Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

szs

Samo da prijavim da je senzor danas stigao i da će biti ugradjen kada budem našao toplu garažu. Nešto me mrzi da se smrzavam ovih dana  :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

I moji jos stoje na polici, ne da mi se na 'ladan beton, da se ne nahladim sa nogu pa da trckam u klozet na 15 min :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

'ladan beton i promaja  :Smiley:

Pogledah malo ovu temu i pokušah da otvorim slike o skidanju branika za ugradnju ali...cvrc. Neće da otvori ni jednu a nije ovde uploadovano.
Ako ima neko te slike na kompu i želi da nam ih ponovo postavi bio bih mu jako zahvalan.  :hall:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Cenim da na Loganu to moze da se uradi odole bez skidanja branika, posto sam svojevremeno postavio ultrazvucne senzore bez skidanja branika.

Kod mene je zaheb sto je odole sve zatvoreno plastikom, skidanje i vracanje te plastike je pola posla oko montaze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mali.alen

#229
Ugradio danas ove elektromagnetske (ono sa trakom sto se zalijepi na branik)  senzore na sandero i nerade. Spojio sam na rikverc svjetlo i kad ubacim u rikverc kratko zapišti ali drugo ništa. Jel možda problem sto sam skratio traku jer je bila predugačka .Ima li netko ideju sta da napravim ili su jednostavno neispravni

szs

Kratko kad se uključi je da uredjaj snimi impedansu. Približiš nešto na 20cm od branika i?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

gio

Ta vrsta senzora mislim da registruje prepreku samo kad joj se približavaš odnosno samo dok se vozilo kreće. Tako nešto mi je u sećanju od pre nekoliko godina kad sam hteo da ugradim senzore u moj auto.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Vladan P

Citat: szs poslato 15.03.2018. - 06:06
Kratko kad se uključi je da uredjaj snimi impedansu.

''Električna impedansa, ili jednostavno impedansa jeste mera otpora sinusoidalnoj električnoj struji. Koncept električne impedanse omogućava primenu omovog zakona u analizi električnih kola naizmenične struje. Za razliku od električnog otpora koji je intuitivno lakše shvatljiva manifestacija osobine materije da pruža otpor protoku električne struje (što ne zavisi od promenljivosti struje) i izražava se jednim brojem, impedansa električnog kola može imati pored ove realne vrednosti još i komponentu koja zavisi od frekvencije. Ova komponenta impedanse je druge prirode (nije u pitanju osobina materije već geometrija provodnika) u odnosu na otpor te se ne može sabirati sa prvom. Tako se radi jedinstvenog predstavljanja impedanse koristi kompleksan broj u kojem realni deo predstavlja otpor, često nazivan termogeni otpor jer je on uzrok grejanja provodnika, i imaginarni deo, koji se ponekad zove induktivni otpor mada nije pravi otpor a nije obavezno ni induktivan.''

:)
Zajedno smo skupa !

Loganovac

Ne bih komentarisao...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mali.alen

#234
Citat: szs poslato 15.03.2018. - 06:06
Kratko kad se uključi je da uredjaj snimi impedansu. Približiš nešto na 20cm od branika i?
Ne desava se nista. Prvih par puta je kao radilo ali tek kad se naslonim na branik, a kad se odmaknem i dalje je pištalo. Sad više neće nikako.

szs

Ovi Kinezi inače i deluju na malim udaljenostima. Odokativno od pedalj udaljenosti
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella