Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

I na mom je pisalo DO NOT OPEN ali ga ovi u servisu otvoriše ipak i dosuše malo vode u jednu od rupa u kojoj je falilo. :)

LeNgenda

Ma, cim su cepici tu, moze on da se otvara i da mu se doliva destilovana. Proveravati periodicno i `raniti svinje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

silent

Posto ima nekoliko cepova na akumulatoru, da li je bitno u koji se sipa destilovana voda, tj. da li su sudovi unutra povezani?

LeNgenda

Treba proveriti svaki posebno, kao i kod "starih", obicnih akumulatora i dosuti destilovanu da bude centimetar iznad vertikalnih olovnih (ili kakve su sad vec) ploca.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Zivorade, nemoj slucajno da neko nije otvorio svoj akumulator, bez obzira sta pise na njemu!  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ducha013

Da se i ja pohvalim da sam bez ikakvih znakova upozorenja posle 4.5g ostao bez akumulatora. Auto normalno upalio otisao do sela 5km vratio se bio na pumpi sipao gorivo, ponovo upalio auto i dosao kuci. Posle nekih 1h vremena ponovo odlazim do auta koji vise nece da upali. Lampice samo svetle i to je to. Pokusaj paljenja preko kablova nije pomogao, samo je skljocao nije ni zavreglao. Upaljen na guranje i odvezen do servisa ( kad se upale svetla auto se ugasi) gdje je konstatovano da je crko akumulator. U servisu nije mogao ni da upali pomocu startera (samo vergla, ali nepali). Stavljen novi akumulator i auto  upali iz prve.

Daniel

Posle 5 godina i 7 meseci, romba otisao u penziju, ali u ISPRAVNOM stanju.
Razlog zamene je nabavka novog akmulatora koji mi treba za centralno grejanje. Pa je romba dobio novu ulogu pri pretvaracu, au u logana je stavljena varta blue dynamic.

Inace, kod rombe nakon svih ovih godina nema cak ni O od oksidacije.  :aplause:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Zoran

 Koliko si km prešao sa tim akumulatorom?

                                                  Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

jasho

U sanderu imam ovaj Rombat akumulator od 70 ampera, juče sam nešto se zagledao , čini mi se da ona lampica slabije svetli na njemu, pali ok, ali mi je sumnjiv! ušao je u treću godinu sa 31000!

Jel ima neko preporuku ako crkne ovaj, šta uzeti, sa kojom amperažom i koliko para i da li mogu sam da zamenim baterije, mislim neće nešto da poblesavi komp na njemu?

ppejic

Nemoj se brinuti unapred, trajace taj akumulator jos 2god najmanje.

Zoran

 Jasho, provjeri i zategnutost kaiša i to je važna stvar.

                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Ima li smisla preventivno dopunjavanje akumulatora (strujom , ne destilovanom)? Inače je ok, "oko" mu je zeleno.

Zoran

#58
Samo ako stoji duže od 30 dana na temperaturi manjoj od 0*C, ima smisla dopuniti sa ispravljačom. Nivo elektrolita gledam 2x godišnje i to je to.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Moj Rombat terao 5 godina i crk'o odjednom. Otisao do grada, vratio se, posle sat vremena da ga upalim kad ono samo nesto cakce ispod volana. Ni preko kablova nije hteo da upali! Iznenadilo me najvise to sto nije pokazivao nikakve simptome crkavanja, al' crce u sred leta.