Šestostepeni menjač za Logana 1.6 16V

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

"Platio" je bilo u smislu ne bih se sam baktao sa time kao nekad u mladosti. Omatorio sam. :wink:  :ziveli:

Jezda

Citat: Loganovac poslato 14.01.2021. - 19:36
Odosmo daleko. Naravno da znam za sve DIY projekte od kad je Foruma, ali nemam kad da se time bakćem, a i rezultati su pod velikim znakom pitanja manje-više za većinu predstavljenih projekata. Zbog ovog "platio" nadovezao sam se, jer bih i ja platio da to neko profesionalno odradi po sistemu ključ-u-ruke, taman koliko treba da bih posle mogao da se pravim važan.
Vidim da voziš isti auto, pa da te pitam, da li je kod tebe brujanje već od 90 km/h? Čuo sam da to može da bude i od nosača motora. Uglavnom, prilično je bučan, a kažu da je Prestige mnogo bolje izolovan od ostalih Logana.

Loganovac

Ne znam da li je isti, ja šta vozim piše u mom profilu, odnosno ispod avatara u svakom mom postu. Smatram da nije teško jednom upisati i da posle nema filozofiranja.

Prestige uopšte nije bitno bolje izolovan od ostalih modela Logana Ph1, na moje razočarenje. Razlika se svodi na sam motor i fabričku izolaciju poklopca motora, ostalo je sve isto. Na 150+ km/h pravo je zadovoljstvo voziti, tad valjda uđe u frekvencije na kojima je izolacija efikasnija, ko ima para i nema kaznenih poena... Zvučna izolacija automobila je nauka, video sam još davno kako izgleda projektovanje za jedan Audi, mogla bi lepa doktorska teza da se sastavi. Otud ovaj moj stav. Može uz dobru volju, dosta vremena i para da nešto uradi, verujem da ga sve to ne bi dovelo nivo današnjih osnovnih modela, dakle uzalud. Eto.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jezda

Citat: Loganovac poslato 14.01.2021. - 23:58
Ne znam da li je isti, ja šta vozim piše u mom profilu, odnosno ispod avatara u svakom mom postu. Smatram da nije teško jednom upisati i da posle nema filozofiranja.
Ako pogledaš bolje, i kod mene piše šta vozim.

Loganovac

 :aplause:

Čedtitam, primetio si da sam danas dopisao!  :too:

(Pisalo je Dacia Logan).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.