Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

Logan1.4MPI

tako je u Sloveniji, ugradis, odes sa papirom na tehnicki (gledas da to bude pred redovno produzenje registracije) i op, gotovo, sve besplatno...

dovla

Najlogičnije je kao kod SLO.

Ali i atestiranje folja iza B stuba stvarno nema smisla.

-Šta raditi sa "Van"-ovima, "PickUp"-ima i sl..?
-Šta rade firme koje brendiraju (lepe razne reklame) sve prozore iza B stuba?

Po ovoj našoj logici (mislim Države Srbije) za sve gore pomenute varijante brendiranja,
maskiranja, žaštite(rešetke i sl.)... mora se tražiti atestiranje-homologacija.

Još će tražiti atestiranje zavesica, suncobrana i sličnih stvari za decu i ...

hobbista

Čekaj dok se dosete da traže atest i odobrenje proizvođača za farbanje limarije  :wink:
Mislim, mora proizvođač da da odobrenje da se auto farba npr. MaxMeyer farbom, i da posle provere na atestu da li je to dovoljno bezbedno  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

staracstol

Ima smisla, jas cuo da jedan tako reksplodiro i mislim da drzava mora stat ukraj takima. Ja sam konto da nemas ti tu sta da im farbas. Jes olupo. Izvoli lepo samobicevanje 20x i pravac lepo salon, oni ti oproste sto si se tuko, oficijelne vile i patuljci ti optoce magijom limariju a tebi kao glavnoj zvezdi privilegija da otadzbini ojacas fondove das podgoji pod sankcijama. A sto se morala tice, morali su jer audiji su sivi, tek po neki teget.

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Max28

Bolje odustanite od zatamnjivanja, ako ne zelite papreno da platite.
Pre neki dan sam isao da produzim registraciju i na tehnicki pregled i nisu hteli da mi urade tehnicki pregled dok ne skinem foliju ili dobijem odgovarajuci atest.
Da biste dobili atest, treba vam:
- potvrda od servisa koji je ugradio foliju, o kvalitetu i stepenu zatamljenosti folije
- potvrda od zvanicnog uvoznika vase marke (Dacie) da na vas model sme da se ugradi folija
- sa svim tim idete u Bg (u MASS ili Institut Vinca) da Vam odrede stepen zatamnjenosti folije i stakala
Sve to moze da vas kosta (u zavisnosti od auta) od  200-500e
Makar imali folije samo na zadnjim staklima, gde je dozvoljeno i 100% zatamnjivanja, treba vam sve ovo.
Katastrofa
Ja sam moje folije skinuo   :(

Loganovac

Pa jasno, kad im već doneseš potvde o stepenu zatanjenosti oni onda još i mere i naravno naplate. Jasno je i za zadnja stakla - dozvoljeno je 100% pa moraju da merenjem utvrde da nisi slučajno zatamnio 110 ili 150%  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Citat: Max28 poslato 25.08.2016. - 08:07
Makar imali folije samo na zadnjim staklima, gde je dozvoljeno i 100% zatamnjivanja, treba vam sve ovo.
Katastrofa
Ja sam moje folije skinuo   :(

E znaš druže kada bi ih skinuo? KAd na onoj stvari poraste nokat.
Nađi tehnički gde ćeš proći.
Od svega navedenog sve imam kod sebe, sem potvrde Reno-Nisan Srbija da smem stakla da zatamnim, i naravno famoznog serpskog atesta od sto i kusur eur.
Kada se urazume i ovo bude kostalo 15eur, u dinarskoj protivrednosti, tada će i moja malenkost da "atestira" atestovane folije, od atestovanog proizvođača, postavljene od strane atestovanog servisa.

Do tada, ćao-zdravo...
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ivan-bgd

Dačia registrovana pre neki dan,ista priča..tj kao ne može...kaže ćale idem gde može...pa dobro ajd može al' da kažeš da si zatamnio posle tehničkog...ma banditi bre.

Daniel

Vidi, podrzavam ako su u pitanju prednja. I treba da te klepe, ne daju da registrujes....
Ali zadnja....ma preskocite me.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladja73

Moj kolega ima zatmljenu soferku sa folijom na A3! Dodje ga registracija hiljadarku vise jer ne tera auto na tehnicki. Eto sve moze u praksi.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

Maaaa nije mooooguće.....
KAd sklone ove sa crnim prednjim staklima, evo mene na atestu zadnjih.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

staracstol

CitatKada se urazume i ovo bude kostalo 15eur, u dinarskoj protivrednosti, tada će i moja malenkost da "atestira" atestovane folije, od atestovanog proizvođača, postavljene od strane atestovanog servisa.

Do tada, ćao-zdravo...

Svaka ka u Njegosa. Sve receno.

Daniel

#403
Opa...počelo je da bude nemoguće proći tehnički bez atesta da slučajno nemam 150% zadnja stakla.
Videćemo da li priču završavaju dva vajferta.
Istovremeno se povećava broj alibaba ksenona i ledova.....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Daniel

Uspešno završena registracija, uz poprilične peripetije. Ali bez dodatnih vajferta.
Ceh atesta je oko 8.000 sve sa famoznom potvrdom proizvođača o dozvoli da se uradi mod"fikácija  :electro:...... tako da ću zarad sopstvenog zdravlja i stanja čira da to završim u skorije vreme.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.