2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

supercuber

Garancija je jedini razlog zasto placam za nesto sto znam i mogu da uradim sam. Cutim i trpim, za zlu ne trebalo.
A potrosnja, napisah vec na temi o potrosnji, prosli vikend, Novi Sad-Solnok-Novi sad, 500 km, litara 38,7 , potrosnja 7,74 litre/100 km.

miki-bgd

Danas uradio servis u Reno Savi u Pancevu. Sve je bilo korektno i profesionalno, veoma pozitivna iskustva sa njima.  :aplause:

Uspeo sam da ucarim i nesto akcije. Nisam racunao tacno kolika je usteda, ali evo uporedicu profakturu od pre 2 meseca sto sam dobio za mali servis sa danasnjim racunom(filter kabine sam sam menjao skoro, 800din, tako da je on izostavljen iz oba racuna)









UslugaRedovna cenaAkcijska cena
Servisna usluga2.169729
Elf (3l, posto imam od ranije)24402440
brtva motora (sta god to bilo :D )233233
Filter ulja12241088
Filter vazduha14231423
------------------------------------------------
Ukupno 74895916

Takodje, posto mi je oslabila rucna, u smislu da hvata tek na neki 3,4 zub to sam reklamirao. Majstori su pregledali zadnje kocnice(sidali tocak i bubanj), nesto su smirglali, podesavali... Uglavnom sad hvata odmah, cim krenem da povlacim rucnu, a takodje se isto odrazilo i na pritisak pedale - hvata mnogo ranije nego pre.

To im je uzelo mozda i najvise vrmena, pa je servis trajao skoro pa sat ipo.

drzarkod

Britva, brtva....dihtung...prim.prev

cika mili

Brtva u ovom slučaju je podloška čepa kartera. Meni su u istom servisu u februaru naplatili 194.34 dinara. :D

Keka

Ne vidim nikakvu akciju u ceni 729 dinara za ruke za zamenu ulja i filtera vazduha, narocito kad su brtvu naplatili 233 din i ulje 800 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

Sto se tice ulja, trazio sam elf, a u akciji je neko drugo, mislim da je motrio.

Keka

Htedoh reci, da je u odnosu na ranije, "akcija" samo u rukama.

Cist EPP.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sokoll

Da li moze preporuka za pouzdan servis u Beogradu nije bitno da li je ovlascen ili ne , Logan odavno nije u garanciji .
Hvala lepo .

Andrix

Niko ne  spominje servis Mijatovic u Visnjici, pise da su ovlasceni a i sami mi potvrdili, njihova ponuda za servis 8200 d, Reno Sava 11755 d, kompresor jos skuplji....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Kada se uporedjuju cene,  treba se uporediti i materijal koji se ugradjuje.  Nije isto da li je ulje Motrio ili Elf itd.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

jasho

Citat: sokoll poslato 18.04.2014. - 06:01
Da li moze preporuka za pouzdan servis u Beogradu nije bitno da li je ovlascen ili ne , Logan odavno nije u garanciji .
Hvala lepo .

generalno

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?board=43.0

a ja bih preporučio

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=7947.0

Andrix

#266
Uradjen 2.servis, cena sa nekim popustom ukupno 10700 d. Popust je bio na ruke i cena je snizena na 1200 d. Sve pohvale za Igora / Reno Sava sa prijema vozila zbog popusta. Zakazano 3 dana unapred, jedino sto sam cekao da majstori jedu /1 sat/....Od pre par dana Mijatovic iz visnjice nije vise ovlascen, to mi oni rekose prilikom zakazivanja, mada su u nekim pregovorima za nastavak. Koga zanima nek ih ipak pozove. Inace po ceni su bili najpovoljniji.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dekiv68

#267
Predstoji mi 2. redovni servis pa me zanima da li je cena ista kao za 1. servis?  Jedino što se razlikuje u odnosu obima radova 1. servisa po tehničkoj knjižici je kontrola i čišćenje sklopova klima uređaja. i dalje se ne menja filter tečne faze tng, svećice, niti kontrola i dopuna rashladnog gasa u klimi  :conf:.

Predpostavljam da su cene ujednačene kod svih ovlašćenih servisera tako da na redosled utiče kvalitet radova, odnos i poverenje. Tako bih ja servise poređao po sledećem:
1. Reno Sava Pančevo
2. reno Sava Mirjevo
3.Hit auto Staro sajmište
4. AK Kompresor.
Mislim na Bgd sa okolinom.
Šta mislite o navedenom redosledu i koji bi vi servis preporučili

dekiv68

Uradih danas 2. redovni servis (sa plinskim uređajem) u RenoSava u Pančevu. Usluga solidna, cena 15.566,06 din. Zanimljivo da je oko 2.500 dinara niža od prošlogodišnje za 1. servis. Filter ulja 1,45 din, a podloška čepa 52,08 dinara. Najskuplje je plinski filter 4.429,62 dinara. Ruke 2.656 za auto i 605 za plin.

jasho

Plinski filter 4.429,62 dinara  :fiju: :palica: