Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Reciklazni centar na slanackom putu.
Otkupljuje sve vrste tehnickog otpada (frizidere, tv, kompjutere, monitore akulumatore ......)

sinnet

Zna li se cena novog Rombata? Ako je u cenovnoj klasi somborca,
nesto se mislim,pre bih njega pazario...
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

bane

Kod mene rombat ušao u 7-mu godinu

boki logan

Da ne cuje zlo, sesta godina,radi ko sat.

chelik015

Imam fabrički akumulator star tri godine od 70Ah. Nikakve probleme nisam imao do sad sa njim tj. auto je palio normalno. Pre dva dana nakon dužeg ne paljenja sam probao da strartujem motor, dao normalno kontakt, uobicajeno se ugasile lampice medjutim pri pokusaju paljenja nije hteo ni da zavergla. Samo se ugasio ceo displej. Kad sam vratio kljuc u pocetni položaj i ponovo dao kontakt opet se upalio displej, medjutim i ovoga puta nije hteo da zavergla.
Odem po komšiju i spojimo kablovima njegov auto i moj i ovoga puta motor se startovao normalno iz prvog puta. Pomislio sam da se samo akumulator ispraznio od dugog stajanja. Ostavio sam motor da radi jedno 15 min i kad sam ga ugasio ponovo ista situacija. Podpuno isto, kao da nista nije napunio za tih 15 min.
Opet spojimo kablovima i opet upali iz prve. Ovoga puta sam ga malo provozao jedno 45 min i kad sam ga ugasio skoro ista situacija samo sto je ovoga puta nesto cvaknulo dva tri puta iz pravca motora ali nije zaverglao. Displej se ovoga puta nije ugasio.
Moje pitanje je dali je moguce da akumulator tako odjednom "crkne" bez prethodnih simptoma dotrajalosti? Drugo pitanje je Kako da ustanovim dali treba da kupim akumulator ili je nesto drugo tipa alternatora problem?

Aleks


shole

Druze,spremi pare za novi akumulator. :( Imao sam ranije isti problem na sluzbenoj oktaviji i jedino je nov akumulator rijesio problem.

zac

Pokrivile se olovne ploce i napravile kratak spoj, akumulator  :pop:

Loganovac

Citat: chelik015 poslato 02.10.2011. - 19:54
...nesto cvaknulo dva tri puta iz pravca motora ali nije zaverglao. Displej se ovoga puta nije ugasio.

A ovo? I to je od uginulog akumulatora?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

To cvakanje je verovatni automat anlasera, sa poslednjim atomima snage iz akmu..

chelik015

Ok, bolje i to nego da je nesto drugo. Sta mi predlazete, koji akumulator da kupim? Treba mi kao sto znate sa levim plusem a gledao sam u jednoj radji Black Horse od 70 Ah ima desni plus i kosta 6900 din. Malo mi je to skupo pa ako imate neki predlog. Smem li da kupim sa manje ampera i koji po vasem misljenju nije previse skup a opet da nije neki krs?

zac

Moj ti je savet, ne uzimaj ispod 70Ah pouzdaniji je na vecem mrazu. A sto se tice cene Black-Horse mislim da je najpovoljniji, svi uvozni su skuplji.  :wave:

Ayrton

Moj fabricki je pre podne upalio,a posle podne-nista!Znaci moze odjednom da crkne.
Sad imam neki bosanski ("Tesla" valjda) od samo 45 Ah i odlicno je palio i zimus,na velikom mrazu. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Ne kazem da ne moze, ali je pouzdanije imati veci kapacitet (kratke relacije, razni potrosaci + svetla preko dana, ne daj boze neko duze verglanje... itd)   :wave: