3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

bugi

Ja tu nista sem ulja i filtera ne bi menjao, 30 000km je jako malo za menjanje bilo cega drugog...

Loganovac

Pored redovnog servisa (ulje i filtri ulja i vazduha) zameni svećice jer voziš na plin, a podešavanje zazora ventila nemoj da preskočiš iz istog razloga. Polen filter zameni sam i to je to. Ne znam šta piše u servisnoj knjižici, ali rashladna tečnost se do sada menjala na velikom servisu, odnosno na 60.000km ili 4 godine. Isto važi i za kočiono ulje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Citat: kiconix poslato 04.05.2016. - 21:17
Moram da se izvinim nisam upucen u 1.2.
E sad, stvar ukusa.
Licno vise volim hidro podizace.


Brate nisi me razumeo..i ja volim hidro podizace zato sto je to novija tehnologije, samostelujuce, bez odrzavanja... trte mrte..ali na svom autu vise volim klasiku zato sto onda mogu sam da odrzavam..prestelujem, da ne placam bas te skupe servise...kontas?  :wink:

kiconix

Ne kontam, za moj auto 8 hidro podizaca 40e ako ikad odu.
Ali sad se vracamo na temu.

Ivan91

Juce nastelovani ventili, dobra 4 h sata posla. Za 32 k km, ventili su dobili malo lufta, nedovoljno za rascerupavanje pola motora.
Ulje sam uzeo 10w/40 Total, svecice NGK, i fltere cu sutra zameniti.
Zamenicu jos filter plina, a kocionu tecnost i rashladnu cu sledece godien komplet promeniti.
Delovi 6k din placeni

speedo

Zašto 10w40 ulje? 5w40 je tek malo skuplje...

Turbo

Ja kod Matorog u taj motor sipam 5w30.

Ivan91

Zato sto u hit autu isto sipaju 10w40 a napisu sta god ti treba na racunu, drugo 5w40 je do -30c sto meni ne treba realno. Znam zato sto je drug koji mi je stelovao ventile radio i u hit autu i u savi.
Ventile sam stelovao u svom dvoristu, iz slicnih razloga, a pre svega, cisto sumnjam da bi se neko u hit - autu cimao da lepo nasteluje :)
Covek mi je 45 min stelovao ventile, svaka mu cast, ja sam se smorio posle drugog cilindra :)

Zoran

Oooooooo...  Ivane, kako ti motor lijepo izgleda.
Sam svoj gazda - vazda.

Vladan P

#279
Stepwav 0,9 TCE
2015 god. proizvodnje.
Garancija 5 godina.
Prešao 43000 km

Servis-Reno Sava na Mirjevu

Redovan servis- 12000 din.
Zamena pločica - delovi + ruke  - 6350 din.
Zamena ablendera (nije radila sirena) - pokriveno garancijom

Vrlo ljubazno osoblje.
Nisu pravili nikakav problem oko stvari koje sam sam ugrađivao -parking senzori, naslon za ruku, sirena sa drugačijom konekcijom.

Informativno sam se zanimao za ugradnju ''plina''.
Nakon konsultacija sa nadležnima rekli su mi da mogu to da urade ali onda gubim garanciju !
Jednostavno,Reno na ovom tržištu ne dozvoljava naknadnu ugradnju plinske instalacije u ovaj motor.
Preciznije-dozvoljava ali ne garantuje

Zajedno smo skupa !

Veterinar

Mislim da je tako sa svakim motorom, ne samo sa 0.9.

Veterinar

Treci redovan servis na 60000km, uz zamenu plocica. Cena garancije uracunata. Reno Sava.  :wave:

kiconix


mdbokic

Pojeftinili nesto filteri u odnosu na proslu godinu?

Veterinar

Ako jesu, malo su. Kad odbijem cene vanrednih radova, ne vidim znacajnu razliku u ceni servisa.