Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran960

Tigar Tayers radi punom parom zimske gume pa moramo i mi Pirocanci da zaradimo neki dinar

david

Bez obzira na zakon i ja sam planirao da uzmem zimske gume. Prosle godine sa mesec dana starim kolima sam klizeci skliznuo i iskocio iz kanala kad je pao sneg...

Loganovac

Pa što zapinješ po snegu?   :c0:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Ja mislio nove gume, teska kola kad ono cvrc odoh ja...

Vihor

Pa dobro, skliznu, pa "iskočio" ,  :to:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

silent

Citat: Loganovac poslato 21.09.2010. - 20:41
Ma nemoj? Znači ja (koji mislim da kupim sutra) sam baš totalni debil? Pre bih razmislio kako nazvati one koje samo velike kazne mogu da "ubede" da koriste zimsku opremu (zimi, od 1.maja  :lau:)...

Ja se potpuno slazem i sa tobom i sa novim zakonom (cija je primena odlozena) :) , samo sam bio ironican :)
Svakako je zimi najbolje koristiti zimske gume, pre svega zbog bezbednosti (i svoje i tudje), a ne samo zbog zakona.

dragonfly

Odlaganje primene zakona za sledeću godinu ne poništava obavezu upotrebe zimskih guma na pogonskim točkovima, a obzirom da važeći zakon pripisuje da letnja guma u zimskoj sezoni mora imati minimalnu dubinu šare od 4mm, svako će proceniti da li mu se više isplati da kupi još dve zimske gume i reši problem i za sledeću zimsku sezonu.

Csaba

Bez obzira na odlaganje primene zakona, kupujem 4 Wintere! :dance: Sigurnost nema cenu!  :lazy:

wvojin

I ja cu samo da dokupim jos 2 zimske gume. Vec imam 2 od prosle godine, sada cu biti kompletiran :)
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Zoran

Najbolje riješenje jeste 4 zimske . Nekada sam kupovao 4 ljetne sa kišnom šarom u oktobru i vozio ih 12 mjeseci. Ni to nije ratni zločin. Svakako su zimske i to sve četiri najbolji izbor.Ovi testovi su mi malo tendenciozni jer vozači dozvoljavaju točkovima da blokiraju tokom testa. To se nebi smjelo događati profesionalcima. Jedini razlog je da se zimske prikažu boljim nego što jesu a ljetne gorim nego što jesu. Ipak smo mi duboko u kapitalizmu. Neko će na tim gumama uzeti masne novce a mi se možda nećemo slupati...

                                                                                                                                                                                                                   Zoran

        P.S. Dali postoje zimske gume za kamione? Jeli zakon i tamo tako strog ili vozači teškaša znaju misliti i svojom glavom pa im se to ne smije narediti. Dali gradski autobusi u Be
ogradu imaju naprijed zimske gume. Jeli oni voze ljude ili krompire? Sve je ovo diskutabilno. Najlakše je zastrašiti amatera i na njemu uzeti pare a nak on misli kako je dobro uradio.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Alal vera, pravo razmišljanje!

Ipak je važan zaključak - bez obzira na sve, trebalo bi zimi koristiti zimske gume, jer je kvalitet kontakta vozila sa podlogom, pogotovo u zimskim uslovima, najbitnija stvar (s tehničke strane posmatrano) za bezbednost vožnje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Znaci ja sam budala sto stavljam sestu zimu zimske gume, a bez toga da me neko primorava na to?

Dzabe nam i kazne i zakon kad ljudima u glavama zvizdi promaja.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Citat: Zoran poslato 22.09.2010. - 15:31
Najbolje riješenje jeste 4 zimske . Nekada sam kupovao 4 ljetne sa kišnom šarom u oktobru i vozio ih 12 mjeseci. Ni to nije ratni zločin. Svakako su zimske i to sve četiri najbolji izbor.Ovi testovi su mi malo tendenciozni jer vozači dozvoljavaju točkovima da blokiraju tokom testa. To se nebi smjelo događati profesionalcima. Jedini razlog je da se zimske prikažu boljim nego što jesu a ljetne gorim nego što jesu. Ipak smo mi duboko u kapitalizmu. Neko će na tim gumama uzeti masne novce a mi se možda nećemo slupati...

                                                                                                                                                                                                                   Zoran

        P.S. Dali postoje zimske gume za kamione? Jeli zakon i tamo tako strog ili vozači teškaša znaju misliti i svojom glavom pa im se to ne smije narediti. Dali gradski autobusi u Beogradu imaju naprijed zimske gume. Jeli oni voze ljude ili krompire? Sve je ovo diskutabilno. Najlakše je zastrašiti amatera i na njemu uzeti pare a nak on misli kako je dobro uradio.

Te autobuse i kamione voze upravo profesionalci, tako da njima, po tvojoj teoriji, zimske gume ni ne trebaju. Ili su zimske ipak bolje. Hajde odluci sam 2 zeca ili 3 zeca.

A sledeci put kad autobus GSP, ili neki pametnjakovic sa letnjim gumama ne bude mogao da se popne da most "Duga" u Novom Sadu zbog poledice ili snega, tebe cu zvati da guras.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Sto napraviste most u obliku duge?

Keka

 :offtopic: Da mucimo zimi one sa letnjim gumama  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!