dnevna svetla - LED DRL

prethodna tema - sledeća tema

manijac

Evo i mog rucnog rada od 4 u alu profila,
4 led trake i 4 sipkice  od venecijanera,
povezane sa 4 srafa  i uleplene pistolj plastikom

saša61beograd

Ovo izgleda vrlo dobro.Ne svatam baš najbolje kako je urađeno,može li neko malo detaljnije objašnjenje.

manijac

Evo pribliznije u slici

maestral5747

ovo izgleda sasvim pristojno, pogotovu što je slika po danu pa se vidi da ima neke svrhe, a ne oni Kinezi koji samo po noći nešto svijetle.
Šteta što nisi slikao sve od početka pa da ide u DIY sekciju

saša61beograd

Zaista,ako ovako dobro svetle po danu onda bi vredelo malo više detalja.Mene najviše zanima koje diode ovako dobro svetle,gde se kupuju,itd.

manijac

Bice opsirnije u slikama treba da pravim jos jedan par. To su najobicnije trakaste diode ali postavljene u dva reda na oko 20cm duzine umetnute tj nalepljene u unutrasnju stranu "u" profila, pa preko postavljena setougaona sipkica od venecijanera od pleksiglasa providna I zalivena pistol plastikom za lepljenje"kineska"

miki-bgd

Ovo bas lepo izgleda  :aplause:

Samo pazi, taj lepak ima nisku tacku topljenja (minut dva u ruci pa pocne da se oseca pod prstima), tako da ako ti auto stoji na suncu kad budu vrucine obrati paznju.  :wave:

manijac

Znam za to ali nema nista sto je moglo da mi padne na pamet na prvu a najeftinije I jos neradnog dana. Moze silikonom da se uradi ali to ide kao v.2 ako kupi lik kom cu da pravim ako ne opet ide isti. Danas mi je auto bas na suncu pa javljam

miki-bgd


Zoran

 :to:, baš izgleda dobro i služi svrsi. Imaš dnevna svijetla a štediš gorivo i farove.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Svaka cast na ideji  :aplause: ...jednostavno a lepo..  :to:

manijac

Plastika se nije topila ova dva dana na direktnom suncu, mozda je aluminijumski profil kompenzovao toplotu :)

maestral5747

#42
Citat: manijac poslato 17.06.2013. - 07:59
Bice opsirnije u slikama treba da pravim jos jedan par. To su najobicnije trakaste diode ali postavljene u dva reda na oko 20cm duzine umetnute tj nalepljene u unutrasnju stranu "u" profila, pa preko postavljena setougaona sipkica od venecijanera od pleksiglasa providna I zalivena pistol plastikom za lepljenje"kineska"

:respect: Jesi stavio 2 šipke od venecijanera, po jednu preko svakog reda ili 1 kom između dva reda dioda?

Možda staviti preko svega komad pleksiglasa i zalijepiti silikonom da voda ne ulazi

Edit: tek sad sam vidio da na svakoj strani po 2 aluprofila, mislio sam da je po jedan široki, a u njemu 2 reda dioda

acalisse

Evo i ja sam se malo poigrao.
Kupljeno preko ebay-a. 450 din.
Preko dana nije neki efekat, ali i šta se može očekivati od 1,5W (150lm).
Noću nije za vožnju, pošto ne baca snop da obasja put, ali je jako vidljivo za druge učesnike.
Evo i fotografija.

drzarkod

Kako ovo ugradjujes..... Meni je super ništa nebusisA šljaka