Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

samsung

pozdrav iz St.Pazove

Loganovac

6.5J je idealna širina felne za gume koje imaš. ET jeste za par milimetara veći od fabrički standardnih na Dačijama, ali mislim da to neće praviti probleme. Koliko se sećam, Logan je nekada isporučivan sa alu felnama ET=47, dakle taj ET provereno radi.
Ostalo se uklapa.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Kad već kupuješ komplet točkova, pređi na 15-ke, dosta je jeftinije.

drzarkod

Posto si u NS....nema puno snega i sve je ravno....uzmi  all season gume i vozi......ja tako.

supercuber

A sta da radim sa 4 Continentalke sa 20000km i 4 Fajerstonke winter sa 2000km , trebace mi bar pet godina da ih pocepam, dok stignem ili do all season ili do petnajstica.
Kad se ove poderu, onda cu vec razmisljati o prodaji Stepwaya i kupovini neceg novog.
Tako, da ja ipak gledam te felne za Megana.
Hvala.

sphex

....danas mi maznuli 4 wintere iz garaze....  :ranting:
dve zime su odradile svoje i nestadoše bez traga....eh.
Elem, sad gledam ili opet Tigar ili da probam Savu (185/65/R15)....ako i toliko budem skupio za (pre)niski budžet koji nemam...plus da nabudžim neki stub i lanac da se ne ponovi, tj. da im još poklonim i letnje!!!
we brake for nobody!

Zoran

Ja čekam da stignu u Sava Trgovinu Doo Sarajevo. Planiram kupiti 4 komada S3 185/65R15.
Sam svoj gazda - vazda.

Ljota

#1477
Sphex, ja tigra ne bi diro,....pre bi Savu!  :whistling:
Od ukupnog vozackog staza najmanje 20 godina na autu sam imao sto tigrove sto savine gume! Zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim proizvodjacem i mislim da nema drasticne razlike. Jednostavno kad dodje vreme za kupovinu novih guma promenim i proizvodjaca! Sve sto je u istom cenovnom rangu kod ozbiljnog dobavljaca je i po kvalitetu tu negde priblizno isto! :friends:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Zbog čega li nema Good Year-a? Nije baš da je nebitan faktor u ovome. Da su od npr 20 Kineza uzeli samo dva, to mogu shvatit, ali izostavit GY.. Tko će ih znati...  :fiju:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Ayrton

Kako je moguće da je Alpin A4 dobio bolju ocenu od novog A5?! :ne:
Ili je bitna i dimenzija?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Za svaku veličinu prave posebnu rang listu. I dalje ne razumem šta se to bitno promenilo sa promenom dimenzije recimo za 15 na 16 inča da bi se rezultati toliko razlikovali...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

stigle nove gume za zimu...
Starfire w200 205-55-r16...Proizvedene u srbiji u fabrici Cooper tire & rubber company europe ltd...Prvi put cujem za njih,na dodir je guma dosta dobra(pod prst malo tvrdja od wintere,mozda ce biti bolje po kisi),sara solidna(dubina 10mm,dezen sare mi je mnogo slican jednom modelu Nokian guma),po dotu su proizvedene su prije 2 mjeseca...Kupljene jer je bila ponuda decenije kod nas...Bile su na akciji 3+1 gratis,cijena 43eura po komadu tj 130e za sve 4 gume...a inace ne mogu ni dvije gume da kupim za te pare...
Kad ih montiram javljam utiske


Zoran

 :ces: Izgleda da sam zaboravio napisati. S3+ kupljene i namontirane prije par dana. Cijena za 4 komada i 4 ventila oko 170 eura.Montaža gratis.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Lazare, ovo ti je moj post na l
temi letnje gume http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2655.480

CitatDok sam čekao na red pojavio se i predstavnik-komercijalista Coopertyers, e sad nisam baš slušao što su pričali ali sam načuo da idu sa neke dve pod marke jedna je Mentor i uvode neku novi Firestar ili tako nešto :ha:


To ti je ex Trayal, novi njihov brend, tačnije izmenjeni T-200, ja sam t-200 imao na yugu i prve dve godine bila je ekstra po snegu, ali se posle toga uplastičila toliko da mi je posle tri godine na 20 stepeni na suvom proklizavala. Samo se nadam da su popravili smešu od koje je prave, u svakom slučaju lepo izgleda :ziveli: