Gde kupiti Elf ulje?

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Čovjek je zabrinut i interesuje ga dali je kupljeno ulje kvalitetno. Znači test se odnosi na provjeru kvaliteta ulja (koliko je to moguće bez laboratorije). 1. ukoliko je povećana potrošnja novog ulja u odnosu na prethodno to je ozbiljna sumlja na kvalitet, 2. ukoliko se pojavi pjena na čepu to se lako primjeti znači da ima vode u ulju jer neka ulja imaju izrazito nagrizajuće svojstva prema zaptivnim materijalima, 3. slab pritisak vrelog ulja upućuje na loše ulje ukoliko je bio dobar sa starim uljem ali pošto naši auti nemaju manometar za pritisak ulja može se provjeriti kao što sam opisao.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Zorane, hvala na objašnjenju, al' opet ne slušaš na času. Čovek je bio kod i kupio ulje od ovlašćenog  uvoznika. Znači, nema greške.

Zoran

Da ali je izrazio sumlju u kvalitet te je otvarao odmah pred prodavačicom i slušao njena objašnjenja zašto je ulje tako jeftino...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Zoki, ponovo te molim da ovakve ofrlje metode (maltretiranje vozila pod ručnom i slično), koje nisu niti preporučene niti naučno utemeljene ne iznosiš ovde. To je isto kao kad majstor šteluje ugao pretpaljenja po sluhu i veruje u svoju majstoriju... Na koji način možeš da sudiš o kvalitetu ulja na osnovu toga što je smanjen pritisak podmazivanja toplog motora na nedozvoljeno niskom broju obrtaja (a da bi ga doveo u režim ispod 750 obrtaja moraš da ga gušiš)? Nemaju sva ulja isti viskozitet na radnoj temperaturi motora, šta ako ti je ono prethodno ulje bilo "gušće" a ipak lošijeg kvaliteta? I nije viskozitet jedini prametar, daleko od toga... Koju još karakteristiku ulja možeš da oceniš ovim nenormalnim testom?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

Zoki ja nisam bio baš toliko zabrinut,nego sam hteo ostale ljude sa foruma da obavestim da su naše sumnje u kvalitet ulja,verovatno, bile nepotrebne!Pitali smo se kako može kod njih ulje da košta toliko manje od prodavnica rezervnih delova i servisa.Svi smo pomislili :"Mora da nešto nije kako treba"!U stvari oni su uvoznici,izgleda da ulje i nije tako skupo ( za njih kao ovlašćene uvoznike), i da nas prodavci i serviseri "deru" kad mi dođemo na zamenu kod njih.
Ja samo znam da sam ulje kupio "iz prve ruke" i necu više mnogo da razmišljam o tome.
A pena na čepu hoće i da se javi zbog kratkih relacija (tako mi je bilo na Fordu, 1,7 km od kuće i tu ga ugasim,pa posle podne nazad.Sipao sam kvalitetno ulje i motor ga nije trošio,ali pene je bilo.)Odoh u  :offtopic:!
A ona metoda sa prvom brzinom i pritisnutom kočnicom mi se ne radi.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Zoran

Loganovac,Ayrton, vaše primjedbe su svakako opravdane i nije ovo mjesto za tako nešto  :(.
Sam svoj gazda - vazda.

perke21

A ja nesretnik, u ovlašćenom servisu platio 4l 3000

Raja

A kiconix se ubi čovek objašnjavajući da nas "ovlašćeni" deru k'o Bosanac zeca.

perke21

Ko hoće garanciju, onda neka plati  :bonk:

Jelenko

Kupio sam danas ulje za auto ali mi je postalo sumnjivo pa se bojim da sam kupio fals ulje.Prvo sto sam primjetio je druga ambalaza nego prije.
Drugo cijena je znatno manja nego prije godinu dana.Prije je bilo oko 15 km a sad je 9 km za litar.Naravno pakovanje je od 1L.
Treca stvar je sto nema one folije kad se odvrne cep pa moras tu foliju probiti da bi nasuo ulje a cini mi se da je na staroj ambalazi bila ta folija.
Moram da napomenem da sam ulje kupio u prodavnici ciji je i uvoznik ovog ulja.
Slike su U prilogu pa da cujem vase misljenje.Hvala









saša61beograd

Ambalaža je promenjena pre par godina,folije na poklopcu nikad nije ni bilo,cena je kao i svuda u regionu.Trebalo bi da je sve ok.A sledeći put gledaj datum,nije baš najsvežije,ali je i to prihvatljivo.

Jelenko

Ok,sad mi je malo lakse.Gledao sam na njihovom sajtu www.elf.com ima takvo ulje ali nema od 1 L,nego samo od 4 litre.Imaju i litarsko ali nema ovih oznaka kao na ovom pakovanju.U svakom slucaju malo cu cesce kontrolisati ulje pa vidjecemo kako se ponasa.Hvala  :dobro:

jasho

Samo jedna informacija, u Kemoimpeksu elf evolution 900 sxr 5w40 640 din (620 din sa njihovom karticom popusta), dok je elf evolution 900 nf 5w40, jeftiniji nego u Profacu (600 din) kod njih je 556 din.

sibelius

ja sam uzimao u KIT komercu....razlika na kanti od 4L je bila 20-30 dinara

bocca

Kad je vec spomenuta starost ulja, imam dva puta po pola litre ostalo od zadnjih servisa. Ova starija politra 16 meseci. Sme li se to kombinovati sa novim a da se ne gubi na kvalitetu?