Propusti i neprofesionalnost ovlašćenih DACIA servisa - slučajno ili ne?

prethodna tema - sledeća tema

dzule

malo da dodam. pre deset ( da 10 ) godina sam radio, silom prilika,  kao prodavac renault delova u prodavnici u cijem sklopu je poslovao i tkz. ovlasceni servis. e sad, ja smislio da, posto su gazde bile nezavisne, ukoliko kupis u prodavnici delove, filtere, ul;je i sl.  da se to besplatno menja u servisu. tako svima dobro. naravno, izracunao sam koliki je radni sat, zarada, i sl. tj.  sta se isplati menjati za dz a sta ne. e sad primer iz zivota: dodje covek, koji inace radi kao auto elektricar, kupio je r5 za zenicu i hteo je da je sredi, ali ono 100%. i kupi covek u to vreme delove za 700 dm, sve original, naravno ne licencne. i resi da sve to zamerni u servisu kod nas.  serviseri zamene delove, covek odveze auto. eto ti njega sutra ujutro, direkt u servis, a posle 10 minuta kod nas u prodavnici sa pricom kako smo ga zajebali. sta se desilo: serviseri mu nisu ni ugradili gume amortizera, vec su ostavili stare, a kad je opet primetio iste zvuke kao i ranije, vratio se, da bi mu ti isti serviseri rekli kako smo mu u prodavnici prodali licencni deo koji eto nije bas najboljeg kvaliteta, , bla,bla, ali eto sad ce oni njemu prodati original delove, ali po malo vecoj ceni od one koju je covek vec platio u prodavnici i naravno besplatno ugraditi, tako da je covek dva puta platio original deo koji je samo jednom ugradjen. ne treba ni da vam pricam da sam dao otkaz odmah posle tog dogadjaja, jer mi je bilo muka od takvih likova....sa ove distance, mislim da mi su mi ucinili veliku uslugu, te sam pobegao odande...e sad, da li vam je jasno sto se grozim servisa bilo da je ovlascen ili ne...naravno da cu obeleziti filtere....mislim da cu cak biti i nadrndan da trazim da gledam sta rade na autu..... :zloca:

markonikolic83

Posto je tema propusti i neprofesionalnost ovlascenih servisa,evo da "pohvalim" i ja servis u Kragujevcu.Samo ime govori koliko su ozbiljni.Kada sam kupio auto u junu 2008 zvali su se "Jezero doo",zatim na prvom servisu u junu 2009 ime im je bilo "Beton doo",pa u junu 2010 ime im je "Marko trans cargo doo".Jeste da imam i vezu u servisu,ali dzabe kad su susteri.Preporuka za sve clanove da ga zaobidju u sirokom luku.Prilikom preuzimanja auta,posle par dana pri naglom kocenju,auto je slabo kocio.Reklamiram,kazu sve je ok.Odmah posle toga odem kod prijatelja na tehnicki,sila kocenja zadnjih tockova 0(nula).Zadnji tockovi ne koce uopste(korektor nije podesen).Hteli su da mi to oni nameste na tehnickom,ali nisam hteo iz principa,odem u servis i napravim haos.Naravno to nameste,uz izvinjenje.3-4 puta sam isao u vezi curenja ulja(samo jednom mi dali radni nalog),na servisu pri zameni filtera za ulje prospu ulje iz filtera po bloku i po sus plehu,na drugom redovnom servisu(na 30kkm) nisu imali svecice da zamene,a za curenje ulja mi na kraju rekli da idem u Jagodinu,zato sto,citiram:"Mi ne mozemo to da uradimo,a i nismo toliko strucni.A kazi kad odes u Jagodinu da ti oni zamene svecice".Prijavio sam ih Reno-Nissan Srbiji,rekli su mi da su jedno vreme ostali bez licence,pa je ponovo dobili,ali da opet imaju prituzbe na njih,pa je pitanje i sta ce biti.Sto se tice prodaje vozila,ok su,ali servis......bruka,iako na oko deluje kao neki zapadnoevropski servis.

