Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Ljuba_Zemun

Да ли постоји место сумњи у оригиналност ?

KNECHT                 Filter za ulje         1     560.00
MANN-FILTER         Filter za ulje         1     880.00

Loganovac

Ako misliš da to ocenimo samo na osnovu cene...
Ne sećam se da sam viđao Knecht koji, za razliku od Mann-a, lično vidim kao "zamenski" pa smatram da je normalno što je jeftiniji. Ja sam prošle nedelje platio "original" Purflux u Renoovoj kutiji oko 800 dinara, ne znam baš tačnu cifru.

BTW, jes' da sam prvi put okasnio sa malim servisom, al' sam prvi put čuo i osetio razliku posle zamene ulja i filtera, motor je stvarno tiši i manje "reži"!  :ha: Ajde ulje ko ulje, ama što se filtera vazduha tiče grešna mi je duša...  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljuba_Zemun

U nekim razgovorima clanova Foruma hvalili su Knecht kao vrhunski pa me je cena istog dovela u nedoumicu pogotovo sto sam nasao isti po jos nizoj ceni (484,00).U mom autu je MANN filter ulja (W66).                                                                                                                                                               

Aleksabgd

Za ulje Knecht mahle  oc 467,za vazduh lx 2844    Ovo su za 1.4. Motor

hobbista

Nisam viđao Knecht divljake.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

#1130
Jutros sam bio u šopingu u Kit komercu.Kupljeno:filter za vazduh Mann C2672/1, 1.034 din (Češka).Filter za ulje Mann W75/3,450 din (BiH).Bakarna podloška-iznenađenje!Tražio po staroj koju sam doneo i dobio pakovanje sa 4 komada,Corteco,Germany,115 din.Sad imam premijum brend,firmirane podloške!
Ostalo je još ulje,verovatno,kao i do sada ELF 5/40, SXR ili NF,šta nađem da nije mnogo bajato.Strašno me svrbi,ne znam zašto, da umesto ovoga pređem na Nisotec!Razmisliću.Nisotec i G Energu su sad jeftiniji od ELF-a,ali to nije razlog moje dileme.Sugestije dobrodošle,primamo 0-24h.

silent


Ljuba_Zemun

U T.C. Zmaj,Zemun,Auto put 18,prodavnica "Sve za kucu" pored DIS-a, motorno ulje ELF Evolution 900 NF 5W40, kantica 4l,cena 2007 din. januar 2017.

ivan-bgd

Juče zamenjeno ulje i svi filteri.Kupljen ELF 900sxr u Profacu,flteri od PURFLUXA-Gazela komerc.Inače Delphi-ev filter goriva je u Euroautu 4500,00.

Ulje 4l-           2150.00 
filter ulja -        500,17 
.......vazduha- 1478,60
.......klime -      921,25
.......goriva -   2357,51
.......ruke - ručni rad :)

speedo

Danas zamijenih filter vazduha. Ubačen Filtron AR131/1, a svoje odradio Motrio stavljen u ovl. servisu. Istog su izgleda, s tim da ovaj Filtron dođe malo zbijen, dok neki drugi filteri dođu više jajasti. Skidanje poklopca kućišta filtera ide bez problema, kad se vraća treba malo pažnje. S tim u vezi slika kako je izgledao poklopac, tačnije njegov dihtung kada sam ga skinuo. Pretpostavljam da su to uradili u ovom ovl. servisu prilikom prethodne promjene filtera. Nepažnja ili žurba ili oboje...kako god sad je namješteno kako i treba biti.

http://oi65.tinypic.com/if7jhe.jpg

Prekontrolisao svjećice, zazor i izgled normalni, zamijenit ću ih nekad na 50-55 hiljada.


Zoran

 Nisam ni znao da postoji taj dieting. Ništa značajno on ne radi
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

Praznik rada proslavljamo radno, pa smo lep dan iskoristili za proveru i isprašivanje uloška (zamenjen prošle godine) i čišćenje kućišta "polen" filtera (filtera kabine).

Filter nije bio u lošem stanju pa je samo malo otprašen.



U kućištu je bilo malo biološkog otpada (i pored čuvene "čarape").



Očišćeno četkicom (usisivač nije bio pri ruci), saće malog hladnjaka klime isprskano prvo "Antiseptic" sprejom a zatim i "Wurth" penom za dezinfekciju klima sistema.







Nije savršeno, ali savršenstvo se nikada ne može postići. Sve u svemu - spremni smo za novu letnju sezonu. :wave:

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Kilometraža 375000, zamjena motornog ulja. Nasuto Nisotec Autolein sint 5w40, filter ulja. Kontrola svjećica i zupčastog. Mandžetna do lijevog točka na kinetičkom je za zamjenu.
Sam svoj gazda - vazda.

roolet


Zoran

Kilometraža 375200, zamijenjene disk pločice iz prve ugradnje.
Sam svoj gazda - vazda.