Ugradnja filtera na usisnom otvoru za ventilaciju

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ma da, to je ustvari filter papir, ali na oko izgleda kao filc!  :to: ...sve dok se ne opipa...
:ziveli:

DrJekyll

Hvala Stalker :aplause:
Malo sam se prvo zapitao da li bi imao problema sa garancijom, a onda sam odlučio da neću ni da razmišljam o tome jer šta se ne vidi ne može ni da se provali :whistling:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Doktore, za ovakvu "modifikaciju" niko ne bi trebao praviti problem oko garancije, prosto zato sto nista nije izmenjeno na kolima a i lako se skine, to je ipak samo na magnet.   :wave:

Loganovac

Naravno, sto puta su videli moju čarapu pa ništa. Svakom normalnom mozgu je odmah jasno da to ne škodi. A čim ne škodi - zna se...

Stvarno ste se mnogo naplašili ovlašćenih RNS ljudoždera!  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Evo odradih i ja čarapu na usisu za vazduh.
Nije bilo teško, a jedino sam imao samo malo zezanja oko sklapanja sredine one dve plastike ali i to sam uspeo.








Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Pa nisi se baš istrošio...  :cool:

Evo kako izgleda grilonka posle 7 meseci


Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Ma to sam imao u gepeku pa sam iskoristio. Sada znam kako se montira pa kad se bude raz*eba*a ova staviću i ja grilonku :lux:
:offtopic:
Ufff...ubi me ovo tvoje 16v na slici :c1:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Ljuba_Zemun

Заштитио сам усисни отвор за вентилацију мрежицом и фиксирао га магнетима на 5 тачака.Да ли магнети могу да поремете постојећу електронику у колима ?  :ces:

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Čika Ljubo, bez sekiracije. Nisam elektroničar ali magnetići neće napraviti problem, osim ako nisu magneti sa nekih zvučnika od 400-500W  :)

:friends:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

LoganBoy

Ova tema nije dugo aktivna, ali sam danas nešto gledao na mojem Loganu 1.4 MPI glede rešetke ispod haube gde ulazi vazduh u kabinu. Da li je moguće skinuti i podići ovu crnu rešetku pa ispod nje ugraditi filter od nekog najlakšeg i tankog sunđera ? Možda bi to bilo mnogo elegantnije rešenje od ovih čarapa koje idu spolja. Šta se nalazi ispod rešetke ? 

gari1809

Kod mene je na loganu kao filter stavljen onaj za aspiratore debljine 6-7 mm, a pricvrsecen je magnetima iz hard diska.

LoganBoy

A filter od aspiratora je ispod rešetke ? Ako jeste kaži mi šta je ispod rešetke i kakvog oblika treba biti filter. Govorimo o starom Loganu 2006.god.

nik

Druže, bez uvrede, ali da li si gledao ovu temu od početka? Sve što pitaš, već je objašnjeno u prvih par postova ove teme od strane člana Stalker.
:ces:

LoganBoy

Vidim da čarapa ide preko metalne rupe u obliku pravougaonika. Valjda je to ispod rešetke. Mislio sam da ne stavljam čarapu već unutar te rupe da stavim neki tanki sunđer koji bi radio isti posao ali bi bio unutra. Ovo sa čarapom je ipak lambada tj. jeb... Kontam da u tu rupu može nešto da se stavi.