DarioGTI

al pazite ironiju - "ovlašteni" servis- pa kako netko moze bit "ovlasten" kad su toliko, moram rec -glupi, da neznaju ni ulje zamjenit a da ne naprave svinjac u motornom prostoru????  najgore od svega je sto se to ocito nije jedanput dogodilo. :banghead: :banghead: :agr: :palica:

+ dozvoliti da auto izadje iz salone koji ne koci sa straznjim kocnicama???  :fiju: :palica:

moze ih biti sram i stid! Sva sreca pa se Marku N.83 nije nista dogodilo...  :doh:

Neznam kako vi ostali razmisljate, ali ako si vec ovlasten, odna se ponasaj odnosno pruzaj kvalitetu usluge u skladu stim.  :gun:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

Zoran

Meni nisu dobro postavili uložak filtera za zrak, što sam primjetio tek kada sam ja radio drugi servis.
...radi se o  Autosalon M&M Doo Kraševo kod Tešnja.
...Ja namjeravam sa autom preći 400 000 km ali moj auto neće više nikada u njihov servis pa neka se zapitaju gdje su oni u toj priči.


Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Jeca

molim za opet vasu paznju i sugestije sta da radim,nesto nemam srece sa faktorima oko mog cetvorotockasa pa sam resila da vam poslednje iskustvo prenesem,naime,usled nepaznje drugog ucesnika u saobracaju smo udareni od pozadi,steta nije bila strasna,zamenjeni delovi,stavljen na pantera<ja se bas ne razumem al mi rece suprug da je to sprava za rastezanje vozila,da ga vrate na meru>i po preuzimanju vozila nismo mnogo zagledali,delovao je gepek ispeglan iznutra,vidi se da nije novo vise ali to je visa sila,primetih sitne ogrebotine(koje sa 100% sigurnoscu mogu da tvrdim da nisu postojale)ali nisam htela da reagujem,samo sam cekala da dodjem kuci i zaboravim na sve,sta je~tu je.Medjutim,na vozacevim vratima sutradan videsmo od bravice do dole ogrebotinu i to sa strane(kad se vrata otvore,na ivici)skroz do osnovne boje,vidi se sivo,ajd,nije vazno,progutam i tu "zabu" da bi primetila prekjuce dva simetricna ulubljenja sa te unutrasnje strane i to na obe strane(prednjim vratima)pa mozda je to i fabricki,nemam poima al sam se razljutila!Da treba detektiva da izigravam a dala sam auto da mi se popravlja a ne prepravlja,sta je sa tim svetom?Molim vlasnike Sandera da mi kazu da li postoji ulubljenje na vratima na obrucu samom,pa da se vratim u servis :ranting:Sad cu izaci da slikam tacno o cemu se radi a vas molim za savet..Za probleme koje smo pri predaji sugerisali da provere(zapinje menjac kad se ubacuje u rikverc)nisu ni pogledali,samo su nas bledo gledali i rekli da su zaboravili...Bili su jako brzi sa nabavkom delova i radom,svaka cast za to ali sta cemo za ovo ostalo?Da li cemo dobiti jednom sve sto treba(i uslugu i kvalitet)ili mora da nesto uvek fali?

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Postavi slike obavezno, i ono sto je uradjeno i ovo sto je osteceno, da ne bi lupetali u prazno.
Inace, kao i uvek, bezite od ovlascenih lopova.

Jeca

u pitanju je reno Sava!Slikala sam a kako se postavljaju slike(potpuna sam tehno-neznalica...


david

Idi u dodatne opcije pa Choose pa ako ima jos slika klik na jos priloga i na kraju posalji, malo sacekas i eto odgovora i slika  :whistling:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Jeca


ziki_the

Evo slika mojih vrata, slikao sam bravicu ali vide se ta ulegnuca. tj. modna linija

Jeca

e pa hvala,kod tebe je to mnogo bolje uradjeno pa ne izgleda kao greska ili ostecenje,kod mene vrlo traljavo ali ipak original...Izvinjavam se onda na sumnji ali od ogrebotina i udaranja sam dobila fobiju..