Logan 1.4mpi/lpg 2004 & Megane 3 1.5dci grandtour by Aleks

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Jel ti nas zezas ili je ova procedura rasturanja cenzralne konzole standardna procedura zamene filtera? :ha:

Aleks

#76
:ne:

Turbo

Tacno bi ga menjao na 100000km.Koja je ovo zaebancija.

Aleks

U poslednje vreme sam poceo da osecam neku neopisivu potrebu za posedovanjem voltmetra u autu.  :) Kao najjednostavnije resenje mi se ucinio voltmetar koju se usteka u upaljac. Ali, upaljac je stalno zauzet napajanjem za kameru tako da sam morao da se bacim na karabudzenje.
Znam, razvodnik za upaljac, ali ne zavrsava pos'o - em ruzno izgleda, em zaklanja slot za kljuc-karticu, em je blizu rucici menjaca, jos kad se u njega ugura voltmetar - cirkus.  :-)1

Na Aliekspresu sam kupio voltmetar i zenski deo upaljaca koji dolazi sa parcetom dvozilnog kablica. Voltmetar sam rasturio i iz njega izvukao napajanje za uticnicu koja ce mi sluziti za napajanje kamere.
Voltmetar sam ustekao u upaljac, kabal sa uticnicom i punjacem za kameru sakrio iza oplate ispod centralne konzole tako da se budzevina uopste ne vidi.
E sad, u dodatnu uticnicu koja je vezana za voltmetar moze da se usteka razvodnik da bi se napajalo jos nesto po potrebi. Nisam stavljao dodatni osigurac jer voltmetar vec ima u sebi jedan"staklenac".

Evo slike:



Vihor

Pazi vamo, voltmetar cu ti ja dati mali ugradni pravougaoni, a kamericu mozes da napajas iz od kabinskog svetla kod retrovizora, tamo gde imas stalni +,  za votmetar, daj adresu u pm i saljem ti ovih dana, popodne da ga nadjem i zezaj se kad imas volju.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Aleks

Neće da može tako!
Ponesi ga kad dođeš na servis. I onako se nismo videli 100 godina.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Aleks

#82
Ubacene mape full EU.  :)

Aleks

Danas stigle nove patosnice. Kupljene u Spider Auto, cena 4.200din. Guma deluje kvalitetno, nije neprijatnog mirisa, videcemo koliko ce potrajati.




image ru

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleks

Hvala, nadam se da hoce.  :ziveli:

Letos sam nabavio jedan komplet Dotz alu felni. Vidi se da su vozene i tokom zime jer se na pojedinim mestima podigla farba. Ovako su u ekstra stanju u smislu da nisu krive i krljane o ivicnjake. Cena je bila i vise nego povoljna pa i sa ulaganjem u sredjivanje kostace me prilicno povoljno.


U medjuvremenu sam poceo da ih sredjujem, skinuo sam svu ostecenu farbu do metala, a gde je farba ok samo sam osmirglao lak vodenom smirglom.



upload image online

U nekom narednom periodu sledi farbanje ali sam neodlucan sto se tice izbora boje. Ja sam nesto suzio izbor na tamno zlatnu (Subaru Impreza ili Clio Wiliams) ili tamno siva u nijansi kvaka, bocnih lajsni i retrovizora. E sad, da li metalik ili mat, perla ili ne...  :ces: Ovo naravno nije konacna odluka.

Pa eto, ako moze jos koji predlog... Hvala.  :wave: :ziveli:

szs

Ukusi su različiti a zavisi dosta i od boje kola. Meni se dopada npr ova desna mada i kombinacija može da bude interesantna...



Nadam se da sam bar malo odmogao  :Smiley:
Šalim se. Verujem da ćeš naći nešto što će tebi doneti puno zadovoljstva. Samo polako, ne žuri.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

ivan-bgd

Pogledaj film ,,FAST AND FURIOUS,, pa izaberi boju :) imaš širok izbor... :)

Aleks

Auto je tamno sive boje. Ne bih se zezao sam farbanjem u vise boja, nekako sam vise za jednobojnu varijantu. Hvala na predlogu u svakom slucaju, niste mi ni malo pomogli.  :)
Cudi me da na netu jedino nadjoh ove Dotz Imola a da nisu sive boje.
:bonk:

speedo

Klasična srebrena ili malo tamnija nijansa iste. Te zlatne i druge boje mi izgledaju glupo na običnim automobilima.