Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

Lepo je sto su slusali kupce....ali mislim da ce nextgen biti pun pogodak i licice na novog kaskaija....ali tek za 3 do 5 g.

Ivan91

1300 kila i 125 konja, verujem da mzoe i u trecoj da potpise.
Samo dal moze na taj motor plin se mece ? :p
i ono zanimljivije, dal moze taj motor u logana i sandera. Tj jel to ovaj 1.2 koji imam u autu sa nakacenom turbinom ?

saša61beograd

Ne,to je nov motor,kao tce od 900 ccm,samo sa jednim cilindrom više.
Ako ima mpi ubrizgavanje ugradnja je moguća,to što ima turbinu nije prepreka.Ako ima direktno ubrizgavanje,ugradnja plina je moguća teorijski.
Potpisivanje je moguće i u petoj,ako je podloga dovoljno klizava!

ex-user

Izgleda super, ali cena - 14k  :badmood:
Konkurencija - Chevrolet Trax i Skoda Yeti su 16k. Po meni, nedovoljna cenovna razlika.
bla bla bla

drzarkod

 nije bas tako...ali roba koja ide drzi cenu.... :cool: I ja mislim da je jača cena nego bi trebalo.....

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Ima na YouTube klipovi lzp parts.... I kako je ovaj Duster nastao.... Ima zvučnu izolaciju,  kameru unazad... Itd...ljudi se potrudili ali što kaže Keka malo preterali....kao Indijci.

Saja174

Interesuje me da li je svaki Duster 4x4 1.5 dCi prije facelifta imao ESP? Unaprijed hvala.

jasho

Mislim da nije, ali nisam siguran, u principu ako je Duster krenuo u prodaju nakon EU uredbe o obaveznom ESP za svaka nova vozila onda treba da je imao, u protivnom ne, kod sandera je to bilo opciono, moj 2008 nema!

Loganovac

Nije imao, pitajte naše dasteraše.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Mozda za nemacko trziste...kod nas sumnjam.

Saja174

Zagrizao sam na jednog, 1.5 dCi 110ks 4x4 2010.g., ali naredni auto koji budem imao u garazi mora da ima ESP!

Na oglasniku nije zakaceno da ima, pa reko mozda je zaboravio covjek da zakaci, a obzirom da je to najjaca varijanta opreme, motora i pogona, mislio sam da mora imati, ali eto ocito da ne mora.

jasho

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2015&mm=01&nav_id=944886

Novi Duster imaće treći red sedišta kao opciju?

Druga generacija modela Dacia Duster u prodajne salone će stići 2016. godine. :lux: Uz potpuno izmenjen dizajn najznačajnija novina je da će kupcima biti ponuđena i verzija sa 3 reda sedišta, saznaje francuski Caradisiac.

To bi značilo da će novi Duster biti nešto duži od aktuelnog modela a isti izvor navodi da će doplata za dodatni red sedišta iznositi oko 800 evra.

S obzirom da će dodatni putnici uticati na povećanje nosivosti i ukupne mase vozila, očekuje se da će Duster dobiti i snažnije motore, među kojima i 1.6 litarski dizelaš dCi 130, koji proizvodi 130 ks i koji se ugrađuje u novi Nissan Qashqai.

Dizajn druge generacije Dačijinog SUV modela je nepoznanica, ali veruje se da će neki elementi, poput farova i maske hladnjaka biti oblikovani po ugledu na novu generaciju modela Sandero i Logan.