Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

zac

Pa sto da se zovu uljem kada nisu masna, kada ih voda pere...vodo-rastvoriva...pa glavna karakteristika bilo kog ulja je da se ne mesa sa vodom.... dovoljan razlog da nije ulje...zatim agresivno je na boju ..koje ulje je agresivno na farbu? ... itd itd..
A da ti nisi pomesao sa pneumatskim uljem ???

kiconix

Pogrešna tema, pogrešno pitanje i pogrešan forum.

zac

To reci onom koji je zapoceo....ja sam samo pitao @ Silent-a sta su mu i koliko komada menjali kocione tecnosti...e onda drugi ulaze u filozofiju i OFF-ovanje

kiconix

A ti opet ulazis u raspravu.


Loganovac

Citat: žac poslato 23.04.2016. - 07:03
...ja sam samo pitao @ Silent-a sta su mu i koliko komada menjali kocione tecnosti...e onda drugi ulaze u filozofiju i OFF-ovanje

Nije istina, ti si pored toga napisao da je to što su napisali "ulje" budalaština ( :fiju: ) i u tom trenutku je započelo ofovanje i filozofiranje. Ja sam na krajnje korektan način napisao da se ne slažem s tim i da je to uobičajen naziv za kočionu tečnost. Obojica smo ofovali, ali ti si započeo. Kića nas je obojicu opomenuo, ali je to samo tebi zasmetalo i svojim ulaženjem u raspravu sa njegovim moderatosrskim stavom, ponovo uzimajući sebi pravo da deliš neku pravdu, potpuno nepotrebno si još jednom, stvarno bez ikakve potrebe, zaoštrio ton na Forumu i prekršio Pravila ponašanja. Ali to ti neće zasmetati da opet za tu stvar mene optužiš, sva zbog toga što nikako da shvatiš da je ovo forum, mesto gde članovi iznose i sučeljavaju svoja različita mišljenja i stavove. A ako nisi u stanju da prihvatiš da drugi misle drugačije - ovde ti očigledno nije mesto.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

OK...onda je kociono ULJE...slobodno ga sipajte u motor kada vam ponestane 5W40 ...a mozete sa njim i podmazivati sarke  :conf:

kiconix

Sad si vec bezobrazan.

zac

Pa nisam...lepo kazem da to nije ulje, iako u zargonu svi tako zovu..ali sam smatrao da clanovi foruma, koji ne znaju da to nije ulje, to i saznaju..i sta smeta kocionu tecnost zvati onako kako bi to tehnicki i trebalo..bez obzira za zargon... ali ako VI kazete da je ulje, onda se slazem sa tim...ali sam se nasalio...nikako ne sipati u motor niti bilo gde gde mu nije mesto...posto je agresivno, toksicno, otrovno nagriza kozu, oci ..i nije ulje.

kiconix

Niko nije rekao da to nije ulje nego da je u narodu poznato kao AT ulje ali tebe to ne sprecava da i dalje pises van teme. U slucaju da nisi dovoljno upozoren i da nisi do sada procitao naslov teme da ti pojasnim da smo u temi o velikom servisu.
Zamolio bih te jos jednom da prestanes da spamujes temu.

saša61beograd

Ova nepotrebna rasprava me je podstakla da nadležnima dam jedan predlog.To je da se tema "Veliki servis" preformuluše tako da se odnosi isključivo na zupčasti,PK,španere,rolere i vodenu pumpu.
Tačno je da "veliki servis"podrazumeva i mnogo drugih stvari.Ali,one su najčešće već obrađene u drugim temema.Šteta je da se važna i delikatna tematika nepotrebno razvodnjava trivijalnostima kao što su filter klime ili otprašivanje doboša (bez obzira što i one spadaju u "veliki servis".
To će koristiti onima kojima sledi zamena kaiševa i ostalog,a biće manje povoda za nepotrebne rasprave koje već postaju mučne.

hobbista

 :offtopic:

Šta kaže za DOT2? Jes da nije motorno već ricinusovo - ali je ulje. U davna vremena odeš u radnju/na pumpu i tražiš AT ulje ili UK2 ulje.
Kao i protokomer - svi ga tako zovu iako on to nije. Mislim da je K-jetronic poslednji gde je to tako nazivano.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

DOT 2 je bio do pre 30 i vise godina...  :cool:

Goky

Da li može neko da mi kaže u Dyco i Gates setu zupčastog kaiša čiji je španer (kaiš je naravno marke navedenih proizvođača)  i isto tako u setu PK kaiša čiji su ostali delovi.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

zac

Davno sam gledao setove u Euro-Autu...i cini mi se da Gates set sadrzi njihov kais i SKF-ov spaner.

speedo

Urađen veliki servis danas.
Ceh oko 140 eura, ruke 40, ostalo dijelovi.
Kaiševi Continental, vodena pumpa Valeo, španer zupčastog Dayco, antifriz Glaceol RX tip-D.
Sad sam miran narednih 4 do 5 godina...ovlašteni servisi su za isto tražili 300 eur ili više.