Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

najbolje je puna sintetika 5-30, e sad da filozofiramo mozemo do sutra. A razlika u ceni je minimalna. Necete po zameni ulja ustedeni ni 10eur
Da se ja pitam, ja bi stavio i onaj 0/30...nikad nisam proverio cene njega. Na ulju ne treba da se stedi.
Ali da ne idemo u off topic.......
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka

Ulje elf excellium nf 5w-40 cena 3000rsd kantica od 4l. Sto se tice zupcastog kaisa cena sa zamenom(ruke) je 7100rsd , set je firme SKF i dobio sam garanciju 5god ili 70000km, bez pumpe za vodu a zvao sam servis u Nisu i cena za isto to je 7500rsd. Da navedem cenu svecica 900rsd (4kom) valeo RF74H i cena disk plocica 1400rsd.

madridista


krle

#138
Ovih dana sam se raspitivao za cene velikog servisa. Živa u Pančevu je sa cenom od blizu 36.000 dinara i dalje najpovoljniji. Okvirna  cena u BG je oko 45.000.dinara, a u  Jagodini 42.000. Samo da napomenem da će vam preko telefona reći mnogo manju cenu, ali kada se raspitate šta ulazi u to situacija se menja drastično. Cenu uvećava zamena pumpe za vodu, zamena antifriza, podešavanje ventila i servisiranje klime. S obzirom da imam nameru da odradim sve došao sam do navedenih cena. Navedene cene su za Logan 1.4 Laureate Pack.  Sa "startnom" cenom od 24.000 opet je Živa najpovoljniji, sledeći je servis u Jagodini sa 32.000.dinara, a u  BG je najpovoljniji  AC Marković sa 35.000.din.  
Interesantno je da su cene servisiranja klime "šarene" pa je  u Jagodini  2.500.dinara, u Pančevu 4.000.dinara, a u BG od 5.000-5250.dinara.

kiconix


Daniel

Citat: krle poslato 07.12.2009. - 14:07
Cenu uvećava zamena pumpe za vodu, zamena antifriza, podešavanje ventila i servisiranje klime. S obzirom da imam nameru da odradim sve došao sam do navedenih cena.

Ja sam pre tri nedelj platio ravno 24.000 kod Zive. Kacio sam racun negde. I u tu cenu je usla i zamena antifriza i vodene pumpe. Stelovanje ventila i servis klime sam radio pre toga( stelovanje ventila 2200, servis klime 4000)
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Da, ali nisi tada menjao ulje i filtere što je ekvivalentno ceni za pumpu i antifriz.

Daniel

huh...da. To sam zaboravio!  :to:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Izgleda da si mnogo toga zaboravio. :Smiley:
Tvoja prednost je što si  veliki servis radio u dve ture i platio u dve rate. Prvi put skoro 12.000.dinara, a drugi put 24.000.dinara. Ja sve ovo moram da radim u cugu i platim odjednom.

Keka

Sta kazu u Subotici, koliko kosta to zadovoljstvo? Ako je bitna razlika u ceni, onda se isplati potegnuti put.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#145
 

Ne znam koji su i kakva im je roba, ali je ovaj cenovnik osvanuo na svim Daciama na prakingu ispred zgrade.

Peja

Loganovac

Ne znamo ni mi koji su kad to nisi slikao  :hihi:

Neke su cene za ne verovati, pa gde ima set od 4 svećice za 180 dinara? Ili je to cena za jednu, a u pakovanju ima 4 komada? Ima puno delova upola cene... Filtar vazduha 600din, ležaj točka 1500... Ono što je interesantno, većina delova nosi OE kataloški broj...

Ne znam da li je dobro ili nije što se i za Daciju pojavljuju jeftini delovi (samo da se ne ponovi priča sa Kadetima... :pop: )
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Mogu napisati broj, ali to je reklama zar ne? A nemam interes da reklamiram nekog kog ne poznajem niti mogu da garantujem. Uslikacu i prvu stranu sa tel.brojem. Pa ko zeli neka se javi na PM i na dalje nek se ganja sam sa njima.

Peja

krle

Isti kat.brojevi postoje na ovom sajtu: http://www.autoskill.ro/index.php?main_page=index&cPath=143_77_138_46

Na pakovanju pojedinih  delova piše ASAM.Navodno se radi o proizvođaču delova za automobile iz Rumunije.Međutim, pronašao sam samo njihovu adresu: Str Aurel Vlaicu Nr 77, Iasi,  700381, Romania.Njihov sajt http://www.asam.ro    nije aktivan. Link: http://goliath.ecnext.com/coms2/product-compint-0000779083-page.html. Bojim se da su ovo delovi iz Kine , osim filtera benzina koji je Frad, Aleksinac. Ako neko ima više informacija, voleo bih da me demantuje.

Keka

Bilo bi interesantno videti kutije tih delova, ili bar kutiju doticnih svecica.

Koliko se ja secam, originalne su pakovane po 1 kom u kutiji i ne postoje sa 4 pipka, samo 1 i 2.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!