima i staro za novo, a i sapa + alarm + obd za 300e. S obzirom da sam ja platio samo Sapu 250e, ovo mi izgleda kao super akcija. http://sapasystem.com/index.php/ponuda-meseca

Deki

Akcija je prema objašnjenju iz Šapa Sistema, bar meni, blago rečeno čudna.

Daješ: ugrađenu Šapu od 250 Ɛ

Dobijaš: Novu Šapu + neki alarm (može van garancije) + OBD ključ za 300 Ɛ

Rezultat: Dato + Dobijeno = 550 Ɛ
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

miki-bgd

Nisam se raspitivao kod njih, ali logicno je da ne placas novu sapu 250e, nego da cena bude smanjena. Ako ipak cena nije smanjena, onda je akcija totalno nelogicna i neisplativa.

mik

Ja sam pre 3 nedelje Sapu (ono sto ide na volan, kao lavlja kandza) za Sandero platio 9.000,00 dinara + 200 din kurirska sluzba.

brile86

Pozdrav narode,
Da oživim temu malo,
Od skoro sam na forumu, i u familiji dacia, s obzirom da sam uzeo nov auto veleo bih da imam kakvo takvo osiguranje, kasko i šapa koštaju skoro isto, planiram da uzmem šapu jer je višegodišnje rešenje, nisam video da je iko preporučio šapu u ovoj temi? A samo nju mogu da ugradim a da ne gubim garanciju...

Raja

Možda bolje zeder. Manja je zezanje sa skini-stavi, skloni. I uvek smeta (šapa).

Keka

Mozda bolje, ali ako RNS ne daje garanciju, onda nista od toga. Svaka veca kuca ima dil sa nekim od sistema obezbedjenja i na njih daju "garanciju".

U sustini to su sve stvari koje sprecavaju pilicare, ko hoce da ukrade auto, ukrasce ga.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!